Προς το περιεχόμενο

ΟΤΕ: Προς νέα αναβάθμιση ταχυτήτων ADSL


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

όταν το κόστος του hardware που χρειάζεται για έναν συνδρομητή ένας πάροχος μένει σταθερό ανεξαρτήτως συγχρονισμού, ποια εταιρεία που δεν είναι φιλανθρωπική θα χρεώνει έτσι όπως λες? :-(

 

Όπως και να εχει είμαι κάθετος σε αυτό που ειπα και σίγουρα στο μέλλον θα αλλάξει και θα γίνει ετσι όπως ειπα αλλά αυτο τότε ίσως να μη συμφέρει τον καταναλωτή.

btw το ιδιο ακριβώς κόστος να μη πω παραπάνω δεν έχουν και τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας;

Εκει γιατι κάθε μέρα πέφτουν οι τιμές;

Γιατι δεν υπάρχει μονοπώλιο όπως εδώ με τον οτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 282
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ξέρει κανείς πότε θα αρχίσει η αναβάθμιση; Εγώ προσωπικά πάνω από 7Mbps δεν πιάνω, αφού είμαι περί τα 3χλμ από τα DSLAM. Αλλά τουλάχιστον το upload που θα ανέβει στο 1Mbps είναι πράγμα που με συμφέρει. Γϊνεται να τους πω όταν και αν γίνει τελικά η αναβάθμιση να κλειδώνει το download χαμηλότερα και το upload να παραμείνει στα 1Mbps;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Ξέρει κανείς πότε θα αρχίσει η αναβάθμιση;

 

προβλημα παιδια με την αναβαθμιση,η ΕΕΕΤ βαζει φρενο στις αναβαθμισεις απο τον ΟΤΕ λογω αθεμιτου ανταγωνισμου και παλι....

Ελπιζω συντομα να βρεθει λυση στο προβλημα που ανεκυψε...

 

nope και για αυτό δεν ανακοίνωσε ημερομηνία ο ΟΤΕ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πάει να κάνει αναβαθμίσεις και να κατεβάσει τις τιμές, τρίχες κατσαρές.

Οι άλλοι παροχείς θα κάτσουν με σταυρωμένα χέρια; Γελάστηκε...

Αρκετά τον τάισα τον Οτε τόσα χρόνια, συντηρητικός μέχρι αηδίας ο Οτες , αι στην οπτική ίνα μπας και στρώσεις χαρακτήρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το αιώνιο 1mbit upload και αυτο το ΕΩΣ 24mbit που ποτέ δεν περνάει τα 8, εμένα όπως και άλλους 200.000 συνδρομητές, η OTE με έχει χάσει για πάντα. Δεν πάνε να προσφέρουν και 2 ξανθιές δώρο, αφού περιμένανε τόσα χρόνια να αρμέξουν την αγελάδα και μόλις τα έβγαλε στη φόρα η Forthnet άλλαξε και αυτή τις τιμές και τα πακέτα της, είναι σαν να μας λέει...τόσα χρόνια σας πιάναμε κορόιδα, αντε πάρτε και κάτι....να το πάρουν και να το βάλουν εκεί που ξέρουν...στο ράφι δλδ. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε να δούμε να πέσουν και λίγο οι τιμές πάντως μπορεί να είναι ακριβα αλλα δεν έχω εδώ και χρόνια καμια διακοπή! παντως τους άλλους δεν τους εμπιστευομαι!ας είναι καλά αλλοι που είναι ακριβές ακόμα οι τιμές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το αιώνιο 1mbit upload και αυτο το ΕΩΣ 24mbit που ποτέ δεν περνάει τα 8, εμένα όπως και άλλους 200.000 συνδρομητές, η OTE με έχει χάσει για πάντα.

