Προς το περιεχόμενο

Απαγόρευση δημιουργίας νέων προσωπικών σελίδων στην Κίνα


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι και οι κινέζοι "μπίτι" όρνια μου φαίνεται! Τόσοι πολλοί αμα ξεσηκωθούν μπορούν να τα κάψουν όλα... αλλά δεν το κάνουν...

 

Μια χαρά ξεσηκώνονται.

Άλλο αν δεν το μαθαίνει κανείς.

 

 

Οι περιορισμοί στο internet είναι αστεία υπόθεση μπροστά στα αυτονόητα ανθρώπινα δικαιώματα που καταπατούνται καθημερινά στην Κίνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είναι μέσα στην επεκτατική πολιτική της Κίνας.

Πρώτα έφυγαν οι πωλητές και έχουμε γεμίσει κινέζικα μαγαζιά...

τώρα θα φύγουν και οι χρήστες ίντερνετ και μετά δεν ξέρω κι εγώ ποιοι...

 

έτσι σε μερικά χρόνια παντού θα κυβερνάνε οι Κινέζοι.

είναι πολλοί ,εξαπλώνονται πολύ γρήγορα.

 

 

Σε λίγο θα κλείσουν και τα σχολεία οι στενόμυαλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία.. χωρίς τους Κινέζους θα ζήσει και το IPv4 τουλάχιστον άλλα 10 χρόνια :rolleyes::rolleyes:

χαχαχαχα απίστευτος...!!!!

 

Εκτώς από το ότι είναι ατελείωτοι ο καθένας έχει τόσες συσκευές πάνω του που θέλει 50 IP για το χαβαλέ του....!!!:P:P:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά αν δε βλέπουν τσόντες στο σπίτι θα βγουν εξω και θα ψάχν ουν γκόμενα....τη κάτσαμε τη βάρκα θα γίνουν 3 δις σε καμμια 10ετία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά αν δε βλέπουν τσόντες στο σπίτι θα βγουν εξω και θα ψάχν ουν γκόμενα....τη κάτσαμε τη βάρκα θα γίνουν 3 δις σε καμμια 10ετία

 

Το καλύτερο σχόλιο της χρονιάς :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα οι κινέζικες διαδικασίες, αλλά δεν νομίζω ότι υπάρχει άλλος τρόπος να ελέγξουν τόσα άτομα.

 

Εδώ 10.000.000 είμαστε και έχουμε πόσες παρανομίες (κάτι άκουσα πρόσφατα σχετικά με file sharing forum στην Ρόδο ;-) ), φανταστείτε στα δισεκατομμύρια τι γίνεται.

 

Και τι ειναι !? Γιδια !? Θα σου αρεσε να σε "ελεγχουν"?

Ρε παιδιά αν δε βλέπουν τσόντες στο σπίτι θα βγουν εξω και θα ψάχν ουν γκόμενα....τη κάτσαμε τη βάρκα θα γίνουν 3 δις σε καμμια 10ετία

 

Σωστος. :-D :-D :-D :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα οι κινέζικες διαδικασίες, αλλά δεν νομίζω ότι υπάρχει άλλος τρόπος να ελέγξουν τόσα άτομα.

 

Εδώ 10.000.000 είμαστε και έχουμε πόσες παρανομίες (κάτι άκουσα πρόσφατα σχετικά με file sharing forum στην Ρόδο ;-) ), φανταστείτε στα δισεκατομμύρια τι γίνεται.

 

epic fail comment...

 

Δηλαδη στο βωμο μιας δηθεν οργανωμενης κι ευνομουμενης κοινωνιας κι αφου ειναι ανικανοι να παταξουν τις οποιεσδηποτε παρανομιες, ας θυσιασουν τις ελευθεριες ολοκληρου του πληθυσμου για να μπορουν να τον ελεγχουν.

Θα ηθελα να ηξερα αν μερικοι σκεφτονται πραγματικα τι λενε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπε νομίζω ο liopyr, ταραχές γίνονται, πλακώματα πέφτουν, σε διάφορες επαρχίες της Κίνας.

Το γεγονός είναι ότι δεν βγαίνουν προς τα έξω.

