Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ


mouchlas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι motherboard έχεις? Το φυσιολογικό είναι να αναγνωρίζει αυτόματα το FSB της CPU, αλλά ορισμένες φορές οι default ρυθμίσεις είναι τέτοιες ώστε όταν ανοίξεις τον υπολογιστή σου να μπορέσει να boot-άρει στα σίγουρα. Αν έχει κάποια jumber για το FSB στην motherboard τότε καλύτερα να το ρυθμίσεις από εκεί και να το αφήσεις όπως είναι χωρίς να μπερδεύεις το BIOS στην μέση, έτσι ώστε όταν κάνεις και update του BIOS οι ρυθμίσεις του FSB να μένουν πάντα ίδιες. Αν δεν έχει jumber-άκια, τότε σου προτείνω να απειλήσεις το motherboard ότι βρήκες ένα καλύτερο σε φτηνή τιμή γιατί ως γνωστόν και τα M/B φοβέρα θέλουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεινο που με ανησυχει ειναι οτι ειχα κανονισει να βαλω καρτα γραφικων Ti 4200 και μου εβαλε 440 ΜΧ.Πηγα πισω ζητησα την Τι4200 και μου ειπε ε δεν πειραζει και οι 2 DDR ειναι!!!.Τελικα την εβαλε αλλα απο τοτε με εζωσαν τα φιδια.Πως μπορω να εξακριβωσω οτι ειναι οντως P4@2">P4@2</a>,53 και οχι <a href="mailto:P4@1,9 που δουλευει ως 2,53;Η μητρικη ειναι μια elite για P4 1400-2200+ (δεν θυμαμαι το μοντελο αυτην τη στιγμη).Παντως θα δοκιμασω αν εχει jumpers.Πανω στη CPU γραφει τη συχνοτητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να βγάλεις την ψύκτρα από τον επεξεργαστή και το τσεκάρεις στον κωδικό. Αλλά δεν υπάρχει θέμα να το κάνεις αυτό, μπορείς να χρησιμοποιήσεις εξίσου το Sisoft Sandra που τον αναγνωρίζει όπως είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mouchlas

said:

Εκεινο που με ανησυχει ειναι οτι ειχα κανονισει να βαλω καρτα γραφικων Ti 4200 και μου εβαλε 440 ΜΧ.Πηγα πισω ζητησα την Τι4200 και μου ειπε ε δεν πειραζει και οι 2 DDR ειναι!!!.

 

de les kai pio magazi einai na to apofeugoun ta paidakia?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...