Προς το περιεχόμενο

Google Chrome 4.0 με Extensions και συγχρονισμό σελιδοδεικτών


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 112
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ωραίος ο chrome.

Ξέρετε αν μπορούν να μπουν απευθείας κάποια συμβατά addons του firefox στον Chrome?

 

Όχι δεν γίνεται. Πάντως αν χρησιμοποιείς mainstream addons στον ff πιθανότατα θα βρεις τα αντίστοιχα για chrome :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν γίνεται. Πάντως αν χρησιμοποιείς mainstream addons στον ff πιθανότατα θα βρεις τα αντίστοιχα για chrome :-)

 

Ναι τα βασικά χρησιμοποιώ.Θα το ψάξω..

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

Μπαίνω σε πολλά Site, και δε φορτώνει τις εικόνες. Επίσης συγκεκριμένα στο skroutz.gr όταν βρίσκεις ένα προϊόν σου βγάζει την λίστα με τα μαγαζιά, και πάνω αριστερά στην οθόνη σου έχει μια μικρή φωτογραφία του. Όταν πατήσω αυτή τη φωτογραφία, κολλάει και δεν μου το μεγεθύνει.. δεν κάνει απολύτος τίποτα. Και άλλα sites, που έχουν κάτι παρόμοιο, έχω το ίδιο πρόβλημα.

 

Σιγά μη ξέρετε τώρα τι είναι και πως λύνεται ε; Αλλά μου κάνει εντύπωση πως το έχω εγώ και δεν το έχουν όλοι οι users. (απλά δε μπορεί να έχει αφήσει τέτοιο glitch η google)

 

Επίσης, το δεξί κλικ του στις εικόνες είναι χάλια.. σου βγάζει από κάτω κώδικες και παπάτζες.. ενώ του FF είχε ωραίο box με λεπτομέριες της έκαστης pic.

 

Του λείπει το bookmark panel στα αριστερά, αν και είναι καλύτερα να το συνηθίσεις με μια απλή γραμμή σελιδοδεικτών και να μη σου τρώει τη μισή οθόνη.

 

ΌΛΑ τα άλλα, είναι άψογα. Τον νιώθω πιο γρήγορο, έχει ωραιότερο/κομψότερο/μικρότερο "περίβλημα", είναι πιο smooth από FF και είναι και της Google. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Επίσης συγκεκριμένα στο skroutz.gr όταν βρίσκεις ένα προϊόν σου βγάζει την λίστα με τα μαγαζιά, και πάνω αριστερά στην οθόνη σου έχει μια μικρή φωτογραφία του. Όταν πατήσω αυτή τη φωτογραφία, κολλάει και δεν μου το μεγεθύνει.. δεν κάνει απολύτος τίποτα. Και άλλα sites, που έχουν κάτι παρόμοιο, έχω το ίδιο πρόβλημα.

 

αν έχεις adblock τότε αυτό φταίει, δυστυχώς :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Plus είχα.. το έβγαλα και έβαλα το Adblock, τίποτα. Ξαναέβαλα το adblock plus, πάλι τίποτα. Ε που θα πάει, θα διορθωθεί με κάνα update.

 

Πάλι καλά, τώρα γνωρίζω τι το προκαλεί. Σας ευχαριστώ πολύ αγόρια.

 

Edit: Κάτι άλλο που ίσως γνωρίζετε.

 

Όταν επιλέγεις ένα κείμενο πάνω στον browser.. σου εμφανίζει το κλασσικό box για να το ψάξει σε κάποια search engines (or w.e). Που μπορείς να τα αλλάξεις; Σίγουρα θα γίνεται..

Επεξ/σία από Koritsi_Gia_PC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...