Προς το περιεχόμενο

Sony Ericsson Vivaz


alexkan85

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και γω μεχρι τεταρτη πρεπει να εχω αποφασισει. δεν ξερω σε αυτα τα λεφτα τι να παρω.παντως ολοι μου λενε οτι να παρω το iphone γιατι ειναι σαν υπολογιστης. απλα αναρωτιεμαι αν το vivaz αν ειναι και αυτο γρηγορο γιατι ειδαι οτι εχει καλο επεξεργστή. βασικά ποια ειναι τα μειονεκτηματα του vivaz;

 

κυριος το flash που δεν εχει. το iphone ειναι πολυ πιο γρηγορο... ιδικα στη αλλαγη φωτο με το δαχτιλο...

 

αλλο μειον δεν νομιζω να εχει... το καλο ειναι οτι βαζει οτι προγραμμα θες.. ενω στο iphone πρεπει να το εχεις σπασμενο για να βαλεις οτι θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
σαν οθονη ποιο εχει την καλυτερη και πιο μεγαλη; και κατι αλλο το iphone δεν εχει ραδιοφωνο;

Όχι. Η τεράστια διαφορά τους, αυτό που εσύ θα βιώνεις καθημερινά, αφορά στο λειτουργικό τους. Οπότε τα δουλεύεις λίγο και τα δυο και μετά αγοράζεις.

 

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

για internet είναι αρκετά καλο. msn skype facebook κτλ βάζεις και μιλάς μια χαρά

video από youtube βλέπεις τέλεια

αυτά

 

μπορεισ να μου πεισ πωσ κατεβασεσ το skype για το vivaz?????please......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για internet είναι αρκετά καλο. msn skype facebook κτλ βάζεις και μιλάς μια χαρά

video από youtube βλέπεις τέλεια

αυτά

 

μπορεισ να μου πεισ πωσ κατεβασεσ το skype για το vivaz?????please......

 

 

Πρέπει να σε απογοητεύσω φίλε - το SKYPE δεν μπορεί να μπει στο Vivaz. Για την ώρα μόνο τα Nokia και iPhone :mad:. Μια ερώτηση από εμένα - ξέρει κανείς εαν η αναβάθμίση του Firmware το κινήτου (για Vivaz μηλάμε) αναιρεί την εγγύηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρά μπαίνει τo skype... πρέπει να κατεβάσεις τo skype+im, η αλλιώς και πιο καλα τo nimbuzz for mobile, τo οποιο μπορείς να συνδυάσεις όλους τους λογαριασμούς σου σε 1 πρόγραμμα, msn facebook, skype, gmail, yahoo κτλ ... εγώ αυτό έχω και μπορώ να κάνω ακόμα και κλήσεις με ήχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Πρέπει να σε απογοητεύσω φίλε - το SKYPE δεν μπορεί να μπει στο Vivaz. Για την ώρα μόνο τα Nokia και iPhone :mad:. Μια ερώτηση από εμένα - ξέρει κανείς εαν η αναβάθμίση του Firmware το κινήτου (για Vivaz μηλάμε) αναιρεί την εγγύηση;

 

Η αναβαθμιση firmware εφοσον προερχεται απο επισημη πηγη δεν αναιρει ποτε την εγγυηση διοτι στην ουσια ειναι σαν να πηγες σε καποιο καταστημα και να σου την περασαν εκεινοι :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλο μειον δεν νομιζω να εχει... το καλο ειναι οτι βαζει οτι προγραμμα θες.. ενω στο iphone πρεπει να το εχεις σπασμενο για να βαλεις οτι θες

 

Δηλαδή για Sony Vivaz τα προγράμματα είναι Δωρεαν ???

Ενω στο iPhone ή πρέπει να τα αγοράσεις ή να το σπάσεις ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Hello!!!! θα το εκτιμουσα αν καποιος/α μπορουσε να βοηθησει λιγο στα παρακατω..

 

Ρυθμισεις ΜΜΣ:

 

Απο τη σελιδα της ΣΕ, διαλεξα μοντελα κλπ και οι ρυθμισεις μου ηρθαν κανονικα μεσω μηνυματος και τις αποθηκευσα. Αυτη τη στιγμη εμφανιζονται στο Μηνυματα / Επιλογες / Ρυθμισεις / ΜΜΣ ως "Vf MMS" στο "σημειο προσβασης σε χρηση.

