Προς το περιεχόμενο

SAMSUNG OMNIA αλλαγή γλώσσας


jonyli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρόσφατα μου δωρίσανε ένα OMNIA i900 απο Γερμανία με το λειτουργικό του (Windows mobile 6.1),όμως σε Γερμανική γλώσσα.Επειδή δεν είμαι και τόσο σχετικός η μάλλον θα έλεγα άσχετος και με τον τρόπο λειτουργείας των windows mobile αλλά και με την γερμανική γλώσσα του λειτουργικού ,του κινητού θα ήθελα, κάποιος με περισσότερες γνώσεις για το θέμα η να με κατευθήνει πως μπορώ μέσα απο το λειτουργικό να αλλάξω την γλώσσα..... η τέλος πάντων ότι άλλο μπορεί να γίνει...Ευχαριστώ εκ των προτέρω......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Πρόσφατα μου δωρίσανε ένα OMNIA i900 απο Γερμανία με το λειτουργικό του (Windows mobile 6.1),όμως σε Γερμανική γλώσσα.Επειδή δεν είμαι και τόσο σχετικός η μάλλον θα έλεγα άσχετος και με τον τρόπο λειτουργείας των windows mobile αλλά και με την γερμανική γλώσσα του λειτουργικού ,του κινητού θα ήθελα, κάποιος με περισσότερες γνώσεις για το θέμα η να με κατευθήνει πως μπορώ μέσα απο το λειτουργικό να αλλάξω την γλώσσα..... η τέλος πάντων ότι άλλο μπορεί να γίνει...Ευχαριστώ εκ των προτέρω......

 

Δεν μπορεις να αλλαξεις την γλωσσα απλα μεσα απο το λειτουργικο. Θα πρεπει να κανεις hspl στην συσκευη σου και μετα να περασεις νεα ΡΟΜ (λειτουργικο), με την γλωσσα που θελεις..

 

Δεν ειναι χρονοβορα η διαδικασια, αλλα θελει αρκετο διαβασμα για να καταλαβεις τι ακριβως πρεπει να κανεις και πως λειτουργει το ολο θεμα. Στην ουσια ειναι ενα ΕΧΕ που τρεχεις στον υπολογιστη για hspl και ενα ΕΧΕ με την ΡΟΜ. Googlαρε τα παραπανω και θα βγαλεις ακρη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει και προγραμμα βαζει το μενου στα Ελληνικα, αλλα συνηθως εχει καποια προβληματακια.

 

Paragon LEng, http://pocket-pc.penreader.com/ οταν το ειχα βαλει δεν μου δουλευε το πληκτρο του μενου,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...