Προς το περιεχόμενο

Online ραδιο σε ΟΜΝΙΑ. Πως .. ??


alexis333

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hello σε ολους τους insomniacs .....

 

λοιπον ακουστε , πριν μια βδομαδα πηρα ενα Omnia i900 στα χερια μου ....

Το προβλημα μου ειναι οτι θελω να βαλω ενα προγραμμα για να παιζω ελληνικος σταθμους μεσω wifi...

 

Βαζω τον opera , τον skyfire τον ie αλλα ρε γαμωτο τα 2 πρωτα παιζουν αλλα οχι καλα ,με κολληματα...

Κολανε συχνα και δε μπορεις να ακουσεις ετσι ... :-D

 

Πως θα γινει να ακουσω το σταθμο (ελληνικους σταθμους btw ) που θελω... ??:cry:

Το χει κανει κανεις ... ??:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν το εχω δοκιμασει σε ελληνικους σταθμους, αλλα κατεβασε το SPB Radio και ισως μπορεσεις να τους διαχειριστεις απο εκει. Εν τω μεταξυ ισως κατι τετοιο να υποστηριζεται και απο τον Core Player.

 

Σορι που δεν ειμαι τοσο σαφης, αλλα δεν το εχω ψαξει ιδιαιτερα, just my 2 cents.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαι σιγουρος, αλλα γιατι οχι?

 

Θα το δοκιμασω... :-)

 

δεν νομιζω παντος η samsung εχει κατι σαν το appstore τις apple με διαφορα προγραματακια για τα τηλεφονα της ψαξε κ εκει google it:D

 

Θα δω μπας και βρω τπτ ...

 

 

:-)

 

 

Περιμενα να μου πει κανενας μπας και ξερει με ποιο προγρμαμμα γινεται ακριβως ...

Αλλα αφου δε το εχουν δοκιμασει πολλοι οκ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην ουσια πρεπει απλα να βρεις τα stream links..

υπαρχει κ ενα προγραμματακι greece live tv που χει και καμμια 10αρια σταθμους.

ψαξε στα btw.gr omniacs.net

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον , εχω νεα....

 

Καταφερα να παιξω online ραδιακι μεσω της εφαρμογης Οpera 10 beta 3 σε παρα πολυ καλη ( αριστη να πω καλυτερα ) ποιοτητα ...

 

Το θεμα ειναι οτι δεν εχω διαρκεια ....

Δλδ τι εννοω ..

Μετα απο 2-3 λεπτα κοβει τη μεταδοση ...

Και μολις ακουμπαω κατι στην οθονη αμεσως ξαναρχιζει..

Για καποιον αγνωστο λογο μετα απο 2-3 λεπτα σταματαει χωρις λογο η μεταδοση ...

 

Να πω πως εχω ρυθμισει να μη σβηνει η οθονη με το περασμα 3 λεπτων ετσι ωστε να μη χανεται η συνδεση με το wifi ...

Το εχω ρυθμισει να μη σβηνει καθολου ουτε το κινητο αλλα ουτε και το backlight ...

 

Τι μπορει να ειναι αυτο που κοβει τη μεταδοση μετα απο 2-3 λεπτα αραγε και μολις κουναω/παταω λιγο την οθονη η μεταδοση ξαναρχιζει κανονικα ... ???? :rolleyes:

 

 

Τρωγομαι να το βρω τοσες ωρες ....:mad::mad::mad:

Μπορει να βοηθησει κανενας ... ??? :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μηπως το οτι ειναι beta ο opera και παιζει κανενα bug? Αφου εχεις κανει τις απαραιτητες ρυθμισεις οθονης και συσκευης δεν ειναι λογικο να συμβαινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως το οτι ειναι beta ο opera και παιζει κανενα bug? Αφου εχεις κανει τις απαραιτητες ρυθμισεις οθονης και συσκευης δεν ειναι λογικο να συμβαινει.

 

Δε ξερω ...

Ισως να ειναι και αυτο ...

 

Με τον skyfire που βαζω παιζει συνεχομενα χωρις να σταματαει η μεταδοση αλλα το θεμα ειναι οτι εχει συνεχομενα κοψιματα συνεχως ....

 

Yπαρχει καμια εφαρμογη της opera που να εχει ενσωματομενο flash και να μην ειναι beta ... ??

:-D

 

 

Το wunder radio παιζει ελληνικα ... ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δε ξερω ...

Ισως να ειναι και αυτο ...

 

Με τον skyfire που βαζω παιζει συνεχομενα χωρις να σταματαει η μεταδοση αλλα το θεμα ειναι οτι εχει συνεχομενα κοψιματα συνεχως ....

 

Yπαρχει καμια εφαρμογη της opera που να εχει ενσωματομενο flash και να μην ειναι beta ... ??

:-D

 

Το wunder radio παιζει ελληνικα ... ???

 

Δυστυχως flash μονο στην εκδοση που εχεις και στον skyfire. Για το wunder radio ας πει ο φιλος που το ανεφερε. Παντως δοκιμασε και αυτο που σου ειπε ο kage βρισκοντας τα stream links.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Θα τα περασεις στο Spb Radio. Δεν το εχω εγκατεστημενο αυτην τη στιγμη για να το τσεκαρω ακριβως, ειμαι σιγουρος ομως πως γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχααχαχαχααχα..... !!!!!!!! :lol::lol::lol:

Τα καταφερα .....:-D:-D:-D

 

Το spb Radio εχει τον σταθμο που ψαχνω ...

Και ακουγεται και καμπανα και χωρις κοψιματα και εχει ρυθμιστει αυτοματα να μη σβηνει το κινητο οταν παιζει ραδιο ... :devil::devil::devil:

 

Πιο τελεια δε γινεται ....:X

 

Χιλλια thanx σε ολους για την εμπρακτη βοηθεια σας ... ;)

Ησασταν φοβεροι ....

 

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...