Προς το περιεχόμενο

Άρωμα Άνδρα


Freakster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Sammaros είπε

Mont Blanc Explorer Eau de Parfum 30ml

Ευχαριστώ πολύ αλλά 30ml δεν είναι λίγα για αυτά τα χρήματα; Το Verset που κοιτάζω είναι 100ml.

Επεξ/σία από neosstoforum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 346
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 λεπτά πριν, neosstoforum είπε

Ευχαριστώ πολύ αλλά 30ml δεν είναι λίγα για αυτά τα χρήματα; Το Verset που κοιτάζω είναι 100ml.

Περίπου εκεί κυμαίνονται οι τιμές για αυτά τα ml, τουλάχιστον σε αρώματα που έχω αγοράσει μέχρι τώρα. Εάν το επιτρέπει το budget, θα πρότεινα και την CDNIM 100Ml (compliment killer) στα 30€, που είναι και αυτό πολύ δυνατό clone του βασιλιά Creed Aventus.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/11/2020 στις 10:52 ΜΜ, Dangor είπε

και εγω θέλω γνώμη για όσους εχουν δοκιμάσει ή μυρίσει κάποιο απο αυτά ή παρόμοιο :

Paco Rabanne - Invictus

Bvlgari Man In Black Bvlgari

Acqua di Gio Profumo Giorgio Armani

Eros Versace

Prada L'Homme

 

Πολυ συνηθισμενα αρωματα εκτος απο την Prada. Ψαξε κατι αλλο αν δεν θες να μυριζεις οπως ολοι ειδικα Armani και Paco Rabanne

Τσεκαρε τις Lalique. Για εμενα ειναι κορυφαια και ιδιαιτερα αρωματα. Σε γνωστο site με testers θα της βρεις κοντα στο 20αρι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου εκανε δωρο η συζυγος μου το Creed Aventus 10 years anniversary. Το ειχα δοκιμασει πριν απο ενα χρονο και ειχε ξετρελαθει. Ειναι ενα εξαιρετικο αρωμα , υψηλης ποιοτητας .

Το κοστος του φυσικα παραμενει πολυ υψηλο για τα δικα ου ορια και σαφεστατα περιοριζει τις περιστασεις που θα το φορεσω. Παραμενει ομως ενα πολυ ωραιο αρωμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά ψιλοκλασική έχει γίνει η Davidoff - The Game. Μου την είχαν κάνει δώρο πολλά χρόνια πριν και πραγματικά με κέρδισε. Πάντα την έχω μαζί με άλλες δύο-τρεις για εναλλαγή. Αν βρεθείτε κάπου που να μπορείτε(μετά το lockdown 😂) δοκιμάστε την. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήμουν αποφασισμένος να αγοράσω το Verset Look This αλλά σήμερα απέκτησα τον κατάλογο της Oriflame όπου τρίβοντας με το χέρι μπορείς να δοκιμάσεις μερικά αρώματα. Μου άρεσε πάρα πολύ το Eclat Style. Απλά μέχρι τώρα δεν είχα ποτέ κάποιο άρωμα της Oriflame και δεν ξέρω κατά πόσο καλά είναι, αν κρατάνε αρκετά κτλ.. Βέβαια φαντάζομαι αυτό θα διαφέρει από άρωμα σε άρωμα. Αν όμως κάποιος το έχει χρησιμοποιήσει θα ήθελα να ακούσω γνώμες.

Προηγουμένως μου προτάθηκε το Mont Blanc Explorer, αλλά επειδή θέλω ένα μπουκάλι 75ml τουλάχιστον για να μην τελειώσει γρήγορα και ταυτόχρονα κάτω από 20€ μαζί με τα μεταφορικά, νομίζω θα το προσπεράσω. Παρόλα αυτά ευχαριστώ πολύ.

Επεξ/σία από neosstoforum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτά τα testers που βλέπω σε διάφορα καταστήματα εκτός από την συσκευασία έχουν κάποια άλλη διαφορά; Τα προτείνετε;

Στις 3/12/2020 στις 8:04 ΜΜ, papresa είπε

Κλασικό αλλά πάντα αξεπέραστο Cool Water της Davidoff. Είναι και στο budget σου.

Ευχαριστώ αλλά αυτό απ' ότι βλέπω είναι αρκετά fresh άρωμα. Θα προτιμούσα κάτι πιο ξυλώδες όπως το Mont Blanc Explorer, απλά να μην είναι τόσο μικρό το μπουκάλι.

Για το Versace L'Homme τι γνώμη έχετε;

Επεξ/σία από neosstoforum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ξεχωριστό και φθηνό αρωματάκι...ισως δεν έχει θέση στα ακριβά αρώματα του θέματος αλλά είναι ξεχωριστό και ιδιαιτερο και σίγουρα θα σας ρωτήσουν τι αρωμα φοράτε...το saffron tobacco της korres. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 10/12/2020 στις 11:05 ΠΜ, SpirtouLisS είπε

Πολύ ξεχωριστό και φθηνό αρωματάκι...ισως δεν έχει θέση στα ακριβά αρώματα του θέματος αλλά είναι ξεχωριστό και ιδιαιτερο και σίγουρα θα σας ρωτήσουν τι αρωμα φοράτε...το saffron tobacco της korres. 

Και για το Korres Emerald Oud βλέπω καλά σχόλια. Μάλλον προς αυτό πάω γιατί δεν βρίσκω πολλά καταστήματα που να δίνουν τη δυνατότητα πληρωμής με PayPal.

Επεξ/σία από neosstoforum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, neosstoforum είπε

Αυτά τα testers που βλέπω σε διάφορα καταστήματα εκτός από την συσκευασία έχουν κάποια άλλη διαφορά; Τα προτείνετε;

Ευχαριστώ αλλά αυτό απ' ότι βλέπω είναι αρκετά fresh άρωμα. Θα προτιμούσα κάτι πιο ξυλώδες όπως το Mont Blanc Explorer, απλά να μην είναι τόσο μικρό το μπουκάλι.

Για το Versace L'Homme τι γνώμη έχετε;

Διαχρονικό

https://www.skroutz.gr/s/294032/Bvlgari-Man-Eau-de-Toilette-100ml.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Ευχαριστώ πολύ. Φαίνεται εξαιρετικό άρωμα. Αν και νομίζω θα προτιμούσα το Man In Black αλλά ξεφεύγει σε τιμή.

Τα 45€ είναι πολλά για μένα αλλά ίσως μπορέσω να το αγοράσω σε μπουκάλι 60ml. Αν ρωτήσω το αν αξίζει τη διαφορά των 10€ σε σχέση με το Korres Emerald Oud θα είναι άτοπο; :D

Δεν είμαι και κανένας ειδικός στα αρώματα, για αυτό λέω. Δεν έχω υψηλές προσδοκίες. Δηλαδή μέχρι και το Oriflame Flamboyant που έκανε 5.40€ στα Black Friday το είχα πάρει σε δείγμα και μου άρεσε πολύ. Έπρεπε να αγοράσω ολόκληρο μπουκάλι με τόσα λίγα που κόστιζε.

Επεξ/σία από neosstoforum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...