Προς το περιεχόμενο

8orivos sthn ekinhsh tou WD80JB


ASSOS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχω τον εν λόγω δίσκο, αλλα επειδή το συγκεκριμένο πρόβλημα έχει ξανασυζητηθεί πολύ, το "κλακ" αυτό είναι οιωνός πολύ κακών εξελίξεων. Μάλλον πας για αλλαγή του δίσκου, ας με επιβεβαιώσει κάποιος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Polloi WD800JB ekanan to clak afto pou les...einai oi kefales AFAIK pou ksekinane...polloi to eixan to prob kai oi sklhroi tous pe8anan...polloi to exoun kai DEN exoun prob...

 

O dikos mou den ekane klak sto ksekinhma alla ka8ws douleye...To esteila pisw kai phra replacement.8a se symvouleya na kaneis to idio...ti tous plhrwnoume tosa fraga allwste...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αυτό τον σκληρό και δεν μου κάνει αυτό το κλακ. Θα πρότεινα να τον πας πίσω, λέγοντας ότι χτυπάνε οι κεφαλές συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kata ena periergo tropo den to kanei otan 3ekinaei to PC alla otan einai anoixto kai einai se katastash anamonhs (pou stamataei na peristrefete) kai mpei se leitourgeia. Den 3erw 8a to dw gia ligo kairo akoma. Eixa palia enan Fireball pou mou to ekane afto olo kai pio syxna ospou kata thn diarkeia enws Defrag mou eipe antio.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πιστεύω να έχεις βάλει τον σκληρό να μπαίνει σε κατάσταση off/stand-by και μόλις τον ξαναπροσπερνάς να "ξυπνάει" και τότε να ακούγετε ο θόρυβος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα τώρα και τον έβαλε σε standby και τον "ξύπνησα". Ο θόρυβος που κάνει είναι ο κλασσικός που ήξερα από αρκετούς WD που είχα πριν τον JB. Δεν είναι για να ανησυχείς πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο δικός μου έκανε από την αρχή κλαπατσίμπανα, όχι μόνο στην εκκίνηση αλλά και στον τερματισμό. Έχω ξαναπεί σε άλλο topic ότι μία σειρά WDJB800 από τις πρώτες βγήκε προβληματική και το κύριο σύμπτωμα ήταν τα κλικ κλακ κατά την εκκίνηση και τον τερματισμό του δίσκου. Μάλιστα πριν από 4 περίπου μήνες είχε γίνει ολόκληρο θέμα και μάλιστα είχε αναφερθεί το πρόβλημα στο forum της ίδιας της WD. Πήγαινε ρίξε μιά ματιά, οι εγγραφές ακόμη εκεί θα είναι. Πάντως όπως περιγράφεις την δική σου περίπτωση δεν νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα. Στην δική μου περίπτωση ο JB800 πέθανε στο μήνα πάνω κάνονοτας από την αρχή κλακ όχι μόνο σε εκκίνηση τερματισμό αλλά και χύμα την ώρα που δούλευα κανονικά. Ακόμη είχα πολλά STOP ERRORS και ανεξήγητες επανεκκινήσεις, ενώ μία βδομάδα πριν πεθάνει εντελώς χτύπησε και το S.M.A.R.T.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...