Προς το περιεχόμενο

Προταση για αγορα κουρευτικης μηχανης


beatshooter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λέει ότι έχει το κλασσικό Αγγλικό φις για ρεύμα αντί γι αυτό που συνήθως έχουν (ή τουλάχιστον είχαν) οι ξυριστικές μηχανές.

 

Τα περισσότερα μπάνια βέβαια, τώρα πια έχουν την «απλή» πρίζα, αυτή που έχουμε σπίτια μας. Οπότε δε σε ενδιαφέρει εάν δεν έχει το ματζαφλάρι που είχαν κάποτε για πρίζα στα μπάνια κάποια ξενοδοχεία, αγοράζεις άφοβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχεις μετατροπέα από Αγγλικό φις σε Ελληνικό; Αν ναι, είσαι οκ.

 

Αυτό που έγραψε ο τύπος αφορά ένα άλλου είδους φις, το οποίο έχω να το δω χρόνια. Πρακτικά αυτός ήθελε να το έχει και δε το έχει, πράγμα λογικό αν σκεφτείς ότι πρόκειται για φις... υπό εξαφάνιση.

 

Τέλος πάντων, μη σε μπερδεύω, η μηχανή έχει το γνωστό Αγγλικό φις. Αυτό από την πρώτη φωτό. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω μια τέτοια σκέφτομαι να τσιμπήσω..

τι θέλω πιο πολύ και για πρόσωπο-αξύριστο look και καλά(ή και για ξύρισμα)και για μαλλί!!

Πιστεύω κάνει για αυτά που θέλω ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα κανει για αυτο που θελεις! Το θεμα ειναι κατα ποσο βολευει στο κουρεμα του σωματος. Αν και πιστευω οτι το μηκος στα 1,8 εκατοστα που εχει μεγιστο ειναι μια χαρα. Εμενα οι τριχες μου να εχουν μεγιστο μηκος τα 3 εκατοστα.

 

Απλα αυτο που τις κραταει μεσα τις τριχες με ανησυχει λιγο.. Θα μπουκωνει καθε λιγο οταν θα κουρευω το σωμα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορω, ειμαι ο μοναδικος που κουρευω τις τριχες απο το σωμα μου; Δλδ δεν υπαρχει αυτη η επιλογη; Ειτε τις αφηνεις, ειτε τις ξυριζεις;

 

 

To χω σκεφτει και γω αλλα δεν εχω δοκιμασει.Ποιες ειναι οι ''επιπτωσεις''??Δηλαδη απαξ και το κανεις μια μετα θα θελει τακτικα?? Αγριευουν δηλαδη οι τριχες??

 

Οσο γι αυτο που τις μαζευει δε νομιζω να χεις κανα προβλημα.Μολις δεις οτι γεμιζει τις αδειαζεις επιτοπου και συνεχιζεις.Δε νομιζω να χει καμια βιδα για να το ανοιξεις και γενικα να ειναι ταλαιπωρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες Χρόνια Πολλά!!

 

Κάτι να επισημάνω που μου έχει τύχει!

Έχω πάρει κουρευτική που όταν τη χρησιμοποιώ και τελειώσει η μπαταρία (κάτι που κάνει πολύ σύντομα μετά από τόσο καιρό που την έχω), τότε αν τη βάλω στην πρίζα δε δουλεύει!! Εννοώ δε δουλεύει μέχρι να φορτίσει ικανοποιητικά. Άρα για κανά 10λεπτο δε μπορώ να συνεχίσω! Και όταν τη βγάλω από την πρίζα και συνεχίσω δε κρατάει.. Είναι σπαστικό αν δε προλάβεις να τελειώσεις τη δουλειά σου.

Μια Phillips απλή είναι (QT κάτι, δεν είμαι σπίτι μου) και δε νομίζω να το κάνουν πολλές μηχανές αυτό, απλά το αναφέρω αν μπορείτε να το διευκρινίσετε.

Επεξ/σία από ribo7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή που είπα είναι η καλύτερη,καλές κριτικές,εξαιρετική τιμή.Μόλις τώρα έκανα τα γένια μου.

Που τις ειδες τις καλες κριτικες; Πανω απ'ολα μετρανε οι κακες κριτικες και σε αυτη την μηχανη ειναι αρκετες! Καλη κριτικη κανεις μετα απο 1 ημερα, το πολυ 1 εβδομαδα! Αλλα εαν τυχει και σου χαλασει μετα απο μηνες, θα κανει αρνητικη κριτικη, αυτη μετραει!

 

Ολες οι αρνητικες κριτικες για αυτη τη μηχανη λενε οτι η μπαταρια χαλαει μετα απο κανα μηνα χρησης! Οποτε δε μου φαινεται και πολυ καλη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Αναζητώ και εγώ κουρευτική μηχανή για γένια.

 

Έχω τραβήξει διάφορα με τα γένια. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μην υπάρχει πόνος κατά το ξύρισμα. Παλιότερα ξυριζόμουν με μια ηλεκτρική ξυριστική μηχανή κάθε 3-4 μέρες, αλλά μετά επειδή βαριόμουν τα έκανα κάθε 1-2 εβδομάδες, η μηχανή εκείνη ήταν με αυτές τις στρογγυλές κεφαλές και πόναγαν πάρα πολύ τα γένια μου κατά το ξύρισμα, σαν να με τρυπούσαν με βελόνες. Τώρα ψάχνω κάτι σαν αυτές τις μηχανές που βάζουν οι κουρείς στα μαλλιά και δεν υπάρχει καθόλου πόνος, αυτές πρέπει να κάνουν και για τα γένια. Κάποιος γνωστός μου είπε οτι η καλύτερη είναι μια της philips που κάνει 50ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...