Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με την Υπογραφή εφαρμογών στο νέο filmwareV40.0.005


stoilas2312

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Προσπαθώ να κάνω sign εφαρμογές με τον ήδιο τρόπο που τις έκανα παλιά δηλαδή έχωντας πιστοποιητικά από το OPDA, και βάζοντάστα στο sissigner, αλλά μετά την εγκατάσταση του νέου filmware V40.0.005 είναι αδύνατον. Υ.Γ: Το PC μου έχει Windows7. Ελπίζω να μην ειμαι off topic, ευχαριστώ εκ΄των προτέρων ! ! !! :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποιο κινητο αναφερεσαι ομως;

Επισης στον φακελο φαινεται να υπογραφονται οι εφαρμογες;

Αναφέρομαι στο nokia 5800 και στον φάκελο οι εφαρμογές φαίνονται υπογεγραμμένες
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Αναφέρομαι στο nokia 5800 και στον φάκελο οι εφαρμογές φαίνονται υπογεγραμμένες

 

Πηγαινε στις ρυθμισεις εφαρμογων νομιζω και πατα να δεχεται και untrusted εφαρμογες. Δεν θυμαμαι ακριβως πως το εχουν, στην ουσια θελεις να του πεις να μην κοιταει θεματα ασφααλειας στην εγκατασταση εφαρμογων, ακριβες path δεν μου ερχεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαινε στις ρυθμισεις εφαρμογων νομιζω και πατα να δεχεται και untrusted εφαρμογες. Δεν θυμαμαι ακριβως πως το εχουν, στην ουσια θελεις να του πεις να μην κοιταει θεματα ασφααλειας στην εγκατασταση εφαρμογων, ακριβες path δεν μου ερχεται.
Το έχω κάνει !
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δυστυχως δεν μου ερχεται κατι αλλο στο μυαλο. Το λογικο ειναι βεβαια πως δεν εχει να κανει με την αναβαθμιση firmware απο την στιγμη που τα υπογραφεις με φακελο στον υπολογιστη. Μαλλον στην υπογραφη κολλαει το θεμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως δεν μου ερχεται κατι αλλο στο μυαλο. Το λογικο ειναι βεβαια πως δεν εχει να κανει με την αναβαθμιση firmware απο την στιγμη που τα υπογραφεις με φακελο στον υπολογιστη. Μαλλον στην υπογραφη κολλαει το θεμα...
Ίσως να φταίει ότι πρόσφατα έβαλα τα windows 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως να φταίει ότι πρόσφατα έβαλα τα windows 7

 

όχι!το νέο firmware δεν είναι hackable!οπότε δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα άλλο από το να περιμένουμε :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
όχι!το νέο firmware δεν είναι hackable!οπότε δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα άλλο από το να περιμένουμε :-)

 

Δεν εχει να κανει. Με το SIGNSIS δεν πειραζεις το firmware αλλα τις εφαρμογες. Το κινητο τις αντιμετωπιζει ως ΟΚ ο,το firmware και να εχει... Κατι αλλο φταιει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει να κανει. Με το SIGNSIS δεν πειραζεις το firmware αλλα τις εφαρμογες. Το κινητο τις αντιμετωπιζει ως ΟΚ ο,το firmware και να εχει... Κατι αλλο φταιει...

 

ίσως να είναι και έτσι τι να σου πω δεν έχω και το κινητό τώρα για να δω :-) θα ρωτήσω και αλλού για να είμαι σίγουρος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να τα κάνεις sign αλλά έχω την εντύπωση ότι αν δεν έχει φορτώσει στο rom patcher τα κατάλληλα αρχεία για την Version που έχεις (και μέχρι στιγμής για τη 40 δε πρέπει να έχει βγει) δεν σε αναγνωρίζει ως trusted signer (εσένα ή/και το opda)

 

Με κάθε επιφύλαξη πάντα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...