Προς το περιεχόμενο

thermokrasia kaigomai!!!!


Aggelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aggelos... Ήρεμα... Ρε συ μην σκας και εμένα ο ένας ο Athlon (2200+) στους 54 δουλεύει... Και τι έγινε δηλαδή? Στο κάτω-κάτω οι προδιαγραφές της σιλικόνης που είναι τυπομένοι, για τέτοιες θερμοκρασίες είναι φτιαγμένη. Για'μένα δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα. Εξάλλου οι μεταλικές ίνες των επεξεργαστών στα layers μετάλλου του Layout τους, δεν είναι φτιαγμένες από αλουμίνιο, όπως στα υπόλοιπα ολοκληρωμένα κυκλώματα, αλλά από κράμμα τιτανίου-μετάλλου, που αντέχει στις υψηλότερες θερμοκρασίες και συχνότητες... Θεωρητικά, πάνω από 100C...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Paidia apo diki mou empeireia to kouti paizei rolo.

Ta eskasa kai peira kalo kouti me 4 fan.

Exo ATHLON 2200 prin Imoun kai ego sinexeia stous 50.

Tora to poly na anevei 32.

Mitriki Asus A7V8X GOLD

4 HDs DVD CDRW CDR

 

Exei na kleisei to PC pano apo MINA 24 ores to 24oro anoikto

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου δεν ξέρω πόσο σχετικό είναι με την περίπτωσή σου αλλά όπως έχω γράψει και σε παλιότερο post και εγώ έχω έναν p4 στα 2,4ghz και με το που τον ανοίγω δείχνει 43 βαθμούς ενώ μέσα σε ένα δευτερόλεπτο η θερμοκρασία αλλάζει από 43 σε 56 και όλο κάτι τέτοια κουφά. Σε εμένα φταίει το mortherboard μιάς και όταν έβαλα τον επεξεργαστή σε άλλο μηχάνημα έδειξε τις σωστές θερμοκρασίες γαι p4 25 με 26 βαθμούς.

Προτείνω να το ελέγξεις και σε ένα άλλο motherboard αν είναι διαθέσιμο!

Καλή τύχη !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Paides euxaristo gia tis apantiseis sas. oson afora thn psiktra to mono sigoyro einai oti einai gia megalitero cpu. exo asus A7V8x. kai to kouti mou einai sxetika mikro. eixa kanei anavatfmisi stin kosmodata kai to kouti to eixa parei apo ekei!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα για την Cosmodata και τα κουτιά της να μην πώ τίποτα γιατί θα πέσει λουκέτο, προς το παρόν σε βλέπω για αναβάθμιση bios. (για αρχή τουλάχιστον) :P

 

 

sc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...