Προς το περιεχόμενο

Sony Ericsson back-up Καταλόγου


De@th L0rd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν κάποιος είναι ενήμερος για τον τρόπο που κρατάει back-up το κινητό ας βοηθήσει με το παρακάτω.

Το σώζει σε αρχείο .vcf που είναι αρχείο business card.Το πρόβλημα είναι ότι στα xp και στα οffice 2003 το outlook βλέπει μόνο μια επαφή ενώ το αρχείο έχει πάρα πολλές.Θέλω βασικά ένα πρόγραμμα να μπορεί να εξάγει τα τηλέφωνα και τα ελληνικά ονόματα σε ένα αρχείο txt ή wordoc.Δοκίμασα διάφορα free στο internet αλλά όλα βλακείες κάνουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Αν κάποιος είναι ενήμερος για τον τρόπο που κρατάει back-up το κινητό ας βοηθήσει με το παρακάτω.

Το σώζει σε αρχείο .vcf που είναι αρχείο business card.Το πρόβλημα είναι ότι στα xp και στα οffice 2003 το outlook βλέπει μόνο μια επαφή ενώ το αρχείο έχει πάρα πολλές.Θέλω βασικά ένα πρόγραμμα να μπορεί να εξάγει τα τηλέφωνα και τα ελληνικά ονόματα σε ένα αρχείο txt ή wordoc.Δοκίμασα διάφορα free στο internet αλλά όλα βλακείες κάνουν...

 

Eισαι σιγουρος πως βγαζει μονο εναν αριθμο? Εγω εχω τις επαφες μου σε αρχεια vcf και τωρα που δοκιμασα να τα ανοιξω και με outlook και με το προγραμμα επαφων των windows μου εβγαλε ολες τις καταχωρησεις που εχει η εκαστοτε επαφη.

 

Αν τα θελεις μονο για μπακαπ αυτο που εχεις να κανεις ειναι να τα περασεις στην αλλη συσκευη και θα τα αναγνωρισει...

 

Οσο για αυτο ακριβως που ζητας το μονο που εχω υποψη μου ειναι ενα παλιο προγραμμα, ΝΟΚΙ νομιζω λεγοταν, αλλα ειναι για Νοκια συσκευες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

]Eισαι σιγουρος πως βγαζει μονο εναν αριθμο? Εγω εχω τις επαφες μου σε αρχεια vcf και τωρα που δοκιμασα να τα ανοιξω και με outlook και με το προγραμμα επαφων των windows μου εβγαλε ολες τις καταχωρησεις που εχει η εκαστοτε επαφη.[/b]

 

Αν τα θελεις μονο για μπακαπ αυτο που εχεις να κανεις ειναι να τα περασεις στην αλλη συσκευη και θα τα αναγνωρισει...

 

Οσο για αυτο ακριβως που ζητας το μονο που εχω υποψη μου ειναι ενα παλιο προγραμμα' date=' ΝΟΚΙ νομιζω λεγοταν, αλλα ειναι για Νοκια συσκευες...[/quote']

 

 

Λογικά πρέπει να έχεις Vista ή Win 7 και office 2007?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπόν άκου τι θα κάνεις!!!

Θα κατεβάσεις κατά αρχάς και θα εγκαταστήσεις στο πισί σου την τελευταία έκδοση pc suite από το σάιτ της έρικσσον, για το κινητό σου!

Μετά χρησιμοποιώντας το pc suite θα συγχρονίσεις το κινητό με το outlook...Υπάρχει μόνο ένα μικρό κακό, αλλά διορθώνεται...Στο κινητό σου και στο outlook θα αλληλοπεραστούν οι μη κοινές επαφές σου...

 

Λύση....Πριν να κάνεις ό,τι είναι να κάνεις με το κινητό και το outlook, πας στο outlook στο file->Import and Export και εξάγεις τις ήδη καταχωρημένες στο outlook επαφές σε ένα αρχείο(excel κατά προτίμηση)(κρατάς και κανένα back up tou excelofullou). Κατόπιν, σβήνεις όλες τις επαφές από το outlook και συγχρονίζεις το άδειο πια outlook με το γεμάτο κινητό σε επαφές κινητό σου...Τώρα το outlook θα έχει τις επαφές του κινητού σου!!! Κατόπιν, ακολουθώντας την ίδια διαδικασία με πριν, εξάγεις τις επαφές που μόλις πέρασες στο ουτλοοκ σε ένα αρχείο excel...Σβήνεις τις επαφές(του κινητού) από το ouutlook και τώρα πατάς file-><import and export και εισάγεις τις επαφές των μέιλ που είχες εξάγει την 1η φορά(από το 1ο εξελόφυλλο που έσωσες)...

 

Τ

Ε

Λ

Ο

Σ

 

Ελπίζω να βοήθησα

 

Εdit: 2η λύση είναι να κατεβάσεις το ωραιότατο, πανάλαφρο και γρήγορο δωρεάν προγραμματάκι MYPHONEEXPLORER το οποίο σου σώζει και τα μηνύματα του κινητού...Αλλά ακόμα δεν ξέρω να σου πω, πώς μπορείς να περάσεις το αρχείο που θα σου φτιάξει σε ένα άλλο κινητό(πχ το καινούριο σου)...Ενώ με τον τρόπο που σου είπα με το εξέλ, βολεύει να τα περάσεις και σε άλλο κινητό...Αλλά για σκέτο μπακ απ είναι καλό! Άμα με το καλό μάθω και εγώ που με ενδιαφέρει θα σου πω αν γίνεται...Αν και μπορείς να απευθυνθείς στο μάι φόουν γρ για πιο κατατοπιστικές πληροφορίες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...