Προς το περιεχόμενο

Γένια/Μουστάκια


Freakster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

 

 

Φίλε nemesiskp από αυτές που βγάζει ο Ξένος ποιά αγόρασες? Βλέπω έχει μοντέλα Dovo-Merkur 11c, Dovo-Merkur 25C

Ξέρουμε διαφορές? Ανταλλακτικά από κει τα πήρες?

 

Thanks!

Αυτη αγορασα.Οι διαφορες με οσα εχω δει απο τις ποιο ακριβες ειναι οτι εχουν λιγο ποιο μακρυ χερουλι,οποτε βολευει στο πιασιμο,και οτι εχουν λιγο διαφορετικο τροπο για να τα ξεβιδωνεις και να βαλεις το ξυραφι.Για να εχουν διαφορα στο ξυρισμα δεν νομιζω γιατι ετσι και αλλιως εκει αναλαμβανει το ξυραφι.Παντως αμα τα παρεις απο εκει ρωτα τους για οποιες διαφορες,ειναι εξυπηρετικοτατοι.Εμενα καθισε ποση ωρα να μου πει πως το χρησημοποιω,πως να βαζω την κρεμα κτλ.

 

Ανταλλακτικα,κρεμες και βουρτσακι τα πηρα ολα απο εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα μια ερώτηση είμαι 22 στα 23 και ακόμη δεν βγάζω έχω στο πρώσοπο μερικές αερές και λίγο μουστάκι είναι λογικό;τι μπορώ να κάνω για να το αυξήσω;

 

Υ.Σ. Έχει να κάνει με τα κιλά του Ανθρώπου;αν μπορεί κάποιος ας μου στήλει ένα πμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα μια ερώτηση είμαι 22 στα 23 και ακόμη δεν βγάζω έχω στο πρώσοπο μερικές αερές και λίγο μουστάκι είναι λογικό;τι μπορώ να κάνω για να το αυξήσω;

 

Υ.Σ. Έχει να κάνει με τα κιλά του Ανθρώπου;αν μπορεί κάποιος ας μου στήλει ένα πμ.

Σαν εναν φιλο μου και εσυ.Στα 22 του εχει λιγες τριχες που βγαινουν αργα.Ετσι ειναι ο οργανισμος σου,δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο.Το μονο που θα σου ελεγα ειναι να ξυριζεσαι μια στο τοσο με ξυραφι σε ολο το προσωπο,μπας και αγριεψει λιγο το χνουδι που λογικα εχεις.

 

 

Για το βαρος του ανθρωπου δεν νομιζω να παιζει καποιο ρολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το βαρος απο που κ ως που να χει σχεση?

αναλογα τον οργανισμο ορμονες κλπ ειναι ,εμενα προσωπικα ξυρισμενος δεν μαρεσει καθολου,συνηθως καθε 20-25 μερες ξυριζομαι αν και τωρα πρεπει να χω κλεισει μηνα σιγουρα αξυριστος(γενια+μουστακι ουσιαστικα ενιαια),παντως αν ειναι να μην βγαζει καποιος πυκνο κανονικο μουσι και βγαινει κατι σαν χνουδι ας το καλυτερα 1000 φορες ξυρισμενος

.. ..

γουστα ειναι αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης αν εχεις πολλα γενια που αρπαζουν γρηγορα και εσυ θες να εισαι ξυρισμενος ειναι πολυ σπαστικο καθε μερα σχεδον ξυρισμα.Εγω αν και μου αρεσει ξυρισμενος τωρα τα εχω αφησει για να χαλαρωσει λιγο το δερμα απο το συχνο ξυρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικα το ξυραφι κανει καλο στο δερμα.Αφαιρει νεκρα κυταρρα κτλ.Επισης αφηνει υγρο το δερμα και δεν το ξεραινει οπως η μηχανη.Αλλα καλο ειναι μια στο τοσο να το αφηνουμε να χαλαρωνει απο το ξυραφι.

Επεξ/σία από nemesiskp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις τριχες στο προσωπο νιωθω τρομερη ανασφαλεια! Ειναι αναποσπαστο μερος της προσωπικοτητας και του στυλ μου!

 

Εχω κανει αρκετες προσπαθειες να αφησω μια μακρια γενιαδα, αλλα παντα καπου στον δρομο για καποιον λογο επιστρεφω σε κατι πιο κοντο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...