Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με ASUS DSL-N11


chvet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα αγόρασα ένα νέο router από το e-shop.gr αυτό:

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.614928&u=ASUS-DSL-N11-11N-ADSL-2/2+-MODEM-ROUTER-WITH-4-ETHERNET-PORTS

 

Και έχω το εξής πρόβλημα. Ανα λίγα λεπτά μου σταματάει το ίντερνετ μερικά πράγματα που κάνω, π.χ. tv stream ή radio όταν ακούω ή download κάπου αρχείου κατά περίεργο τρόπο λειτουργεί το σερφάρισμα και μετά από λίγο όλα οκ ξανά.

 

Είμαι σίγουρος ότι κάτι συμβαίνει με τα settings του, αλλά δεν μπορώ να βρω τι πρέπει να αλλάξω.

 

Εάν κάποιος έχει το ίδιο router και μπορεί να βοηθήσει.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε κανα firmware update.οι ρυθμισεις ειναι Pppoe/llc.στα αλλα δεν μπορεις να κανεις λαθος γιατι δνε θα συνδεθει καν.αν εισαι ασυρματα δοκιμασε με καλωδιο.εννοεις οτι σταματαει το radio αλλα το surfing συνεχιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε κανα firmware update.οι ρυθμισεις ειναι Pppoe/llc.στα αλλα δεν μπορεις να κανεις λαθος γιατι δνε θα συνδεθει καν.αν εισαι ασυρματα δοκιμασε με καλωδιο.εννοεις οτι σταματαει το radio αλλα το surfing συνεχιζει?

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Με eth συνδέομαι, έχω κάνει και update στο firmware και έχω βάλει την τελευταία έκδοση. Έχω ακριβώς αυτό το πρόβλημα όπως το λες. Δηλαδή μπορεί να ακούω ένα ραδιόφωνο ή να βλέπω ένα βίντεο από το youtube και να μου κολλάει αυτό και να συνεχίζει πολύ καλά όμως το σερφάρισμα. Και το πρόβλημα είναι ότι συνεχίζω να έχω αυτό το πρόβλημα. Σίγουρα κάτι πρέπει να αλλάξω στα σεταρίσματα αλλά δεν ξέρω τι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με αλλο ρουτερ?παντως γραμη να φταιει δυσκολο.κατι αλλο στο ρουτερ παλι δυσκολο.firewall κλεισε στο ρουτερ η γενικα οτιδηποτε για προστασια αν και χλωμο παλι.εκτος αν γινεται κατι με το pc Οποτε δοκιμασε με αλλο αμα εχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...