Προς το περιεχόμενο

Τα πρώτα προβλήματα στο iPad


Nomikaria

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1. Ελιτισμός/Υπεροψία ενώ ακόμα δεν έχει σηκωθεί καλά καλά στα πόδια της. Περιμένει τις σελίδες να προσαρμοστούν στο ipad και όχι το αντίθετο.

2. Τραγελαφικά ψέματα τύπου "το flash δεν το υποστηρίζω γιατί τρώει την μπαταρία" ενώ οι λόγοι είναι άλλοι. Διαρκώς προκαλεί η ίδια για εντυπώσεις.

3. Είναι ξεδιαντροπιά καπιταλιστική εταιρία που θέλει την πιστωτική σου για να logαρεις στο apple store.

 

Κάποιοι μπορεί να βλέπουν ότι η apple πάει να κάνει αθέμιτο ανταγωνισμό και να το βρίσκουν αντιπαθές και άκυρο

 

Μα κανείς δεν σχολίασε την οικονομική δυνατότητα κανενός

 

Sarcasm :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 367
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δε νομίζω τίποτα. Επαναλαμβάνω, μέσα από ποιά διαδικασία προκύπτει ένας apple hater? Έναν υγιή λόγο περιμένω να ακούσω που δεν έχει να κάνει με κομπλεξισμό, αντιδραστικότητα κλπ...

 

Ε, υπερβολές, δεν μαστιγώνουμε κ apple προϊόντα για παραδειγματισμό των υπολοίπων.:)

 

Το να συζητάς, έστω κ έντονα κάποια θέματα μιας συσκευής δεν είναι κακό, ίσα ίσα που για αυτό είμαστε εδώ πέρα έτσι;

 

Δεν έχω δει κανέναν Apple-fan να μπαίνει σε threads για Windows και να χασκογελάει με την όποια αδυναμία ή με την όποια παράλειψη. Κι αν έχει υπάρξει, προσωπικά τον αποδοκιμάζω.

 

Το κάνουμε κ μόνοι μας αυτό κύριε :lol:

 

Δεν θεωρώ τον εαυτό μου apple hater έτσι, αλλά όταν βλέπω κάτι που δε μου κολλάει το λέω, όπως κ αν το "βλέπει" ο παραλήπτης.

 

Το φαν μπέϊς της apple "πληρώνει" τα βίτσια της ίδιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, υπερβολές, δεν μαστιγώνουμε κ apple προϊόντα για παραδειγματισμό των υπολοίπων.:)

 

Το να συζητάς, έστω κ έντονα κάποια θέματα μιας συσκευής δεν είναι κακό, ίσα ίσα που για αυτό είμαστε εδώ πέρα έτσι;

 

 

 

Το κάνουμε κ μόνοι μας αυτό κύριε :lol:

 

Δεν θεωρώ τον εαυτό μου apple hater έτσι, αλλά όταν βλέπω κάτι που δε μου κολλάει το λέω, όπως κ αν το "βλέπει" ο παραλήπτης.

 

Το φαν μπέϊς της apple "πληρώνει" τα βίτσια της ίδιας.

 

Καλά τα λέει ο φίλος, και να συμπληρώσω.

 

Έχεις δει πολλούς οπαδούς windows να υπερασπίζονται παθολογικά τη microsoft και τα κέρδη της;

πχ Αφού μου τα μασάει νόμιμα καλά κάνει! Δικαίωμά της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Ελιτισμός/Υπεροψία ενώ ακόμα δεν έχει σηκωθεί καλά καλά στα πόδια της. Περιμένει τις σελίδες να προσαρμοστούν στο ipad και όχι το αντίθετο.

2. Τραγελαφικά ψέματα τύπου "το flash δεν το υποστηρίζω γιατί τρώει την μπαταρία" ενώ οι λόγοι είναι άλλοι. Διαρκώς προκαλεί η ίδια για εντυπώσεις.

3. Είναι ξεδιαντροπιά καπιταλιστική εταιρία που θέλει την πιστωτική σου για να logαρεις στο apple store.

 

Κάποιοι μπορεί να βλέπουν ότι η apple πάει να κάνει αθέμιτο ανταγωνισμό και να το βρίσκουν αντιπαθές και άκυρο

1) Log in κάνεις χωρίς πιστωτική, κατεβάζεις πρώτα μια δωρεάν εφαρμογή και είσαι οκ.

2) Η απάντηση σε όλα τα παραπάνω είναι: ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ. Σου δίνει κανείς το δικαίωμα να χαρακτηρίζεις εκείνους που επιλέγουν να αγοράσουν συσκευές της Apple; Τα διαβάζω καθημερινά και εξαγριώνομαι.

