Προς το περιεχόμενο

Euroleague Basketball


Tilemaxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατί Wash; Συμβαίνει σε 1 ματς. Έχει ξαναπαίξει έτσι η Μακάμπι; Δεν πίστευα στα μάτια μου.

 

...όχι ρε φίλε, δεν γίνονται αυτά που χάνει η ΤΣΣΚΑ - άσε τί κάνει η Μακαμπί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...είσαι καλά; Να τρέχω κι όλας; Εδώ που είμαι θα κάτσω να φάω όλες τις ντομάτες.

Καλά, εδώ βρέθηκε άτομο (εγώ) να προβλέψει ότι η ΤΣΣΚΑ θα γυρίσει ματς! Χα, μιλάμε αυτή η ομάδα έχει φτιαχτεί για να γράφουν οι άλλοι έπη. Πάλι καλά που πήγε ο Παπαλουκάς και κέρδισαν και κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...όχι ρε φίλε, δεν γίνονται αυτά που χάνει η ΤΣΣΚΑ - άσε τί κάνει η Μακαμπί.

Mα δεν χρειαζόταν να βάλουν κάτι. Τι μπάλα μόνο να κρατήσουν έπρεπε και τελείωνε. Ουτε αυτό δεν κάναν, ούτε άμυνα βγάλαν στην ξαφνική επίθεση του Ράις, και χαμένη επίθεση μετά. Ψυχολογικό είναι...

 

Μόνο εγώ βλέπω οτι το παιδοβούβαλο βοήθησε πάρα πολύ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mα δεν χρειαζόταν να βάλουν κάτι. Τι μπάλα μόνο να κρατήσουν έπρεπε και τελείωνε. Ουτε αυτό δεν κάναν, ούτε άμυνα βγάλαν στην ξαφνική επίθεση του Ράις, και χαμένη επίθεση μετά. Ψυχολογικό είναι...

 

...στατιστικά και μόνο να το πάρεις, ΤΟΣΗ λουζεριά, ΔΕΝ γίνεται, σε βάθος χρόνων. Στο κάτω-κάτω αλλάζουν κι οι παίκτες, οι προπονητές...

Ναι, ήταν ήρωες οι Μακκαβαίοι (με αρχίδια ΝΑ κτλκτλ), δε λέω - αλλά....ΤΟΣΗ λουζεριά.......;

 

 

 

The Art of Choking.

Πείτε μου ένα λόγο να ξανακατεβάσει η ΤΣ.Σ.ΚΑ ομάδα στην Ευρώπη.

 

...να παίξει τελικό με ελληνική  ^_^

 

 

 

Εν τω μεταξύ, την είχα από ξεγραμμένη έως χεσμένη γενικά κι απ' την αρχή της χρονιάς τη Μακαμπί. Αλλά μετά το αποψινό, σχεδόν με πιάνει θλίψη που παίζει χωρίς τον βασικό της ψηλό. Κρίμα μεγάλο.

Δεν τους υποστήριζα (αν και κατά βάση είμαι με τα αουτσάιντερ), τους αξίζουν όμως πολλά συγχαρητήρια των παικτών της, όχι για την ποιότητα (ποιά ποιότητα...), αλλά για το πνεύμα αγωνιστή/μαχητή/κτλ. Πράγμα που έδειξαν κάνοντας μαλάκες τους Χαρμάνηδες, ακριβώς με ίδιο τρόπο...

 

Εν τω μεταξύ Νο2, τί σκατά, έχω αρχίσει να 'χω  αμφιβολίες τώρα και για το ματς που ακολουθεί, λες να ήξερε ΤΟΣΟ καλά τί έκανε η Ρεάλ που έχανε από την Ζαλγκίρις εκείνο το βράδυ;! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωωωωωω

 

...και τώρα πρέπει να κάνω και υπόκλιση στον Κρις...

