Προς το περιεχόμενο

"Κόλημα" στην αναπαραγωγή video


andros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλή Χρονιά σε όλους! Το σύστημά μου αποτελείται από Ε8400, 4Gb ram & Win7. Πριν από καιρό επειδή το USR9108 με πετούσε έξω από το δίκτυο πολύ συχνά, το αντικατέστησα με το Thomson TG585v7 και βρήκα την υγειά μου (ας ειναι καλά ο Poulinos). Από τότε όμως, έχω το εξής πρόβλημα: Κατά την ασύρματη μετάδοση video στο PS3 παρουσιάζονται "κολήματα" (stuttering) στην αναπαραγωγή του, αν και έχω κάνει όσες ρυθμίσεις χρειάζονται στον Java PS3 Μedia Server(v.1.10.51)Έχει σχέση ότι το TG585v7 είναι πιό αργό στη μετάδοση δεδομένων σε σχέση με το USR9108, ή παίζει κάτι άλλο με το buffer?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή Χρονιά σε όλους! Το σύστημά μου αποτελείται από Ε8400, 4Gb ram & Win7. Πριν από καιρό επειδή το USR9108 με πετούσε έξω από το δίκτυο πολύ συχνά, το αντικατέστησα με το Thomson TG585v7 και βρήκα την υγειά μου (ας ειναι καλά ο Poulinos). Από τότε όμως, έχω το εξής πρόβλημα: Κατά την ασύρματη μετάδοση video στο PS3 παρουσιάζονται "κολήματα" (stuttering) στην αναπαραγωγή του, αν και έχω κάνει όσες ρυθμίσεις χρειάζονται στον Java PS3 Μedia Server(v.1.10.51)Έχει σχέση ότι το TG585v7 είναι πιό αργό στη μετάδοση δεδομένων σε σχέση με το USR9108, ή παίζει κάτι άλλο με το buffer?

 

H απαντηση σου φιλε μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'ευχαριστώ DDos. Αφού είναι έτσι, προβληματίζομαι γιά καινούργιο modem-router. Το TG585n θα ήταν μιά καλή λύση, αλλά δεν κυκλοφορεί στην Ελλάδα.

Φοβάμαι άλλη μάρκα γιά να μην πάθω τα ίδια με το USR9108. Έχεις καμμιά πρόταση DDos?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ολα τα thompson θα εχεις τετοιου ειδους προβληματα, ισα ισα που το v7 εχει καπως καλυτερο cpu απο τα αλλα thompson. H πειρα μου εχει δειξει οτι σε κακες γραμμες τα 3com officeconnect παιζουν τελεια, χωρις να θελω να σε παρω και στο λαιμο μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτος αν δεν πιανει καλο σημα εκει που ειναι η β.να μην φτανουν τα θεωρητικα 54 mbps για να μεταφερει αυτο που θελει αν ειναι και τιποτα Hd ειδικα.μπορει να δοκιμασεις και νεο firmware βεβεα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...