Προς το περιεχόμενο

Alfa Romeo 147


Gpsyco

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Pistevo pos auto to autokinito einai axio kapias prosoxis kai genikotera kapias sizitisis. I etereia exei beltiothei aisthita ton teleutaio kairo kai proto paradeigma autis tis simorfosis itan i 156.<BR>Thelo sxolia apo autous pou pithanos na exoun agorasei tin 147 kai genikotera sxolia apo tous ipoloipous!!<P>Mia kali idea den tha itan na anixei se auto to foroum enas fakelos me thema ta autokinita?? rolleyes.gif" border="0<BR> tn_147alfa07.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανέκδοτο βγαλμένο απο την πραγματικότητα...<BR>Ερώτηση: Πότε είναι ευτυχισμένος ένας κάτοχος Αλφα Ρομέο;<BR>Απάντηση: Οταν το αγοράζει και όταν το πουλάει.<P> grin.gif" border="0 grin.gif" border="0 grin.gif" border="0 grin.gif" border="0 grin.gif" border="0 grin.gif" border="0 grin.gif" border="0 <P>Το ανέκδοτο τα λέει όλα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ego file Gpsyco agorasa tin 156 prin apo 2 xronia grin.gif" border="0 kai exaiteias twn provlimaton sta ilektrika kai mixanika meri, anagastika na to pouliso se enan xrono!!! frown.gif" border="0 <BR>Gi'ayto sou proteino na pareis kana astra i to A3... Ase pou i 147 exo akousei oti exei xalia stereofoniko!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Filtate asp palie simathiti pou thes na tin peis ston kollito sou, i Alfa Romeo den sigkrinete me to Astra i to A3 dioti einai safos asfalesteri kai pio grigori kai poiotika diaferei kata poli apo to Astra!!<BR>Oso gia to ixosistima i ekdosi Distinctive me 120 atia sou dinei radio-CD Blaupunkt me 8 ixeia 4 woofers kai 4 tweeters. Ase pou an parageileis to Bose tote sou dinei 8 ixeia Bose kai 1 Woofer sto port mpagaz ola sindedemena me 6kanalo enisxiti!!!! mad.gif" border="0<P>Alitheia to exei parei kaneis to amaxi apo edo pera??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AX!!!<P>Ena iperoxo aftokinito!!!<P>Distixos einai ligaki akribo alla den ginete alios. Einai poli kalo gia na einai ftino.<P>Pantos an to doume antikimenika to thema...<BR>...lene meriki oti to kalitero aftokinito se afti tin katgoria einai to golf...<P>H Alfa 147 exei megalitero baros se sxesi me to golf, megalitero metaxonio kai einai italiko! Ara apo kratimata den ginete kamia sigrisi. To megalitero baros kai to megalitero metaxonio dinoun sigoura kalitera kratimata kai kaliteri odiki simperifora stin Alfa147 kai lambanontas ip opsin to oti oi anartiseis einai sxediasmenes apo italous simenei oti milame gia ena aftokinito me safos kaliteri simperifora apo to golf.<P>Para to oti i Alfa einai bariteri, se epitaxisi, repriz kai teliki to troei to golf. Cuore sportivo blepete<P>Oson afora tin poiotita kataskeveis, oi 4troxoi (To kalitero periodiko tou xorou tis aftokinisis stin ellada) stin proti parousiasi tis Alfa147 eixe titlo sportives herz...to cuore sportivo sta germanika!<P>E...apo emfanisi, min perimenete na mpo se diadikasia sigrisis mias kouklaras me ena batraxi!<P>Simperasma: H alfa einai APEXTI!!! kai min akouo trela gia S3 kai Opel kai alla koufa. An goustari kanenas to golf apo thema goustou tha to dexto. Mporis na ta sigrineis sta alla xaraktiristika tous.