Προς το περιεχόμενο

Taxitita Eggrafis


kspree123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Esis ti taxitites pianete me ta CD-R sas? Ego nomizo oti exo ena problima. Exo to plextor PX-W4012A, pou einai 40x12x40 kai eos tora exo kataferei na grapso cd 80min (fiska) me to nero mesa se 4:56 min. Kai milao gia antigrafi apo skliro kai oxi copycd on-the-fly.To copycd ginetai mesa se 10min peripou.Entometaxi ta buffers me taxitites ano ton 24x anebokatebainoun san trela(toulaxiston den kaiei cd logo burnproof). Mipos exo kanei kati lathos? Filoi mou me to idio cd-rw grafoun cd se 3min. Exo dokimasei para polla cd apo markes, kathos kai oles tis dinates taxitites. Exo tous teleutaious aspi drivers, dma energopoiimena, kai to cd-rw os master. To leitourgiko einai xp. Please help!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Exw kai egw to plextory afto...perimenw na to petaksw isws giati den mou ekatse kalo...Oi filoi sou se 3 mins DEN prokeitai na grafoun cds 700mb me tipota...To Plextory exei to power rec tou enabled kai DEN mporeis na to kaneis disable kai se 40x rated media opws TDK grafei 32x max gia compatibility issues.Gia na sou anevokatevainei to buffer san trello kati sto setup sou den exeis kanei kala i to pc sou exei poly xamhla specs?Palios sklhros etc?kai den mporei na trofodotei to buffer grhgora kati pou se kapoia "skalwmata" to adeiazei kai mpainei to burn proof.Otan mpei to burn proof einai logiko na sou argei para poly to cd afou perimenei na ksanagemisei to buffer prwta gia na synexisei tin eggrafh tou cd apo ekei pou emeine.Isws ta cds pou exeis parei pali na mhn einai rated gia ypshlotera speeds.

 

Dokimase na flashareis to firmware tou recorder sou me to pio kainourio v 1.03 i think.

 

Dokimase na afhseis to recorder mono tou se ena kanali san master kai na grapseis sthn synexeia apo ton sklhro sou ena cd na deis an egine tipota.

 

Dokimase na kaneis kana defrag ston sklhro sou :P.

 

Dokimase na kaneis update stous latest Via 4 in 1 drivers an exeis motherboard me via chipset(to 24xPlextory otan vghke den mas egraffe 24x giati oi via drvs den tou to epetrepan, mexri pou vghkan updated kai estrwse se filwn pc pou exw ftiaksei) kai genika update se olous tous drivers tou motherboard sou.

 

To 4012A exei ena DMA jumper pisw tou to opoio dokimase na to kaneis enable AN den to exeis kanei akoma.

 

Epishs updates sto leitourgiko sou(service packs etc) mporei na voh8hsoun.

 

Dokimase alles markes media, kamia firma opws TDK etc rated se 40x kai panw na deis apotelesmata...

 

Den mporw na skeftw kati akoma afth thn stigmh...dokimase afta gia arxh kai vlepoume :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OOps!!

Όταν γράφεις με μικρές ταχύτητες,ανεβοκατεβαίνει το buffer?

óταν γράφεις από το δίσκο?

Και εγώ είχα το ίδιο ακριβώς πρόβλημα,όταν είχα αφήσει το DMA deactivated.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

An exeis win98 i default rithmisi tou dma einai deactivated eno ama exeis 2000 or XP einai activated. Pantos se 3 min den grafei kaneis cd oute apo skliro disko oso kai na xtipietai. Ego pantos exo to TEAC to 40x kai to buffer mou den anebokatebenei opos sta plextor eite grafo on-the-fly eite apo to skliro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<blockquote><font class="small">Quote lithros:</font><hr> An exeis win98 i default rithmisi tou dma einai deactivated eno ama exeis 2000 or XP einai activated. Pantos se 3 min den grafei kaneis cd oute apo skliro disko oso kai na xtipietai. <hr /></blockquote>

 

min perneis kai orko.... ego grafo se 3 peripou mins 700ari cd

artec 40x 12x 48x 3 mins apo ti stigmi pou tha patiso to "start burning" mexri na bgalei to "burn proccess succesfully completed"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To pc mou trexei se xp, me skliro WD BB 60GB 7200 formarismeno prin apo 4 ebdomades kai fortomeno mono kata to 1/8 peripou(7,5GB) kai kano defrag kathe fora pou tha bgalo i tha balo sto skliro kati megalo se MB kai panta mia fora tin ebdomada. To DMA einai energopoiimeno apo ta windows by default,alla xoris na energopoiiso to jumper piso apo to cdrw. Tha to kano kai auto,opos tha balo kai to cdrw mono tou os master. To firmware einai to 1.03 apo tote pou ekana format. Den exo VIA chipset exo Intel850. Updates leitourgikou ta exo kanei ola ektos apo to service pack diladi to kiriotero. Prepei na xanakaneis format, etsi den einai?(bariemai!!!) Auti tin stigmi den exo kala cidakia, tha pao omos se ligo na paro TDK 40x na do. Sorry pou den apantisa noritera, alla eleipa. Thanks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Paides den xero ti eftaige.Kati apo to DMA jumper pou den eixa braxikiklosei i to oti den itan to recorder se ena kanali san master.Pantos efxaristo.Agorasa TDK 32x(40x den brika,grrr!!),kai egrapsa 680MB mesa se 3:37. Aurio tha giriso ola ta magazia na bro 40x. Ti markes proteinete? Sas euxaristo poli olous, especially ton BrwmogazoS. Tora to copycd den xero tha to dokimaso ki auto.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...