Προς το περιεχόμενο

Plextor 24/10/40A και χαμηλές ταχύτητες εγγραφής


AfterForever

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Έχω το άνωθι recorder και όποια και να είναι η πηγή (Teac DVD 16x48 ή από το σκληρό WD 20GB), οι ταχύτητες εγγραφής κυμαίνονται από 12x-15x. Δισκάκια έχω δοκιμάσει αρκετά, τα οποία μάλιστα γράφονται σε διπλάσιες ταχύτητες. Το DVD και το CDRW είναι συνδεμένα στον secondary controller του M/B (QDI Advance9 - chipset VIA Apollo Pro 133A), master και slave αντίστοιχα. Το DMA είναι ενεργοποιημένο μόνο στο DVD, στο Plextor δε μπορώ να το ενεργοποιήσω με τίποτα...

Καμιά ιδέα;

Ευχαριστώ :crazy:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο πίσω μέρος του Plextor, στην θέση των jumper, υπάρχει μία τέταρτη θέση εκτός από τις 3 γνωστές, η οποία ονομάζεται DMA. Βάζοντας εκεί το jumper το Plextor δουλεύει σε DMA. Αυτό δεν το έχουν όλα τα Plextor αλλά νομίζω ότι έχει μπει από το μοντέλο 24x και μετά.Κοίταξέ το και αν όντως υπάρχει κάνε την αλλαγή στο jumper.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

an ta exeis sto idio channel( kai ta 2 prim i sec) kai theleis na kaneis eggrafes on-the-fly apo cd se cd tote pali kala pou grafeis kai toso. episis eksartatai kai apo to systima. se ena PII@300">PII@300</a> den mporeis na grapseis pano apo 12X me ATA33. eno se ena <a href="mailto:[email protected] mporeis na grapseis kai mexri 48X. einai polla pou paizoun rolo. ta DMA einai energopoiimena PANTOU?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με το jumper δεν το ήξερα, θα το κοιτάξω. Ευχαριστώ φίλε doctorvgs. Το DMA είναι σε όλες τις συσκευές ενεργοποιημένο, εκτός από το Plextor...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...