Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft παραδέχεται την έμπνευση των Windows 7 από το MacOS X


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελεος τι αλλο θα ακουσω τα vista ηταν ειναι κ θα ειναι η μεγαλυτερη αποτυχια λογισμικου........Τι να πω κ για κατουρημα να θελα να παω μηνυμα μου εβγαζε αν ειμαι σιγουρος!

 

Αμα δε ξέρεις να κλείσεις ούτε το uac λογικό είναι...

Εμένα και τα τρια windows που χρησιμοποιούμε τα ίδια μου φαίνονται.

Τα xp είναι τα ποιό customisable λιτά και ελαφριά.

Αλλά τείνουν να εγκαταληφθούν απο την ms οπότε κάποια στιγμή πρέπει να περάσω στα 7.

Τα vista ατύχησαν γιατί στο διάστημα που προωθήθηκαν μεσουρανούσαν τα xp και εκτός του dx 10 και κάποιων εφέ δεν είχαν τπτ σπουδαίο να αντιπροτείνουν.

Οι περισσότεροι απο βαρεμάρα και μόνο να μάθουν το interface δεν πήγαν σε αυτά ακόμα και μηχάνημα που να τα σηκώνει άνετα να είχαν.

Τα 7 σε ενα pc που τα χω και πιο καλά δείχνουν και πιο lite απο τα vista είναι...

Οπότε το τέλος είναι αναπόφευκτο και για τα vista.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 180
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

η πρωτη alpha βγηκε το

 

 

triple-stack-of-fail.jpg

 

Η alpha του KDE 4...

Το θέμα είναι, κατά τη γνώμη μου, ότι για τα vista η ms πήρε τις πρώτες ιδέες απ το kde 3.5 που υπήρχε ήδη από το νοέμβρη του '05...

Και συνέχισε την παράδοση στα 7 'ξεσηκώνοντας' το μισό kde 4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι στο καλό... μέχρι πριν λίγο καιρό με το σταγονόμετρο έβρισκες άτομο που να θεωρεί τα vista καλό λειτουργικό και ξαφνικά βρέθηκαν 3; :P

 

Θα βαρεθείς να μετράς.Εμένα δεν με μέτρησες στην αρχή..:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έχω Vista στο φορητό μου με SP2 και δε θα τα χαρακτήριζα και τόσο σταθερά..Εντάξει μπλέ οθόνη ή ολικό κόλλημα δεν έχει συμβεί ποτέ αλλά να παγώσει ένα πρόγραμμα για κάνα λεπτό είναι οτι πιο σύνηθες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έχω Vista στο φορητό μου με SP2 και δε θα τα χαρακτήριζα και τόσο σταθερά..Εντάξει μπλέ οθόνη ή ολικό κόλλημα δεν έχει συμβεί ποτέ αλλά να παγώσει ένα πρόγραμμα για κάνα λεπτό είναι οτι πιο σύνηθες..

 

για αυτο ευθυνεται μονο και μονο ο αργος ταχυτητας 10ετιας σκληρος σου. Μεχρι να επεξεργαστουν τα δεδομενα τα vista παγωνουν το προγραμμα δεν ειναι αποδειξη μη σταθεροτητας. Μη σου πω οτι δουλευεις και το pc σε κατασταση εξοικονομησης ενεργειας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι στο καλό... μέχρι πριν λίγο καιρό με το σταγονόμετρο έβρισκες άτομο που να θεωρεί τα vista καλό λειτουργικό και ξαφνικά βρέθηκαν 3; :P

 

Βάλε με και μένα μέσα να γίνουμε πολλές.B) (βασική προϋπόθεση δυνατό σύστημα)

Και ναι τα 7 πιο πολύ KDE θυμίζουν οπως και ο Live Messenger = Kopete :P ε να πετάξω και εγώ την μπαρούφα μου να πάει καλά η μέρα :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί το παραδεχτήκαν..άλλοι κάνουν "inovations"

 

 

Ρε μην τσακώνεστε η xerox φταίει που συνέλαβε την ιδέα του γραφικού περιβάλλοντος, όλοι οι υπόλοιποι έρχονται απλά 2οι...κ 3οι άμα λάχει να 'ούμ

 

Αν ψάχνετε για παρθενογένεση στην πληροφορική τότε είστε γελασμένοι..

 

(δεν απαντάω στο windows xp vs windows vista vs windows 7 vs mac os x vs linux vs beos vs AOS 3.9 vs μπλα μπλα..το βαρέθηκα αυτό!:Ρ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μην τσακώνεστε η xerox φταίει που συνέλαβε την ιδέα του γραφικού περιβάλλοντος, όλοι οι υπόλοιποι έρχονται απλά 2οι...κ 3οι άμα λάχει να 'ούμ

 

best post in topic!!!!!!!! έλιωσα :-)

 

λες και είναι η πρώτη φόρα που η μια εταιρία αντιγράφει την άλλη (και όχι μονο στον κόσμο τον OS)

 

επίσης κάποιος παραπάνω είπε ότι ζορίζει το μηχανάκι του κάνοντας 100gb installations παιχνιδιών... που είναι το ζόρισμα? το ζόρισμα και το stability εγώ ξέρω ότι το μετράμε με εφαρμογές (πχ: adobe, visual studio, cad etc)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλτε Linux!

 

Ορίστε... Το είπα.

 

Ετς... ετς... Ubuntu :P

 

 

Τα έλεγε ο klain και τον έκραξα... mea culpa... συγνώμη!

 

Κατά τα άλλα... τα καλά ας τα κλέβουν το ένα λειτουργικό από το άλλο. Δεν θα με χαλούσε να δω στα win που χρησιμοποιώ χαρακτηριστικά από το linux πχ με το paste επιλεγμένου κειμένου με την ροδέλα ή τον χωρισμό των εφαρμογών ανά είδος.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 10:22 ----------

 

Αν ψάχνετε για παρθενογένεση στην πληροφορική τότε είστε γελασμένοι..

 

και στην τέχνη κομπάρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

best post in topic!!!!!!!! έλιωσα :-)

 

λες και είναι η πρώτη φόρα που η μια εταιρία αντιγράφει την άλλη (και όχι μονο στον κόσμο τον OS)

 

επίσης κάποιος παραπάνω είπε ότι ζορίζει το μηχανάκι του κάνοντας 100gb installations παιχνιδιών... που είναι το ζόρισμα? το ζόρισμα και το stability εγώ ξέρω ότι το μετράμε με εφαρμογές (πχ: adobe, visual studio, cad etc)

 

Ουυ Ουυυ 666 μη λέτε ψέμματα στον κόσμο ρε! Εγώ το σταβίλιτυ (ελληνιστί) το μετραω στο facebook. Πόσες αγελάδες αντέχει η φάρμα χωρίς να κάνει crash το μηχανάκι ? εκεί να τα δω τα κάθε 7 και τα κάθε Unixoειδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μόνο που έμοιασαν τα Win7 με το OsX είναι η σταθερότητα, αν και προς το παρόν έχω μετρήσει 1 μπλε οθόνη με τα 7ρια και με ένα Reset όλα καλά πάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μόνο που έμοιασαν τα Win7 με το OsX είναι η σταθερότητα, αν και προς το παρόν έχω μετρήσει 1 μπλε οθόνη με τα 7ρια και με ένα Reset όλα καλά πάλι

 

 

Μπλε οθόνη είχα μια φορά από τον driver της web cam μου που σημειωτέων είναι κ microsoft, με την εγκατάσταση του τελευταίου οδηγού όλα καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...