Προς το περιεχόμενο

Στις 18 Ιουνίου η έναρξη της Digea στην Αθήνα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άμα λες δεν έχει ήχο ή χρώμα μήπως φταίει η τιβι σου ?

Σε άλλη τιβι έχεις δοκιμάσει?

Οι γείτονες πως πιάνουν ?

 

Εχουμε 4 τηλεορασεις στο πατρικο.Ολες το ιδιο...φυσικα οι δικοι μου δεν ενοχλουνται γιατι σπανια βλεπουμε TV...περισσοτερο διακοσμητικες ειναι.

 

Παντως ειναι το ιδιο σε ολες.Χαλια εντελως.Ουτε εικονα ουτε ηχο μερικα καναλια...Ξερουμε εαν αυτο θα αποκατασταθει με τον αποκωδηκοποιητη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 254
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τότε είναι θέμα κεραίας αν και οι γείτονες βλέπουν το ίδιο ή δικής σου καλωδίωσης

Με τα ψηφιακά θα βλέπεις τέλεια πάντως έστω και με εσωτερική κεραία αρκεί να μην είσαι σε υπόγειο

 

Μήπως γύρισαν την κεραία στον Υμηττό πχ και παλιά ήταν στην Πάρνηθα και είναι συντονισμένα εκεί τα κανάλια ?

Ρίξε μια ματιά στους γείτονες και δες αν η κεραία δείχνει όπου και των γειτόνων

Τσέκαρε την κεραία και ξανακάνε συντονισμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια θα μεταδιδει παραλληλα και αναλογικο σημα???

 

στο Αγκιστρι πχ που ειναι απεναντι απο Αιγινα,μετα τις 18 δεν θα βλεπουν τιποτα??

 

Με επιφυλαξη αλλα καπου εχω διαβασει οτι οσοι "βλεπουν" απο Αιγινα θα εχουν προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

όσοι βλέπουν Αίγινα πρέπει αναγκαστικά να έχουν tv με Mpeg4 ή να πάρουν ξεχωριστό μιας και θα σταματήσει τα αναλογικά, μόνο Υμηττός και Πάρνηθα θα συνεχίσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κρατικα καναλια ποτε θα μπουν?

Εννοω και τα νετ ετ1 ετ3 αλλα και τα - σινέ+ - πρίσμα+ - σπορ+ - info+ τα οποια ειναι σε mpeg 2...

Θα προλαβουμε να δουμε κανα ματς απο μουντιαλ σε ψηφιακο?

 

εγω που μενω Κατερίνη και εχουμε ηδη, ειναι κλασεις ανωτερο του αναλογικου και ηδη τα ψηφιακα τησ ερτ, σινέ+ - πρίσμα+ - σπορ+ - info+ ειναι ηδη μεσα. αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω που μενω Κατερίνη και εχουμε ηδη, ειναι κλασεις ανωτερο του αναλογικου και ηδη τα ψηφιακα τησ ερτ, σινέ+ - πρίσμα+ - σπορ+ - info+ ειναι ηδη μεσα. αυτα.

 

Είναι κλάσεις ανώτερο εφόσον δεν έχεις καλό σήμα. Διαφορετικά δεν έχουν διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κλάσεις ανώτερο εφόσον δεν έχεις καλό σήμα. Διαφορετικά δεν έχουν διαφορά.

 

Μα το θέμα είναι ότι είναι σχεδόν απίθανο να έχεις πολύ καλό σήμα με αποτέλεσμα να λες δεν με νοιάζει. Εγώ πχ mega= τρελό χιόνι αντεννα= ανεκτό χιόνι star, alter το ίδιο.

Το μόνο που πιάνω καλά είναι το net! Να το βράσω :P

 

Οι περισσότεροι δηλαδή κατά την άποψη μου θα επωφεληθούν αρκετά από το ψηφιακό αν δεν έχουν πρόβλημα με την αγορά δέκτη ή τηλεόρασης. Εφόσον πάντα βλέπουν τηλεόραση ακόμα γιατί εγώ μόνο κάνα ράδιο αρβύλα βλέπω πια :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κλάσεις ανώτερο εφόσον δεν έχεις καλό σήμα. Διαφορετικά δεν έχουν διαφορά.

 

Θα εχουμε διαφορα ακομη και σε περιοχες με καλο σημα. Εγω ειμαι Π.Φαληρο, γενικα εχουμε καλο σημα, δεν ειμαι σιγουρος απο που πιανουμε, μαλλον Υμηττο. Παρολαυτα λογω οτι το σημα φτανει στην κεραια και απο αντανακλασεις απο τις διπλανες πολυκατοικιες το σημα εχει ασθενη ειδωλα. Παρατηρησε εκει που ειναι το σημα του σταθμου που βλεπεις οτι το τελευταιο γραμμα φαινεται πολυ αχνο προς τα δεξια. Φυσικα αυτο το αχνο ειδωλο ειναι σε ολη την οθονη αλλα δεν ξεχωριζει τοσο ευκολα οσο σε γεωμετρικα σχηματα. Με την ψηφιακη αυτο θα εξαφανιστει εντελως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε είναι θέμα κεραίας αν και οι γείτονες βλέπουν το ίδιο ή δικής σου καλωδίωσης

Με τα ψηφιακά θα βλέπεις τέλεια πάντως έστω και με εσωτερική κεραία αρκεί να μην είσαι σε υπόγειο

 

Μήπως γύρισαν την κεραία στον Υμηττό πχ και παλιά ήταν στην Πάρνηθα και είναι συντονισμένα εκεί τα κανάλια ?

Ρίξε μια ματιά στους γείτονες και δες αν η κεραία δείχνει όπου και των γειτόνων

Τσέκαρε την κεραία και ξανακάνε συντονισμό

Μα ειμαστε καραμπαμ διπλα στον Υμηττο πιο κοντα δεν γινεται,θα ηταν κουφο να την γυρναγαν προς Παρνηθα..θα το δω ομως μηπως κανα μπαζο απο την διαχειριση την πειραξε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια μενω χανια και εδω μας πουλουσανε παραμυθια "χωρις δρακους"οτι θα υπαρχει ψηφιακη τηλ. μεχρι το πασχα.στην διαφημιση οπως και σε αυτο το θεμα βλεπω πως ακι η αττικη τωρα μολις περνει ψηφιακο σημα...αρα εδο το βλεπο σε καμια δεκαετια..οπως και στα αλλα νησακια ..αρα ανθρακας ο θυσαυρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο φίλε και στη Λάρισα. Λέγανε για μέσα Ιουνίου και τώρα ακούγεται για τις 18 Ιουνίου στην Αθήνα. Για μας, ούτε λόγος. Δε φιλιούνται λέω εγώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...