Προς το περιεχόμενο

Athlon XP σε FSB 100 δουλέυει ;


jimakos00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Yep θα δουλέψει χωρίς πρόβλημα. Θα κάνεις το λεγόμενο underclocking που γίνεται συχνά σε επεξεργαστές για να παράγουν λίγοτερη θερμοκρασία εκεί που δεν χρειάζετε μεγάλη ισχύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, να πάρω Tbird αλλά άντε να βρεις κάποιον στα 100Fsb.Και άμα τον βρεις θα είναι πανάκριβος.

 

Φίλε BrwmogazoS η mobo είναι ΚΤ133 και δε ξέρω άμα παίρνει XP cpu's.

Υπάρχει δηλαδή mobo με KT133 που δέχεται XP και άλλη πάλι με KT133 που δε δέχεται;

 

Εσείς που έχετε βάλει ΧΡ σε 100FSB μήπως έχετε μητρική με το KT133A ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thought so kai fovomoun pws 8a tin patouses...

kserw oti to KT133A dexetai Xps...(as kanei verify kapoios giafto) alla to KT133 DEN dexetai...h ta prwta revisions tou toulaxiston afou psaxnontas gia ena filaraki na valoume XP se GA7ZXR mobo pou eixe tis giga DEN epairne XPs...afou itan revision 1.1 i think kai to 1.3 kai panw epairne i kati tetoio tespa...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To KT133A δέχεται ΧΡ επειδή δουλεύει 266FSB,ενώ το ΚΤ133,200.

Εγω με Α7V133 (ΚΤ133Α) έχω δοκιμάσει ΑΧΡ1700+ χωρίς κανένα πρόβλημα.

Ποιό board έχεις?

Αξίζει πάντως να αναβαθμίσεις σε άλλο chipset.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ʼρα, αυτό που λες Gabriel αναιρεί όλα τα προηγούμενα που ειπώθηκαν.

Δηλαδή ο ΧΡ ΔΕΝ δουλεύει σε μητρική me 100 FSB.

Τότε τα παιδιά που έγραψαν πριν γιατί γράφουν ότι δουλεύει στη δική τους μητρική;Μήπως έχουν ΚΤ133Α που λειτουργεί και σε 266FSB και λειτουργουν το cpu σε χαμηλότερη συχνότητα;Μου φαίνεται παράλογο. Αχ με μπερδέψατε.

Η μητρική που έχω είναι της Supergrace SG-AKT133SSA3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gia na min mperdeuomaste..Den mas eipes oti i mitriki sou einai KT133A alla oti theleis na ton leitourgiseis se fsb 200..Allo to ena allo to allo.Se fsb 200 douleuei alla se mobo KT266 kai ano.Gia KT133A den nomizo na ginete kati tetoio..bebaia den vazo kai to xeri mou stin fotia alla ligo eos poli diskolo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Apo tin alli vevaia prepei na episkeuto to sintomotero dinato ofthalmiatro giati exo 1.5 bathmo apoklhsh apo ta gialia pou forao.Sorry tora to eida eixes grapsei 100 kai eida 200 :P Den exo ksanakanei tetoio lathos kai tha se perna ston laimo mou..Isxiei oti egrapsa pio pano..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GINETAI...eimai 100% sigouros pws to KT133A dexetai ton XP.

Toulaxiston psaxnontas gia tin GA7ZXR etsy dhlwnei giga.

 

 

Vrhka PDF pou leei gia modela tis giga kai CPU Support...h GA7ZXR apo rev 3 kai panw dexetai XPS leei me KT133A.

 

http://www.giga-byte.com/products/7zxr_2.htm pata sto CPU support :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...