Προς το περιεχόμενο

iphone sync (newbie inside)


Nasher

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χτες αγόρασα το iphone 3gs και εκανα sync κατι φωτογραφιες απο το pc..αλλα στον ιδιο φακελο βρισκόταν και ενα αρχείο mkv που μάλλον πέρασε στο iphone αφου στο summary μου βγαζει 192mb used στη κατηγορια other..πως το σβήνω τωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Χτες αγόρασα το iphone 3gs και εκανα sync κατι φωτογραφιες απο το pc..αλλα στον ιδιο φακελο βρισκόταν και ενα αρχείο mkv που μάλλον πέρασε στο iphone αφου στο summary μου βγαζει 192mb used στη κατηγορια other..πως το σβήνω τωρα?

Μεταφερε το απο τον συγκεκριμενο φακελο καπου αλλου στο pc σου και ξανακανε ενα sync.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά αν υπάρχει ενα αρχείο στο iphone που το βλέπω,ακομα και αν δεν το αναγνωρίζει?Σκεφτομαι οτι αυτο που βλέπω μπορει να ειναι αρχεια του iphone και οχι κατι που περασα εγώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
βασικά αν υπάρχει ενα αρχείο στο iphone που το βλέπω,ακομα και αν δεν το αναγνωρίζει?Σκεφτομαι οτι αυτο που βλέπω μπορει να ειναι αρχεια του iphone και οχι κατι που περασα εγώ..

Θα πρεπει να κανεις jailbreak για να δεις το file system του.Παιζει να υπαρει και καποιο app απο το appstore αν το ψαξεις.

Mkv παντως δεν διαβαζει το iphone και θα πρεπει να γινει μετατροπη του σε mp4.Οποτε υποθετω πως δεν εχει περασει μεσα.Αν κανεις και το παραπανω που σου ειπα,ακομα και αν ειχε περασει,θα σβηστει απο το iphone σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 192ΜΒ στην κατηγορία OTHER είναι μάλλον φυσιολογικά. Μπορεί να πρόκειται για temp files, αρχεία του λειτουργικού κλπ.

 

Στα 4-5 διαφορετικά iPhone που έχω δει κατά καιρούς (δικά μου, φίλων συναδέλφων κλπ) πάντα υπήρχαν περίπου τόσα MB δεδομένων στην κατηγορία other.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...