 

Δοκιμασα να στειλω ενα ΜΜΣ και ΔΕΝ φευγει. Ειναι πανω απο 20 λεπτα τωρα στα εξερχομενα με το βελακι να δειχνει οτι προσπαθει να το στειλει. 3 λεξεις ηταν μαζι με μια φωτο 120ΚΒ.

 

Ξερει κανεις γιατι δεν δουλευει; Μηπως παιζει ρολο το γεγονος οτι υπαρχει κι η ρυθμιση: Μενου / Ρυθμισεις / Συνδεσιμοτητα / Προορισμοι / Μην. multimedia. Εκει, μου δειχνει "κανενα σημειο προσβασης". Αν παω Επιλογες να διαλεξω ενα, αν το βαλω να βρει αυτοματα, μου βρισκει ΜΟΝΟ wifi hotspots. Αν πω θα το βαλω χειροκινητα, μου εχει 4 επιλογες:Wi - Fi / Πακετα Δεδομενων (οπου ζητει να γραψω απλα εναν τιτλο για το πακετο) / GSM υψηλης ταχυτητας / Κληση Δεδομενων.

 

τι θελει / Αν θελει, απο αυτα;;

 

Ρυθμισεις Internet / Email (συνδυασμος).

 

Δυο σκελη στην ερωτηση.

 

Πρωτον, παιρνοντας ως δεδομενο οτι το κινητο αγοραστηκε unbranded, δευτερον, πως ακομα δεν εχω καλεσει 13830 να μου στειλουν ρυθμισεις απο βονταφον και τριτον πως εχω συμβολαιο, οχι καρτοκινητο και ΔΕΝ εχω αγορασμενο πακετο dataplan ακομα...Μου ζητειται απο τη σελιδα της ΣΕ οταν παω απο εκει να σεταρω τις ρυθμισεις, να βαλω Vf Web / Vf GPRS / Vf GPRS PrePay. Ποια η σωστη επιλογη για τη περιπτωση μου;;

 

Δευτερο σκελος ειναι πως οταν παω στο ιδιο site να σεταρω απο κει τα τεσσερα εμαιλ που εχω, στα δυο απο αυτα, συγκεκριμενα στο gmail και στο yahoo, μου ζητουνται τα εξης: στο μεν gmail να διαλεξω POP SSL / IMAP SSL ενω στο yahoo ζητει POP / POP SSL. Ξερετε ποιες ειναι οι καταλληλες επιλογες; και κατι επιπροσθετο εδω. Στο yahoo χρησιμοποιησουμε το μαιλ με καταληξη gr κυριως, αντι com. Στις επιλογες στους providers στη σελιδα της ΣΕ, δεν εχει επιλογη για την ελληνικη καταληξη αλλα μονο για την κλασσικη. Να υποθεσω τοτε οτι και τις σωστες ρυθμισεις να βαλω, δε θα λειτουργησει;

 

Αυτα...ελπιζω σε καποιες απαντησεις, ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
Το βρήκα στο http://kinitoprosfores.gr/product.php?id=31

285.. μήπως ξέρει κανείς κάπου φθηνότερα ?

 

μεγαλε το χω κανα τριμηνο και το ειχα βρει 362 και το πηρα και ειχα κανει κοσκινο το skroutz.gr κι αλλα μαγαζια και βε το χα βρει φτηνοτερα. Πιο κατω απο 285 θα το βρεις μονο μεταχειρισμενο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 μήνες μετά...

Γειά σας παίδες, εχω βρει το vivaz σε πολυ καλή -θεωρώ- τιμή μέσω skroutz: http://www.skroutz.gr/m/266/EasyBuyWorld, στα 265 ευρώ. Με προβληματίζει το γεγονός ότι PLAISIO, MULTIRAMA, E-SHOP το παίζουν σε τιμή 323-330 ευρώ... Μάλιστα γνωρίζω πως για Nokia Smartphone (μου διαφεύγει το μοντέλο) κυκλοφόρησαν συσκευές φθηνότερες λόγω του ότι αντί για το κανονικό εργοστάσιο, κατασκευάστηκαν σε άλλη χώρα (το έχω τσεκάρει σε άλλο φόρουμ). Παίζει να τρέχει τίποτα τέτοιο και σε αυτή την περίπτωση;; Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...