Προς το περιεχόμενο

Ξεκλείδωμα Mio Moov/Navman


FFighter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

βρε παιδια το εικονιδιο λεω (δεν πρεπει να υπαρχει καποιο εικονιδιο για να μπει στην επιφανεια;) το .exe ενταξει το βρηκα και το εκανα επικοληση στο desktop. το εικονιδιο δεν φενεται.....

 

δυστυχως οπως και εγω παλιοτερα :mrgreen: δεν φτιαχνεις σωστα το path του .exe

...kalo μετρημα και σωστες ονομασιες :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 411
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

ffighter Θα ήθελα παρακαλώ ένα pm για το που θα βρώ αυτά που θέλω.

Έχω το MIO moov s305 και θέλω να περάσω και άλλα προγράμματα GPS όπως το Destinator.

Πρέπει να προσέξω την ανάλυση του GPS μου;

Υπάρχουν πιο ενημερωμένοι χάρτες για το πρόγραμμα που έχει ενσωματωμένο το Mio ή θα πρέπει να στραφώ στο να περάσω άλλα προγράμματα;

Ευχαριστώ προκαταβολικά και μπράβο για τις πολύ καλές πληροφορίες που δίνετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια,

μολις ξεκλειδωσα ενα navman F400 και εβαλα το igo και το destinator.

και στα 2 ομως εχω προβλημα.δεν βρισκει σημα-κεραια gps.

ανοιγωκλεισα το gps απο το orion manager αλλα τιποτα...

 

εχει καμια ιδεα κανεις??

 

στο igo τα καταφερα...

εβαλα να ψαξει χειροκινητα τα ports και βρηκε το gps μονο του...

στο destinator δεν ξερω τι να κανω...

 

ακυρο παιδες εφτιαξα και το destinator... :rolleyes:

 

θελω ομως να μαθω κατι...

πως θα κανω αυτοματα να κλεινει το orion gps service?

καθε φορα που ανοιγω την συσκευη το κλεινω χειροκινητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια,

μολις ξεκλειδωσα ενα navman F400 και εβαλα το igo και το destinator.

 

Θα σου ήταν εύκολο να μου στείλεις τα link των χαρτών και προγραμμάτων γιατί και εγώ το ξεκλείδωσα αλλά δε μπορώ να βρω κάτι να τρέχει,εκτός και αν κάνω κάτι άλλο στραβά!

Αν έχεις την καλοσύνη στείλ'το σε pm καλλύτερα.Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και απο μενα!

 

Πριν λιγες ωρες αγορασα το M400. Να κανω μια ερωτηση: Το φορτιζω κλειστο ή ανοιχτο; Και ποσες ωρες θελει για να φορτισει;

Προς το παρον δεν θελω να το crackαρω Λογω εγγυησης.. Σε λιγο καιρο ισως το ξανασκεφτω! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και απο μενα!

 

Πριν λιγες ωρες αγορασα το M400. Να κανω μια ερωτηση: Το φορτιζω κλειστο ή ανοιχτο; Και ποσες ωρες θελει για να φορτισει;

Προς το παρον δεν θελω να το crackαρω Λογω εγγυησης.. Σε λιγο καιρο ισως το ξανασκεφτω! :)

 

Κοίτα καλό είναι στην αρχή να το φορτίσεις την πρώτη φορά κλειστό, μετά όπως σε βολεύει.

Για το crackαρισμα μην το φοβάσε, μπορείς να το ξεcrackάρεις και να είναι OK,οπότε μην το φοβάσε, δεν σου αλλάζει τίποτα στο GPS εκτός από μερικά paths. (Να φανταστείς αν ξέρεις και θέλεις να ασχοληθείς μπορείς να το κάνεις και με το χέρι μόνος σου,αλλά θέλει ώρα).

 

ΣΥΜΒΟΥΛΗ: Κράτα ένα backup με τα αρχεία του GPS όπως είναι τώρα καινούριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσπαθησα να κανω καποια απο αυτα που αναφερονται στο πρωτο Post, αλλα τιποτα (το Unlock Desktop πού είναι;;).

 

Στην αρχικη του κατασταση το φερνω απλα σβήνοντας τον φακελο Unlock;

Επίσης, πώς εγκαθιστώ άλλα προγράμματα, πέραν απ της μαμας του;

Επεξ/σία από psyneck
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθησα να κανω καποια απο αυτα που αναφερονται στο πρωτο Post, αλλα τιποτα (το Unlock Desktop πού είναι;;).