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ρε παιδιά ας σοβαρευτούμε λίγο. Ακου η 147 καλύτερη από το golf! Μην τα λέμε έτσι απότομα! <BR>Οσον αφορά αυτό που είπε ο φίλος JPG ότι η 147 έχει καλύτερα κρατήματα από το golf επειδή είναι πιο βαρύ είναι τελείως λάθος. Οσο βαρύτερο είναι ένα αμάξι τόσο περισσότερες πιθανότητες έχει να βγει από την στροφή. (κεντρομόλος δύναμη) όποιος δεν το κατάλαβε μπορεί να κάνει το εξής παράδειγμα: Πάρτε δυο πέτρες, η μια να είναι βαρυτερη από την άλλη. Δέστε τις με ένα σκοινί την κάθε μία ξεχωριστά και αρχίστε να τις περιστρέφετε γύρω από έναν άξονα. Σε ποια από τις δυο θα κοπεί το σκοινί πιο γρήγορα; <BR>Απ.: Φυσικά στην βαρυτερη.<P>Στην δουλεία έχω ένα συνάδελφο που είχε την 147 και είχε σκυλομετανιώσει την ώρα και την στιγμή που την είχε αγοράσει. Πιο πολύ την είχε το συνεργείο παρά αυτος. Ένα σωρο προβλήματα του έβγαζε κυρίως ηλεκτρικά και μηχανικά μέρη. Μια φορά πηγαίναμε για καφέ με την 147 και ξαφνικά μόλις έβαλε σε λειτουργία το A/C έσβησε ο κινητήρας εν κινήσει!!!!!!!!! Απίστευτα πράγματα! Φυσικά μέχρι να σταματήσουμε είδα τον χάρο με τα μάτια μου. Για τριγμούς δεν το συζητώσυναυλία γινόταν. Οσο για το στερεοφωνικό ευτυχώς που ήταν καλό (ο JPG έχει δίκιο) και το βάζαμε δυνατά και δεν ακούγαμε τα σπαστικά τριξιματάκια από την ενταζιέρα, ταμπλό και πόρτες. Όταν μπήκε στο Ibiza μου τσαντίστηκε, που στο Ibiza δεν ακουγόταν το παραμικρό. Στην δουλεία συνεχεία μου πρότεινε να ανταλλάξουμε αμάξια. Φυσικά δεν αντάλλαξα το Ιbiza μου γιατι δεν εχω όρεξη να τρέχω στα συνεργεία. Για να μην τα πολυλογώ τελικά το πούλησε μέσα σε έξι μήνες πήρε ένα Opel Astra και έχει βρει την ησυχία του.<BR>Ηθικό δίδαγμα: Κράτα απόσταση από τα Ιταλικά αυτοκίνητα όσο κρατάς από την πεθερά σου! <P>Φίλε JPG ποτέ μην εμπιστεύεσαι τα περιοδικά για να πάρεις αμάξι Κάτι ξέρω για να στο λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά σοβαρευτείτε...τα προβλήματα με τα ηλεκτρικά έχουν πάψει να υφίστανται από την alfa33 και έπειτα...όλα τα άλλα αποτελούν τρελές συμπτώσεις...Προσωπικά ο πατέρας μου ξεκίνησε από alfa sud,alfa33 και τώρα έχει alfa146 περιμένωντας με αγωνία την 157 σε 2 χρόνια(έχοντας αντιμετωπίσει μόνο πρόβλημα με την κόρνα στο 146 και το φλας,ρολόι στο 33.Από design πιστεύω δεν υφίσταται θέμα ούτε από τους κομπλεξικούς anti-alfisti.ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ALFA ROMEO,THN 147 ME TO KOYTI(ένα κουτί που ανανέωνεται κάθε τόσα χρόνια,αλλά παραμένει κουτί) που φέρει τον τίτλο Vw Golf???Σοβαρευτείτε λίγο...Σε σχέση με την a3 κατ'εμέ πάλι δεν υπάρχει θέμα ομορφιάς,είναι λίγο βαρύ όχημα η 147 αλλά πάντα υπάρχει και το θέμα της βελτίωσης...εξάλλου και το a3 μόνο σαν s3 αξίζει.Η Alfa Romeo δεν είναι απλώς ένα γερμανικό προϊόν πειθαρχίας, αλλά μια ιταλική μπερλίνα ταμπεραμέντου,στυλ,design και τρέλας...οδηγικής τρέλας.<BR><B>QUORE SPORTIVO...</B>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α και όσον αφορά το ανέκδοτο...ο πατέρας μου 7 χρόνια μετά ακόμη ψάχνει να βρει το παλιό φτιαγμένο 33άρι του για να πάρει δόσεις ευτυχίας...Και κάτι στον bundy χωρίς παρεξήγηση...