Προς το περιεχόμενο

ΟΤΕ: Προς νέα αναβάθμιση ταχυτήτων ADSL


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και εμεις που εχουμε στην περιοχη μας μονο 2mbps. πρεπει να χοροπηδανε απο την χαρα μας που μας ανεβασε το upload:mad: δεν κοιταει ο ΟΤΕ να αναβαθμισει κανενα αστικο κεντρο και να αφησει τις φανφαρες λεω εγω. Λετε να αρχισει τις αναβαθμισεις και σε αστικα κεντρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 282
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators

γιατί να μην τον αφήσει? αν κάνει σωστή μείωση στις χονδρικές τιμές τις οποίες πληρώνουν οι εναλλακτικοί θα δώσει το ok

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστηχως θέλει πολύ δουλειά γιατί στις μεγάλες πόλεις έχει τα κουτιά διαλυμενα.το μόνο καλό του να ζεις σε μικρή πόλη(χωριό)όπως εγώ είναι ότι το καφαο κτλ είναι σε καλή κατάσταση και έχουνε περάσει από τον απρίλιο οπτικές ίνες

 

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε να αναβαθμιστούμε μπας και δούμε κανένα disconnect της προκοπής γιατί έτσι δουλειά δεν γίνεται.....DC κάθε 15-30 λεπτά αναλογα με την ώρα και τον καιρό έχω τώρα με την 8αρα (που συγχρονίζει στα 5). Στα 24 ίσως να μην έχω και καθόλου ιντερνετ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμενα παντως αποσυνδεση δεν μου χει τυχει εδω και ποσο καιρο ,ειμαι παντα online εκτος και κολλησει κανα ρουτερ....η συνδεση παντως μια χαρα (2mps connx)

Επεξ/σία από JimxxZe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλιστα.

 

για ολόκληρες περιοχές που δεν μπορούν να κλειδώσουν πάνω από 2 θα κάνουν ποτέ τπτ;

π.χ για τις "ακριτικές" συνοικίες του Περιστερίου;

 

Γιατί πλέον τα 2 είναι το ικανοποιητικό εδώ. Άλλους τους έχουν κλειδώσει στα 1 , 1+ για να μην έχουν disconnects ανά λεπτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλές οι όποιες αναβαθμίσεις, ιδιαιτέρως για uploads αλλά τα 24Mbps ότι και να κάνουν δεν πιάνονται με τίποτα. Μόνο σε Αγγλία και Ινδία (όσο κουφό και να ακούγεται).

Στη Σκοπελο πιάνω μέσο όρο 20mbps.....

Download τα 100mb σε 1 λεπτό.

 

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι περιμενεις δηλαδη; Να σου φτιαξει ο ιδιωτης επενδυτης δικτυο 15-20 χιλιομετρα απο το Κιατο; Να φτιαξουν κεντρα καθε 5 χιλιομετρα; Αυτη η τεχνολογια (adsl) ειναι φτιαγμενη για ΑΣΤΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ' date=' εαν δεν μενεις σε αστικο κεντρο δεν εχεις. Σε ολο τον πλανητη ετσι ειναι.

Μεταξυ μας εχεις αλλα καλα (καθαρο αερα, χωρο να παρκαρεις κλπ).[/quote']

 

Adsl μόνο σε αστικά κέντρα; Από που προκύπτει αυτό ; 13 χρόνια δηλαδή μένω σε αστικό κέντρο κ δεν το 'ξερά:)

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστηχως θέλει πολύ δουλειά γιατί στις μεγάλες πόλεις έχει τα κουτιά διαλυμενα.το μόνο καλό του να ζεις σε μικρή πόλη(χωριό)όπως εγώ είναι ότι το καφαο κτλ είναι σε καλή κατάσταση και έχουνε περάσει από τον απρίλιο οπτικές ίνες

 

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

ναι αλλα στα περισσοτερα χωρια δεν εχει πανω απο 2mbps. σου μιλαει παθων τι να τις κανω τις καλες υποδομες οταν ειναι αναξιοποιητες
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
ναι αλλα στα περισσοτερα χωρια δεν εχει πανω απο 2mbps. σου μιλαει παθων τι να τις κανω τις καλες υποδομες οταν ειναι αναξιοποιητες

ποια λογική επιχείρηση που θέλει να βγάλει λεφτά θα επενδύσει κάπου που δεν θα βγάλει καν το κόστος πόσο μάλλον κέρδος?

 

εδώ δεν λένε να φτιάξουν το δίκτυο στο Περιστέρι, έναν από τους μεγαλύτερους δήμους της Ελλάδας (σε πληθυσμό/πελάτες), που έχει το κακό του χάλι όλοι τρώνε DCs/έχουν χαμηλούς συγχρονισμούς και θα τρέξουν στα χωρία? :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ δεν λένε να φτιάξουν το δίκτυο στο Περιστέρι, έναν από τους μεγαλύτερους δήμους της Ελλάδας (σε πληθυσμό/πελάτες), που έχει το κακό του χάλι όλοι τρώνε DCs/έχουν χαμηλούς συγχρονισμούς και θα τρέξουν στα χωρία? :o

 

κι ομως...., στα χωρια -οσα εχουν ιντερνετ- μαλλον θα τρεχει καλυτερα, γιατι εχει καλυτερο λογο πελατων/κεντρο...!!!;);)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...