Προς το περιεχόμενο

εγκατάσταση language pack σε windows 7


jimmysnn_17

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ok, λύση ανάγκης, με το που εμφανίστηκε το αρχείο το τράβηξα γρήγορα στο desktop δημιουργώντας έτσι αντίγραφο, μόλις εξαφανίστηκε απλά το αντέγραψα πίσω.:devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στη συνέχεια τρέχεις τον Registry Editor και σβήνεις την εξής καταχώρηση:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\MUI\UILanguages\en-US

 

Μετά κάνεις επανεκκίνηση και απολαμβάνεις τα ελληνικά Windows 7 στο PC σου :-D.

 

που βρισκεται ο registry editor? :S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Δεν γίνεται όπως στα Ultimate. Μπορεί να γίνει όμως με τον εξής τρόπο.

 

Παίρνεις το Language Pack που θέλεις (όνομα lp.cab) και το βάζεις σε έναν φάκελο, π.χ. C:lanpac.

 

Ανοίγεις το command prompt και γράφεις τις παρακάτω εντολές:

 

dism /online /add-package /packagepath:C:lanpaclp.cab

bcdedit /set {current} locale el-GR (για την ελληνική γλώσσα)

bcdboot %WinDir% /l el-GR

 

Στη συνέχεια τρέχεις τον Registry Editor και σβήνεις την εξής καταχώρηση:

HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlMUIUILanguagesen-US

 

Μετά κάνεις επανεκκίνηση και απολαμβάνεις τα ελληνικά Windows 7 στο PC σου :-D.

 

Το δοκιμασα 3 φορες κ στην εκκινηση μου ζητουσε το cd των windows για να κανω repair κ να ξαναβαλω την αγγλικη.εχω τα 7 professional. το ειχα ξανακανει στο παρελθον αλλα δε θυμαμαι πως. μπορει καποιος να με βοηθησει? ή να μου πει αν γινεται πως να γραψω το dvd για το format και να βαλω εκει το language pack

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον κάτι κάνεις λάθος. Πρέπει να γράψεις μια-μια τις εντολές και να περιμένεις να ολοκληρωθούν. Κάποιες θέλουν λίγο χρόνο. Ενδεχομένως να έσβησες την καταχώρηση για το αγγλικό language pack από τη registry, χωρίς να έχει περαστεί το ελληνικό. Το έχω κάνει σε πάρα πολλούς υπολογιστές και δεν έχω αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια μια τις εγραφα τις εντολες κ μ βγαζε success κ μετα συνεχιζα.προφανως και κανω κατι λαθος,οποτε στ ο τελος σβηνω το αγγλικο κ μενει χωρις γλωσσα, αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι. ακολουθω τις οδηγιες σου βημα βημα. θα το ξαναδοκιμασω και θα σε ενημερωσω. ευχαριστω :unsure:

 

βασικα μηπως κανω καποιο αλλο λαθος πιο πριν?ανοιγω το mui αρχειο, κ παιρνω το lp.cab π ειναι στον φακελο el-gr. το μοναδικο αρχειο βασικα. το παω σε ενα φακελο lanpac,παω στο command prompt ws administrator και γραφω μια μια τις εξης εντολες περιμενοντας μνμ επιβεβαιωσης απ τον prompt:

 

dism /online /add-package /packagepath:C:\lanpac\lp.cab

 

bcdedit /set {current} locale el-GR

 

bcdboot %WinDir% /l el-GR

 

μετα ανοιγω τον Registry Editor και σβήνω το φακελο

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\MUI\UILanguages\en-US

 

 

 

PS: σημερα δε μου βγαζει καν μηνυμα επιτυχιας, αλλα error: 0x800f081e the specified package is not applicable to this image... :cry: :cry: θ το σπασωωωω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον κάτι κάνεις λάθος. Πρέπει να γράψεις μια-μια τις εντολές και να περιμένεις να ολοκληρωθούν. Κάποιες θέλουν λίγο χρόνο. Ενδεχομένως να έσβησες την καταχώρηση για το αγγλικό language pack από τη registry, χωρίς να έχει περαστεί το ελληνικό. Το έχω κάνει σε πάρα πολλούς υπολογιστές και δεν έχω αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα.

