Προς το περιεχόμενο

Καινουριο pc


antreas18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αξιζει αυτο εδω http://www.plaisio.gr/Computers/Desktop/PC/Turbo-X-Cerberus-G3050.htm

 

η με τα ιδια λεφτα μπορω να φτιαξω κατι πολυ καλυτερο?...μπατζετ εως 600 μαξιμουμ..δεν καιγομαι πολυ για παιχνιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι καλυτερο ειναι το παρακατω AMD (και για games)

2342797_amd550.jpg

 

με αλλα 2GB μνημης δεν ξεπερνας τα 590 και εισαι πολυ καλυτερος.

διαλεξα κοματια και με μεγαλη εγγυηση εκτος των αλλων

 

εδιτ: oups ξεχασα το DVDRW http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/Optical-Disc-Drives/Sony-AD5240S-BL-DVDRW-p-Sata-Black-Bulk-AD5240S-BL.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να επιλεξεις ενσωματωμενη γραφικων αφου δεν ενδιαφερεσαι για παιχνιδια.Σου μενουν τα 170€ και τα διαθετεις οταν νομιζεις οτι δεν εισε καλυμενος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Farmville θα παιζει?lol..αμα κοψω απο καπου θαναι απο γραφικων..και μια τελευταια ερωτηση..ειχα xp και ξερω οτι "βλεπουν" μεχρι 2 γιγα...τα 4 θα μου χρειαστουν σε win7?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται τι απαιτήσεις έχεις από τα games που πιθανόν παίξεις.

Πάντως μπορείς να δώσεις μία ευκαιρία στην onboard και αν δεν σε καλύψει παίρνεις μετά καλύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται τι απαιτήσεις έχεις από τα games που πιθανόν παίξεις.

Πάντως μπορείς να δώσεις μία ευκαιρία στην onboard και αν δεν σε καλύψει παίρνεις μετά καλύτερη.

 

σωστο. τα 4 GB τα προτεινω μαζι με τα win7 64b. παντως θα προτεινα μια μητρικιά με 3 ετη εγγυησης, θα σου χρειαστουν ;)

ενδεχομένως...

p.s. το "μητρικια" πολυ μου αρεσει, επιτρέψτε μου να το χρησιμοποιώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεψε με...ερχομαι απο μια καμενη μητρικη και αλλη μια με σκασμενους πυκνωτες..οποτε ναι την θελω την εγγυηση :P.Κατι αλλο...Δεν εχω ιδεα απο επεξεργαστες αλλα αποτι διαβαζω προτιμουν πολλοι amd αντι intel..ειναι καλυτεροι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξαναπιάσουμε τέτοια συζήτηση.Για τα λεφτά που δίνεις είναι ότι καλύτερο μπορείς να πάρεις.Να ξέρεις πάντως πως για την χρήση που τον θέλεις μπορείς χαλαρά χωρίς να ζοριστεί καθόλου το μηχάνημα να κόψεις αρκετά χρήματα ακόμη.

 

1.Με τον 620 τον επεξεργαστή.Quad είναι,για την δουλειά που τον θέλεις χριστό δεν θα καταλάβει ούτε θα σε κόψει σε τίποτα.Μόνο και μόνο που δεν είναι διπύρηνος είσαι υπερκομπλέ.Μην σου πω και με τον 425 πολύ μια χαρά θα είσαι..Πάρε και μια μητρική με λίγο καλύτερη onboard(Την HD3300 δηλαδή)εγώ αν έστηνα μηχάνημα για να το δουλέψω με την onboard για λίγο καλύτερα θα διάλεγα άλλη μητρική.Αν και η HD4200 μια χαρά θα σταθεί,Τα περισσότερα λάπτοπ της αγοράς για τέτοια χρήση φοράνε πολύ χειρότερες ή στην καλύτερη αυτή.

2.Με ένα φθηνότερο τροφοδοτικό που το μοναδικό που θα κοιτάξεις είναι η εγγύησή του.

 

Τη διαφορά την υπόλοιπη δώστην για σκληρό.Σε έχω κόψει είσαι ταινιόφιλος.Θέλεις χώρο για αποθήκη μπόλικο..:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσκυνω..ειμαι ταινιοφιλος!μηπως ειδες τα ποστ μου που ειναι ολα στο section κινηματογραφος?χααχχααχ...το ξερω οτι μπορω να κοψω κιαλλα λεφτα...απλα να μην με βγαλει μια 5ετια τουλαχιστον?εδω περασα 7 χρονια με καρτα γραφικων 9600 xt ati radeon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά θα σε βγάλει και στην τελική κράτα τα παραπανίσια λεφτά για αναβάθμιση σε 3 χρόνια.Πολύ καλύτερα από το να κρατήσεις αυτό που θα πάρεις τώρα(ότι και να πάρεις) για 5 χρόνια.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 23:37 ----------

 

Αυτό μου φαίνεται αρκετά καλό κουτάκι.Το έχει τεστάρει κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται τι απαιτήσεις έχεις από τα games που πιθανόν παίξεις.

Πάντως μπορείς να δώσεις μία ευκαιρία στην onboard και αν δεν σε καλύψει παίρνεις μετά καλύτερη.

 

και απο το ποια παιχνιδια θα παιξει αυτο ειναι το σημαντικοτερο γιατι αν παιζει pacman μια καρτα απαρχαιωμενη θα ηταν ΟΚ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...