 

Ουτε καν, εσύ είχες δίκιο εξαρχής που έλεγες για την τραγική ΤΣΚΑ πριν τα πλευ οφφς (εγώ δεν την είχα παρακολουθησει σε βαθος) και αυτη τη γνωμη σχηματισα βλεποντας και τους αγωνες με τον Παο. Η μακάμπι επισης πηγε πολυ καλα και με την Αρμανι.

 

Αναποφευκτο ηταν να δυσκολευτεί σήμερα η Τσσκα (και όλοι ξερουμε τι γινεται οταν δυσκολευονται).

 

Υ.Γ. Υποκλιση στον Μπλατ, αν δεν πάρει ο βαζελος Έλληνα προπονητή, ο Μπλάτ είναι ο μόνος που έχει τις γνώσεις να ανταπεξέλθει σε ομαδες μειωμένου μπάτζετ που θελουν να πρωταγωνιστούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκάσε και δώσε χάρη  :P

 

/me στα γόνατα και το κεφάλι κάτω

 

 

(...το αποψινό ήταν ΕΝΑ παιχνίδι, και τα ΕΝΑ παιχνίδια, τα κερδίζεις.

 

...εκτός κι αν λέγεσαι ΤΣΣΚΑ δηλαδή...Ειλικρινά, τί να πω, έχουν ξεφτιλιστεί....; ΔΕΝ το λες για επαγγελματίες παίκτες συλλόγων, όπου δεν παίζει ας πούμε εθνικός λόγος - αλλά ρε γαμώτο, το έχουν παραχέσει ως όνομα...Τον έχουν γονατίσει τον κόσμο τους μ' αυτά που κάνουν.)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 To μεγαλο κριμα με τη Μακαμπι ειναι οτι παιζει 3ο τελικο (2008, 2011, 2014) με ομαδα που δεν θα επρεπε να ειναι καν στο Φ4 και δυστυχως κατα 80% παει για ηττα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάιλ Χάινς, είσαι για σφαλιάρες, που για μερικά φράγκα παραπάνω, έφτασες να τρως τέτοιες πίκρες.

Δεν είναι τα φράγκα, ήταν η συμπεριφορά μας απέναντι του.

 

Μέσα στη χρονιά ήθελε να ανανεώσει με το 70-80% που πήρε απο Τσσκα.

 

Άσε που τον είχαμε ...ξεζουμίσει 2 χρόνια. Ένα σοβαρό σέντερ δίπλα του δεν αξιωθήκαμε να βάλουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...άμα είναι ο Κάιλ για σφαλιάρες, Τζενκ, ο Αγγελόπουλος (ΕΝΑΣ είναι ο διακριτά..."προβληματικός"...), τί είναι....;

 

Το παιδί είχε αφήσει μιτοχόνδρια στα παρκέ, κι αυτός δεν είπε ΚΑΝ να τον καπαρώσει, ΕΣΤΩ μαύρο, τον μαύρο, πριν καν από το '13..."Διότι δεν είναι η τακτική της ομάδας οι ανανεώσεις πριν το τέλος της χρονιάς" και πίπες γαλανές.

Κανείς δεν είναι για πάντα, αλλά στην περίπτωση του Χάινς καλή θα ήταν μια εξαίρεση. Έστω για μία ακόμη χρονιά με τον ΟΣΦΠ. Άξιζε και σε αυτόν και στον ΟΣΦΠ να κάνει τουλάχιστον μια τριετία εκεί. Κι ας μην περνούσε καν -όπως δεν πέρασε- στο Φ4.

 


Δεν είναι τα φράγκα, ήταν η συμπεριφορά μας απέναντι του.

 

Μέσα στη χρονιά ήθελε να ανανεώσει με το 70-80% που πήρε απο Τσσκα.

 

Άσε που τον είχαμε ...ξεζουμίσει 2 χρόνια. Ένα σοβαρό σέντερ δίπλα του δεν αξιωθήκαμε να βάλουμε.

 

...με πρόλαβες. Πέστα ωρέ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...