Προκειμένου να ελέγξουν τη γρήγορη ανταλλαγή πληροφοριών, παρακολουθούν τα πάντα σ' ό,τι αφορά το διαδίκτυο και τους πολίτες τους.

Μια χαρά την παλεύουν.

Σ' ένα αστυνομούμενο (σωστά το λέω; ) κράτος τι περιμένατε να γίνει; Δεν εξετάζω το αν είναι σωστό ή λάθος, αλλά το αν είναι λογική κίνηση για τη συγκεκριμένη χώρα και για τη συγκεκριμένη κυβέρνηση. Και είναι απόλυτα λογική, δεδομένου ότι θέλει να φυλάξει τα κεκτημένα της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζήτω ο κομμουνισμός λοιπόν!

 

Τι σχέση έχει ο κομμουνισμός με το ακρεδεξιό καθεστώς της ελεύθερης οικονομίας της Κίνας?Σε ποιο σημείο μοιάζει εστω και ελάχιστα το καθεστώς αυτό με κομμουνισμο?Μήπως μόνο στον τίτλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, υπάρχει και η άποψη ότι τα άκρα μοιάζουν πολύ περισσότερο απ' όσο νομίζουμε, παρ' όλο που η αρχή τους είναι διαφορετική.

Αλλά αυτό δεν είναι το θέμα της παρούσας είδησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, υπάρχει και η άποψη ότι τα άκρα μοιάζουν πολύ περισσότερο απ' όσο νομίζουμε, παρ' όλο που η αρχή τους είναι διαφορετική.

Αλλά αυτό δεν είναι το θέμα της παρούσας είδησης.

 

Αυτά τα άκρα(ακροδεξιά και κομμουνισμός) μοιάζουν όσον αφορά τον αυταρχισμό και την έλλειψη δημοκρατίας!Πουθενά αλλού.

Το θέμα είναι οτι η Κίνα έχει ενα αυταρχικό - μη δημοκρατικό καθεστώς το οποίο τρομοκρατεί τους πολίτες του χρησιμοποιώντας όλα τα μέσα υποδούλωσης που υπάρχουν , όπως ΜΜΕ,ελεύθερη οικονομία,αστυνομία ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οποίο παλιότερα δηλωνόταν κομμουνιστικό, τώρα δηλώνεται λαϊκή δημοκρατία, τέλος πάντων, όπως και να δηλώνεται, δεν έχει αλλάξει. Είναι το ίδιο. Κατά βάση δεν τρομοκρατεί, ελέγχει.

Για την ιστορία πάντως, εδώ και καιρό έχουν κόψει το facebook, και νομίζω άλλα παρεμφερή sites. Κι αυτό λόγω ταραχών (τι ταραχών δηλαδή, στα μέτρα της δικής μας χώρας θα χαρακτηριζόταν εμφύλιος και πραξικόπημα) στις βορειοδυτικές επαρχίες, οι οποίες έχω την εντύπωση ότι ακόμη δεν έχουν κατευναστεί.

Η είδηση σαν είδηση για τη συγκεκριμένη χώρα δεν μου προξενεί καμιά εντύπωση.

Μπορεί η ονομασία, το καθεστώς στα χαρτιά να έχει αλλάξει, παρ' όλ' αυτά όμως το κράτος τους ελέγχει αυστηρότατα τους πολίτες του. Κι αυτό είναι κατάλοιπο προηγούμενων ετών - δεκαετιών

Εδώ ελέγχουν τις γεννήσεις, το ίντερνετ θα τους ξέφευγε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οποίο παλιότερα δηλωνόταν κομμουνιστικό, τώρα δηλώνεται λαϊκή δημοκρατία, τέλος πάντων, όπως και να δηλώνεται, δεν έχει αλλάξει. Είναι το ίδιο. Κατά βάση δεν τρομοκρατεί, ελέγχει.

 

Ελέγχει και αν βρεί οτι ξέφυγες απο το μαντρί,σε τιμωρεί με την έσχάτη των ποινών.Αν ο φόβος της απώλειας της ζωής δεν είναι τρομοκρατία τότε τι είναι?Και μάλιστα νόμιμη τρομοκρατία.Με την έγκριση του νομοθέτη και του 'δικαστικού συστήματος'!Με τις υγείες τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...