 

Στην αρχικη του κατασταση το φερνω απλα σβήνοντας τον φακελο Unlock;

Επίσης, πώς εγκαθιστώ άλλα προγράμματα, πέραν απ της μαμας του;

Έχει ένα προγραμματάκι που στα κάνει αυτόματα, το τρέχεις από το pc σου ενώ έχεις συνδεμένο το mio σου και σου το ξεκλειδώνει, αυτό σου αλλάζει τα path που χρειάζετε και σου βάζει μέσα και έναν φάκελο που εκεί μέσα θα περνάς τα shortcut των προγραμμάτων σου που θες να τρέχεις (Έχει μιά διαδικασία αλλά αν την κάνεις μια φορά μετά ειναι πανεύκολο). Διάβασε τα προηγούμε Post,λένε πως γίνετε νομίζω.

Αν θες να το επαναφέρεις το GPS πας πάλι στο πρόγραμμα στο pc σου και εκεί από εκεί στο επαναφέρει όπως ήτανε όταν το αγόρασες!

 

Τα άλλα προγράμματα για να τρέξουνε (π.χ IGO) απλά τα αντιγράφεις μέσα στην κάρτα μνήμης σου και φτιάχνεις ένα shortcut που το βάζεις στον "σπασμένο" φάκελο. Από εκεί με το που θα ανάβεις το gps σου θα σου βγάζει να επιλέξεις τι θές να τρέξεις από τα shortcut που έχεις βάλει.Οι εκδόσεις των άλλων προγραμμάτων πρέπει να είναι και αυτές σπασμένες. Αν θες το βράδυ μπορώ να σου στείλω μερικά Link για να κατεβάσεις... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθησα να κανω καποια απο αυτα που αναφερονται στο πρωτο Post, αλλα τιποτα (το Unlock Desktop πού είναι;;).

 

Στην αρχικη του κατασταση το φερνω απλα σβήνοντας τον φακελο Unlock;

Επίσης, πώς εγκαθιστώ άλλα προγράμματα, πέραν απ της μαμας του;

 

 

θα συνδεσεις κανονικα την συσκευη σου στο πσ και μετα θα ανοιξεις το προγραμματακι και θα πατησεις INSTAL DESKTOP.

εισαι ετοιμος :rolleyes:

 

συντομευσεις θα δημιουργεις μεσα απο το μενου του gps με το προγραμμα fileman.

μεσα απο το fileman θα πηγαινεις στο .exe αρχειο που θες και θα κανεις create shortcut.μετα απο πσ θα την παιρνεις την συντομευση και θα την βαζεις στον φακελο unlock-desktop shortcuts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα συνδεσεις κανονικα την συσκευη σου στο πσ και μετα θα ανοιξεις το προγραμματακι και θα πατησεις INSTAL DESKTOP.

εισαι ετοιμος :rolleyes:

 

συντομευσεις θα δημιουργεις μεσα απο το μενου του gps με το προγραμμα fileman.

μεσα απο το fileman θα πηγαινεις στο .exe αρχειο που θες και θα κανεις create shortcut.μετα απο πσ θα την παιρνεις την συντομευση και θα την βαζεις στον φακελο unlock-desktop shortcuts.

 

thnx alexcloneclone! Ησουν κατατοπιστικος! Οποτε αν θελω να το επαναφερω στην αρχικη του κατασταση, απλα διαγραφω τον φακελο Unlock; Εν τω μεταξυ, σε καποια φαση δεν πρεπει να κανα Ασφαλη καταργηση, κολλησε το pc, κολλησε και το GPS και εφαγα μια φρικη! :)

 

Τα άλλα προγράμματα για να τρέξουνε (π.χ IGO) απλά τα αντιγράφεις μέσα στην κάρτα μνήμης σου και φτιάχνεις ένα shortcut που το βάζεις στον "σπασμένο" φάκελο. Από εκεί με το που θα ανάβεις το gps σου θα σου βγάζει να επιλέξεις τι θές να τρέξεις από τα shortcut που έχεις βάλει.Οι εκδόσεις των άλλων προγραμμάτων πρέπει να είναι και αυτές σπασμένες. Αν θες το βράδυ μπορώ να σου στείλω μερικά Link για να κατεβάσεις... :-D

 

Θα περιμένω! ;) (To Mio Moov M400 παντως δεν εχει καρτα μνημης!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι και μενα το f400 δεν εχει καρτα μνημης αλλα εχω περασει και το destinator και το igo...ελληνικους χαρτες μονο...γυρω στα 80mb το καθενα φαντασου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι και μενα το f400 δεν εχει καρτα μνημης αλλα εχω περασει και το destinator και το igo...ελληνικους χαρτες μονο...γυρω στα 80mb το καθενα φαντασου...

Το ξερω, ειναι πολυ μικρα αρχεια για την 2GB καρτα που εχει ενσωματωμενη! Να περιμενω pm;; ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...