 

Μιας και σε έχασε ο ΟΤΕ συγκεκριμένα γι αυτό το λόγο... οι άλλοι πάροχοι δεν επηρεάζονται από το attenuation της γραμμής; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Με το αιώνιο 1mbit upload και αυτο το ΕΩΣ 24mbit που ποτέ δεν περνάει τα 8, εμένα όπως και άλλους 200.000 συνδρομητές, η OTE με έχει χάσει για πάντα. Δεν πάνε να προσφέρουν και 2 ξανθιές δώρο, αφού περιμένανε τόσα χρόνια να αρμέξουν την αγελάδα και μόλις τα έβγαλε στη φόρα η Forthnet άλλαξε και αυτή τις τιμές και τα πακέτα της, είναι σαν να μας λέει...τόσα χρόνια σας πιάναμε κορόιδα, αντε πάρτε και κάτι....να το πάρουν και να το βάλουν εκεί που ξέρουν...στο ράφι δλδ. :P

 

για να δώσουν όμως παραπάνω upload να ξέρετε ότι θα το χρεώνουν και πως θα συγχρονίζει πιο χαμηλά το download για να πιάνει έως 3.5mbit το upload...

 

μόνο στον ΟΤΕ τα έως 24mbit δεν περνάει τα 8? Με τους υπόλοιπους δλδ τα περνάει? :P

 

Τα μαύρα της τα χάλια έχει και η Forthnet σε latency...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι ΟΤΕικός μέχρι το κόκαλο!!! :P εκεί στην Χίο έχω 8άρα, πιάνω σχεδόν το maximum, έχω πιάσει και 900άρι κάτι φορές. Κλείνω 2 χρόνια τώρα και αποσύνδεση δεν έχω φάει, μόνο 2-3 φορές που έκαναν κάτι αναβαθμίσεις στα φοιτητικά. Τότε έβαζα τους κωδικούς απο το πατρικό μου και έμπαινα "ταινία". Είμαι και σε απόσταση <1km όμως απο τον ΟΤΕ :P

 

Σκέφτομαι πόσο θα πηγαίνει με την 24άρα και σαλτάρω!!!

 

 

ΥΓ. Forthnet όσους ξέρω όλοι έχουν παράπονα, ειδικά στην Χίο είναι τραγικά, είχαν κάτι download 40kbps. Η σύνδεση γινόταν μετά απο 2 μήνες το λιγότερο.... Γι'αυτό προτιμώ να δώσω κάτι παραπάνω στον ΟΤΕ και να έχω αξιοπιστία!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πάει να κάνει αναβαθμίσεις και να κατεβάσει τις τιμές, τρίχες κατσαρές.

Οι άλλοι παροχείς θα κάτσουν με σταυρωμένα χέρια; Γελάστηκε...

Αρκετά τον τάισα τον Οτε τόσα χρόνια, συντηρητικός μέχρι αηδίας ο Οτες , αι στην οπτική ίνα μπας και στρώσεις χαρακτήρα

 

Οι άλλοι παροχείς?

Εννοείς αυτοί που χρησιμοποιούν το δίκτυο του ΟΤΕ?

Ας γελάσω.

 

Όσο για fiber2home, δεν πιστεύω να το ζήσουμε εμείς.

Μετά και την πτώχευση που πρακτικά έχουμε κυρήξει ως κράτος , ξεχάστε το. Δεν θα δοθεί φράγκο τα επόμενα χρόνια.

 

Αναγκαστικά σε VDSL και πολύ μας είναι..

 

Μιας και σε έχασε ο ΟΤΕ συγκεκριμένα γι αυτό το λόγο... οι άλλοι πάροχοι δεν επηρεάζονται από το attenuation της γραμμής; :P

 

exactly my point.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως στο site του Οτε παραμενει η ανακοινωση, αυτη που πρωτοβγηκε η οποια δεν λεει ουτε ημεμ/νια ουτε τπτ. Ας βγαλουν καμια ανακοινωση να μαθουμε τι εγινε τελοσπαντων. Τα ιδια και στην ΕΕΤΤ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...