Προς το περιεχόμενο

MyPhoneExplorer πρόβλημα σύνδεσης


katerina_a_86

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πρόγραμμα δεν εντοπίζει το τηλέφωνο σε καμία θύρα επικοικωνίας.

Με άλλο πρόγραμμα το εντοπίζω και όλα λειτουργούν κανονικά.

Καμιά ιδέα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόγραμμα δεν εντοπίζει το τηλέφωνο σε καμία θύρα επικοικωνίας.

Με άλλο πρόγραμμα το εντοπίζω και όλα λειτουργούν κανονικά.

Καμιά ιδέα??

 

Φαντάζομαι μιλάς για σύνδεση μέσω καλωδίου usb. Το myphone explorer χρησιμοποιεί τις σεταρισμένες θύρες του Sony Ericsson PC suite (φαντάζομαι το έχεις εγκαταστήσει αυτό έτσι? Αν όχι, εγκατέστησέ το, κάνε τη σύνδεση, μετά αποσύνδεση και έξοδο από το SE PC suite και μετά άνοιξε το myphone explorer).

 

Εάν τρέχεις ήδη το SE PC Suite τότε οι θύρες αυτές είναι κατειλημένες και δεν τις βρίσκει το my phone explore - σε αυτή τη περίπτωση αποσυνδέσου από το se pc suite και άνοιξε my phone explorer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γράφεις ούτε καν μοντέλο κινητού!

 

Περιλαμβάνεται τουλάχιστον σε αυτήν τη λίστα;

 

sorry, το παρέληψα θεωρώντας αυτονόητο ότι περιλαμβάνεται στην λίστα καθώς παλαιότερα το πρόγραμμα λειτουργούσε κανονικά.

το z550ι είναι.

 

Φαντάζομαι μιλάς για σύνδεση μέσω καλωδίου usb. Το myphone explorer χρησιμοποιεί τις σεταρισμένες θύρες του Sony Ericsson PC suite (φαντάζομαι το έχεις εγκαταστήσει αυτό έτσι? Αν όχι, εγκατέστησέ το, κάνε τη σύνδεση, μετά αποσύνδεση και έξοδο από το SE PC suite και μετά άνοιξε το myphone explorer).

 

Εάν τρέχεις ήδη το SE PC Suite τότε οι θύρες αυτές είναι κατειλημένες και δεν τις βρίσκει το my phone explore - σε αυτή τη περίπτωση αποσυνδέσου από το se pc suite και άνοιξε my phone explorer.

 

Όχι για σύνδεση μέσω bluetooth λέω. Με άλλο πρόγραμμα που έχω συνδέομαι κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry, το παρέληψα θεωρώντας αυτονόητο ότι περιλαμβάνεται στην λίστα καθώς παλαιότερα το πρόγραμμα λειτουργούσε κανονικά.

το z550ι είναι.

 

 

 

Όχι για σύνδεση μέσω bluetooth λέω. Με άλλο πρόγραμμα που έχω συνδέομαι κανονικά.

 

Αν έχεις λάπτοπ Toshiba, έχει κάποια ασυμβατότητα με το bluetooth stack.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις λάπτοπ Toshiba, έχει κάποια ασυμβατότητα με το bluetooth stack.

 

Όχι καμία σχέση, στον σταθερό αναφέρομαι με αυτή την συσκευή bluetooth.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται το SE PC Suite.

Το myphoneexplorer, συνδέεται σε μια εικονική COM θύρα, που έχει εγκαταστήσει το bluetooth software που έχεις στον υπολογιστή σου.

Βρες πια είναι αυτή και βάλε τη στις ρυθμίσεις του connection.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται το SE PC Suite.

Το myphoneexplorer, συνδέεται σε μια εικονική COM θύρα, που έχει εγκαταστήσει το bluetooth software που έχεις στον υπολογιστή σου.

Βρες πια είναι αυτή και βάλε τη στις ρυθμίσεις του connection.

 

1.Όχι, ελέγχει όλες τις θύρες com αλλά δεν συνδέεται με καμία.

2.Πως να βρω ποια είναι αυτή, κι ακόμα κι αν την βρω τι θα κάνω αφού έτσι κι αλλιώς δεν συνδέεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Όχι, ελέγχει όλες τις θύρες com αλλά δεν συνδέεται με καμία.

2.Πως να βρω ποια είναι αυτή, κι ακόμα κι αν την βρω τι θα κάνω αφού έτσι κι αλλιώς δεν συνδέεται?

 

1. Όλες τις ελέγχει? Έχω μείνει πίσω. Εγώ έπρεπε να του τη βάλω καρφωτή, αλλιώς δεν το έβρισκε. Μάλλον και σε 'σένα αυτό συμβαίνει.

 

2. Δεν ξέρω ακριβώς πως μπορείς να βρεις που είναι συνδεδεμένο( και αν είναι, γιατί το 1. υποδηλώνει ότι δεν είναι). Σε εμένα, έκανα δεξί κλικ στο bluetooth εικονίδιο στο tray μου--> New Serial Connection ή Connect with Serial Connection. Αλλά αυτό είναι εξαρτημένο από το τι bluetooth software έχεις στον υπολογιστή σου. Αυτά που σου λέω, ήταν σε XP SP3, στο MSI WIND Clone Advent.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Όλες τις ελέγχει? Έχω μείνει πίσω. Εγώ έπρεπε να του τη βάλω καρφωτή, αλλιώς δεν το έβρισκε. Μάλλον και σε 'σένα αυτό συμβαίνει.

 

2. Δεν ξέρω ακριβώς πως μπορείς να βρεις που είναι συνδεδεμένο( και αν είναι, γιατί το 1. υποδηλώνει ότι δεν είναι). Σε εμένα, έκανα δεξί κλικ στο bluetooth εικονίδιο στο tray μου--> New Serial Connection ή Connect with Serial Connection. Αλλά αυτό είναι εξαρτημένο από το τι bluetooth software έχεις στον υπολογιστή σου. Αυτά που σου λέω, ήταν σε XP SP3, στο MSI WIND Clone Advent.

 

1. Τις ελέγχει όλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν απάντησες στο 2. μου!

Και όχι, η απάντηση στο 1. δεν κάνει περιττή την απάντηση στο 2.

Μπορείς να δεις μέσα από τα Windows, σε τι serial port συνδέεται το τηλέφωνο σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι οτι με ΒΤ δεν έχω κάνει σύνδεση ποτέ στο My Phone Explorer, αλλά όντως το θέμα είναι να βρεις σε ποια com έχει στηθεί η virtual serial port.... Αν γίνεται η σύνδεση του κινητού με το PC (π.χ. μπορείς να στείλεις φωτο), τότε πήγαινε στο control panel στις θύρες com και δες σε ποιά έχει γίνει η σύνδεση. Μετά ανοίγεις το my phone explorer και την βάζεις καρφωτή.

Γιατί δεν εγκαθιστάς το SE PC Suite, μήπως σου φτιάξει τις θύρες σύνδεσης αυτόματα, και μετά να τις χρησιμοποιήσεις με το my phone explorer???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...