καλά ρε φίλε σου πρότειναν ανταλλαγή ibiza με 147(που ακούγεται απίστευτο,αφού αν πουλήσεις την 147 παίρνεις άνετα ibiza και το φτιάχνεις κιόλας) και δε δέχτηκες??Μήπως σε δούλευε ο φιλαράκος σου...?Τριξίματα στην 147?ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ??Σοβαρευτείτεεεε<p>[ 09-11-2001: Message edited by: Christos19 ]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Triksimata stin 147??Den tha to elega otan mpika mesa mou edwse antitheti entuposi.Stivari kataskeui kala ulika kai aristi sunarmologisi...Kamia sxesi me tis palies alfa...an kai i alfa meta tin 156 den exei provlimata poiotitas.<BR>Oson afora to kratima kai tin odiki simperifora to oti einai italiko kai malista alfa romeo ayto pisteuw ta leei ola.Enw to golfaki einai ena aplo poiotiko amaksi to opoio egw den pauw na to thewrw kouva!<BR>Alfa 147 stin katigoria tis apo tis kaluteres epiloges!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ εγω ειμαι κατοχος μιας 147 εδω και αρκετους μηνες και το αμαξι δουλευει ρολοι... Αυτα τα περι τριγμων και ηλεκτρικων προβληματων ανηκουν στην σφαιρα του φανταστικου και μονο. Πολυ στιβαρη κατασκευη, κινητηρας πολυ καλος στα 1.6, γενικα δεν εχω να πω κακο λογο... αααα ψεμματα!!! Δεν μπορω να καβαλαω πεζοδρομια γιατι θα μαζευω τους προφυλακτηρες smile.gif" border="0 grin.gif" border="0<BR>Τωρα για το Golf, ενα πανακριβο κουβαδακι που δεν εχει να δειξει κατι, πουθενα δεν ειναι καλυτερο απο τους ανταγωνιστες του!<P>Παντως παιδια να σας πω και την αληθεια ισως να την σκοτωσω την 147 για το Stilo... Παραπανω αλογα στα 1.8 και μπολικα gadgets για να παιζω smile.gif" border="0<P>Ααα παντως ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ η προταση για την δημιουργια ενος φορουμ για αυτοκινητα... Μπραβο βρε παιδια, απο το στομα σας και στου Hal9000 το αυτι smile.gif" border="0 grin.gif" border="0<p>[ 09-11-2001: Message edited by: kirimis ]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oποιος νομίζει οτι αυτά που λέω δεν ευσταθούν μπορώ να του δώσω το τηλέφωνο του φίλου μου να μιλήσει μαζί του. <BR>Φίλε Christos19 εγώ είπα οτι δεν ήθελα να ανταλλάξω το Ibiza μου με το 147. Το δικό μου το Ibiza έχει τα ίδια λεφτα με την 147, επειδή το δικό μου είναι ειδική παραγγελία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ οκ βρε Sado... I believe you smile.gif" border="0 Απλα το οτι μπορει να συμβει σε εναν η δυο δεν σημαινει πως αυτο συμβαινει σε ολους. Αλλωστε δεν νομιζω να πουλουσε σαν τρελλη αμα ειχε τετοια προβληματα σε ευρεια κλιμακα. Στο κατω κατω ολα τα σημερινα αμαξια ειναι απο μια γραμμη παραγωγης οπου τα πλακωνουνε ολα μαζι και ολες οι εταιριες εχουνε να παρουσιασουν τετοια φαινομενα.<P>Ασχετο... αλλα τι διαολο το εκανες το Ibiza και κανει 7??? Το Cupra ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<BLOCKQUOTE><font size="1" face="Verdana, Helvetica, sans-serif">quote:</font><HR>Originally posted by kirimis:<BR><STRONG>...Ασχετο... αλλα τι διαολο το εκανες το Ibiza και κανει 7??? Το Cupra ειναι?...</STRONG><HR></BLOCKQUOTE><P>Oχι, έκανα κάποιες μετρατροπες... μαζί και στον σαλόνι μέσα για να χωράω ( grin.gif" border="0 ) και μου πήγε ο κούκος αηδόνι. frown.gif" border="0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...