γτ σημερα με την ιδια διαδικασια μου βγαζει το μηνυμα π γραφω στο προηγουμενο ποστ; δες σε παρακαλω τα βηματα κ πες μ αν κανω κατι λαθος. ή αν υπαρχει αλλος τροπος να περασω τα ελληνικα. δλδ με φορματ πχ,πως να βαλω κ την γλωσσα μεσα. εχω απο msdn τα windows 7 professional 32bit k to idio language pack.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, το αρχείο lp.cab πρέπει να μπει στον φάκελο C:\lanpac. Αν το βάλεις σε άλλο directory, πρέπει να ενημερώσεις ανάλογα και την εντολή.

Δεύτερον, στον Registry Editor σβήνεις μόνο τον φάκελο en-US, όχι όλο το δέντρο.

Μπορεί να φαίνονται αστείες οι διευκρινίσεις μου, αλλά πρέπει να σιγουρευτώ.

 

Η δεύτερη διαδικασία που αναφέρεις, της ενσωμάτωσης των ελληνικών στο dvd εγκατάστασης είναι αρκετά χρονοβόρα και δεν αξίζει τον κόπο. Καλύτερα να βρεις κάποιο έτοιμο image με τα ελληνικά μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον οκτωβρη που το κανα με τον τροπο π αναφερεις μ πετυχε με την πρωτη. σημερα οσες φορες προσπαθησα μ βγαζει το error π αναφερω πιο πανω. το βαζω το αρχει σε φακελο lanpac π δημιουργησα στον C κ directory εχει αυτο π αναφερεις.αλλα μου λεει : the specified package is not applicable to this image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά δεν γνωρίζω να σου απαντήσω. Όσες φορές έχω κάνει τη διαδικασία δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.

Το language pack που χρησιμοποιείς είναι το ίδιο; Μήπως κατέβασες άλλο αρχείο που έχει κάποιο πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά δεν γνωρίζω να σου απαντήσω. Όσες φορές έχω κάνει τη διαδικασία δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.

Το language pack που χρησιμοποιείς είναι το ίδιο; Μήπως κατέβασες άλλο αρχείο που έχει κάποιο πρόβλημα;

ειναι το ιδιο. κ δοκιμασα κ με αλλο. αλλα παλι τα ιδια. δεν μπορω να καταλαβω γτ με δυσκολευει τοσο. ισως σκαλωσε κατι στο φορματ. με παιδεψε πολυ αυτη τη φορα. χωρια οτι μ βγαζει κ αλλο error μερικες φορες πριν μπει στα windows. over temperature error

....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για σας έχω έναν "Packard Bell easynote TJ75" με Winodws 7 Home Premium x64 Greek κανω recovery επιλεγω γλωσσα συνεχίζω to install απο το dvd αλλα οταν ολοκληρωθει η εγκατασταση ειναι στα αγγλικα αφου εχω επιλεξει ελληνικο install πως γινεται να ειναι στα αγγλικα. εψαξα αδικα να βρω LIP

και MUI απο την microsoft και λεει πος δεν υποστηριζετε στα Windows 7 premium home x64 μονο windows ultimate/professional πως γινεται να εχω αγορασει ενα laptop στα ελληνικα να ετοιμαζω recovery disks μολις αναψα το laptop πρωτη φορα και να μην μπορώ με το recovery να ξανα περασω τα windows 7 στα ελληνικα.. Πως μπορώ να γυρίσω τα english σε Greek?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Μια ερώτηση την διαδικασία αυτή που λέει ο vdanasto, μπορώ να την κάνω αν τα windows7 profesional x64 έχουν κάνει την ενημέρωση του Service Pack 1 ? γιατί κάτι δεν πάει καλά μετά το restart

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην πρώτη εντολή (dism /....) επιστρέφει το εξής σφάλμα:

error: 0x800f081e

The specified package is not applicable to this image.

καμιά βοήθεια??

 

Μια από τα ίδια και σε εμένα. Any help please???

Windows 7 Prof (με όλα τα update του complet).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...