Προς το περιεχόμενο

Time Capsule: Που είναι οι guest?


Labfrog

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά, έχω ένα time capsule dual band. Λοιπόν από τότε που το πήρα έχω φάει το κόσμο να δω που στο κέρατο είναι η καρτέλα που λέει join guest. Έχω ρίξει το googlaρισμα της ζωής μου και οι απαντήσεις όλων είναι "απλά υπάρχει".

 

Πραγματικά κοντεύω να τρελαθω! Που στο κέρατο θα έπρεπε να βλέπω την καρτέλα να προσθέσω guest στον network μου? Υποψιάζομαι πως κάτι ρύθμιση θα έπρεπε να έχω κάνει που μου διαφεύγει.

 

Αν κάποιος ξέρει μπορεί να με βοηθήσει πριν αρχίσω να το βαράω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον πας στο airport utility και ενεργοποιεις το guest oπως φαινεται στην εικονα . συγγνωμη που ειναι στα γερμανικα και μπορει να σε μπερδεψει λιγο. μετα κανεις αναζητηση δικτυου πχ με ενα iphone και σου βγαζει 2 δικτυα το κανονικο και το guest οπου στο 2ο εχεις δικαιωμα μονο στο internet ενω στο 1ο μπορεις να πειραξεις ρυθμισεις και εχεις και προσβαση στον σκληρο...

 

bildschirmfoto20100219u.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις σας παιδιά.

 

tr3quart1sta χρειαζόμουν να το πάρω πιο πίσω το θέμα,από κει που είπε ο Whiteyez.

 

Οκ τα έκανα αυτά που μου είπατε. Και δούλεψε εκτός που μου πετάει ένα πρόβλημα. Τι κάνω εδώ?

post-136219-129063065614_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α και κάτι άλλο. Μπορώ να δω noise, attenuation και όλα αυτά από το time capsule? εαν ναι αυτά που βλέπω θα είναι αυτά που δίνει το modem ή καινούργιος θόρυβος κλπ που παράγει το time capsule?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α και κάτι άλλο. Μπορώ να δω noise, attenuation και όλα αυτά από το time capsule? εαν ναι αυτά που βλέπω θα είναι αυτά που δίνει το modem ή καινούργιος θόρυβος κλπ που παράγει το time capsule?

 

advanced στο airport utility και μετα log and statistics

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...