Προς το περιεχόμενο

Δακτυλιος στην Αθηνα;


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παλιότερα ήταν μόνο αύγουστο, τώρα νομίζω τον έχουν κάνει από μέσα ιουλίου. Και για να μην ξεχαστεί κανείς.....

 

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΑΡΧΙΖΕΙ ΠΑΛΙ Ο ΔΑΚΤΥΛΙΟΣ!

 

Το νου σας!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Παιδιά για να μην ανοίγω νέο θέμα...

Από ότι γνώριζα και όπως βρίσκω και στο διαδίκτυο σε ποσοστό 90% από 1η Μαϊου τίθεται σε εφαρμογή ο Πράσινος Δακτύλιος.

Παρόλα αυτά, μου είπε ένας γνωστός μου ότι το μέτρο θα ισχύσει από Σεπτέμβριο. (βρήκα και ένα σχετικό άρθρο απο 26/2 στο ιντερνετ που επιβεβαιώνει το παραπάνω). Το θέμα είναι τι ισχύει τελικά; Ξέρει κανένας τπτ περισσότερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

το άκουσα στις ειδήσεις, τελικά δεν αρχίζει από Μάιο αλλά το φθινόπωρο, Σεπτέμβριο αν θυμάμαι καλά όπως είπε κι ο γνωστός σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος το θέμα το έχει βγάλει η Νετ για τον Σεπτέμβριο και ότι άρθρο βρίσκω για Σεπτέβριο αυτό αναφέρει ως πηγή.

Απλά μου κάνει εντύπωση που ακόμα και πρόσφατες δημοσιεύσεις επιμένουν για Μαΐο.

πχ

>http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_ell_2_03/03/2012_474468

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ ότι βλέπω κι εγώ από Σεπτέμβρη θα ξεκινήσει.

 

εντωμεταξύ δε μπορώ να βγάλω άκρη για το ποια αυτοκίνητα μπορούν να κυκλοφορούν ελεύθερα.

 

πχ το δικό μου με άδεια κυκλοφορίας 2010 και ρύπους 124 μπορεί να μπαίνει ή τρώει πόρτα;

κάπου διάβασα ότι πρέπει να έχει άδεια κυκλοφορίας από 1/1/2011 και μετά και συγχρόνως λιγότερα από 140 ρύπους.

σε μένα ισχύει μόνο το 2ο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

όταν θα πας να βγάλεις το ειδικό πράσινο σήμα θα μάθεις σίγουρα :P

 

πάντως έτσι κι αλλιώς θα αποτύχει κι αυτό το μέτρο, 0 έλεγχος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το είδα κι εγώ χθες ότι τελικά το πάνε από Σεπτέμβριο. Βασικά θα το φέρουν στην Βουλή μέσα στο καλοκαίρι για συζήτηση-ψήφιση, άρα πολύ πιθανό το "μάλλον από Σεπτέμβριο" να έχει την ίδια κατάληξη με το "μάλλον από Μαΐο".

Κουκαράτσα :mrgreen: σε αυτό που ρωτάς, θέλει για να κυκλοφορείς ελεύθερα στο δακτύλιο:

1) εκομπές ρύπων κάτω από 140

2) Τεχνολογία euro5/euro6. Euro 5 υπήρχε και το 2010, π.χ. στο δικό μου polo 1.2 tsi 2010 που είναι euro 5 με 129 στις εκπομπές.

Αν δεν κάνω κάποιο τραγικό λάθος, η τεχνολογία του κινητήρα ως προς την φιλικότητα προς το περιβάλλον, λέγε με και euro, αναγράφεται λεπτομερώς στην άδεια κυκλοφορίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@nodas_21greek

 

το ίδιο αυτοκίνητο έχουμε :rolleyes:

μπέρδεψα τους ρύπους. 129 ειναι και όχι 124.

έχεις δίκιο.

 

δηλαδή τα δικά μας κυκλοφορούν;

βέβαια μέχρι να ισχύσει μπορεί να αλλάξουν πάλι τίποτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...