3) Αν κάνει αθέμιτο ανταγωνισμό η Apple, η Microsoft τι ακριβώς κάνει; Φιλανθρωπικό έργο;

 

Για να το τελειώσω το θέμα εδώ, έχω ένα πρόβλημα με τους αντι-, με τους haters. Hater ή επικριτής δικαιολογείσαι να είσαι μόνο αν έχεις βαθιά γνώση του αντικειμένου και μέσα από μια πολύχρονη διαδικασία σύγκρισης (πχ σιχαίνομαι τα windows mobile αλλά τα χρησιμοποιώ χρόνια και γνωρίζω πολύ καλά τους λόγους που τα αντιπαθώ). Αν δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο, έχεις πρόβλημα και stay away from me (γενικά μιλάω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1. Ελιτισμός/Υπεροψία ενώ ακόμα δεν έχει σηκωθεί καλά καλά στα πόδια της. Περιμένει τις σελίδες να προσαρμοστούν στο ipad και όχι το αντίθετο.

Αυτό προσπαθούν να κάνουν όλες οι εταιρείες - να προσαρμόσουν την αγορά στα μέτρα τους. Αυτό εσύ το αποκαλείς υπεροψία (με μπόλικη δόση έκδηλης αντιπάθειας) άλλοι το αποκαλούν marketing. Η αγορά και ο χρόνος θα δείξουν αν η Apple έχει δίκιο.

Δικαίωμά σου να υποστηρίζεις ό,τι υποστηρίζεις (το οποίο δεν έχω καταλάβει τι είναι, πέραν του στείρου αρνητισμού για την Apple) αλλά μην το προωθείς και ως αντικειμενικότητα.

 

2. Τραγελαφικά ψέματα τύπου "το flash δεν το υποστηρίζω γιατί τρώει την μπαταρία" ενώ οι λόγοι είναι άλλοι. Διαρκώς προκαλεί η ίδια για εντυπώσεις.

Αν δεν προκαλείς για εντυπώσεις, για τι να προκαλέσεις, για τα αρνητικά σου; Έχεις δει ποτέ εταιρεία να προωθεί τα αρνητικά της σημεία;

Όσο για το flash και τα ψέματά της Apple για το πόσο κακογραμμένο είναι, επικαλούμαι όλως πρόσφατη είδηση που αναφέρει ότι το mobile flash 10.1 θα καθυστερήσει λίιιιιγο ακόμη.

Προφανώς κι αυτό είναι ψέμα της Apple ε;

Κ όλα αυτά από μέλος που υποστηρίζει στην υπογραφή του (αλλά, απ' ότι φαίνεται, μόνον σε αυτή...) το ελεύθερο/ανοιχτό λογισμικό. Γιατί προφανώς το flash είναι ανοιχτό λογισμικό.

Δυστυχώς ήδη η σοβαρότητα αρχίζει να υποχωρεί...

 

3. Είναι ξεδιαντροπιά καπιταλιστική εταιρία που θέλει την πιστωτική σου για να logαρεις στο apple store.

 

Και εδώ τα επιχειρήματα δεν είναι απλώς φαιδρά, είναι ανύπαρκτα.

Κατ'αρχήν, καιρός να μάθεις, έστω και τώρα, ότι δεν χρειάζεται να εισάγεις πιστωτική για να κάνεις login στο App Store. Το να μην έχεις επιχειρήματα είναι ένα ζήτημα. Το να κατασκευάζεις επιχειρήματα γράφοντας εν γνώσει σου ψεύδη, είναι ένα τελείως διαφορετικό και θέτει εν αμφιβόλω την όποια σοβαρότητά σου...

 

Σε κάθε περίοπτωση, καταφέρεσαι ενάντια στην Apple που προσπαθεί να βγάλει κέρδος - αν αυτό για σένα είναι ξεδιάντροπα καπιταλιστικό, μάλλον ζεις σε λάθος χώρα ή σε λάθος εποχή. Τώρα πλέον γίνεται αντιληπτό ότι η έντονη απέχθειά σου για την Apple είναι θέμα... ιδεολογίας και αλτρουϊσμού.... :lol:

 

Αλήθεια, για πες μου, εναντίον ποιών άλλων ξεδιάντροπα καπιταλιστικών εταιρειών έχεις σηκώσει το μπαϊράκι της επανάστασης; Ή μήπως οι ευαισθησίες σου για τον καπιταλισμό είναι επιλεκτικές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συμπέρασμα είναι λοιπόν ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ και άσε με εμένα να διατυμπανίζω πόσο γαμάτο είναι;

Παραπληροφορώντας κατά την άποψή μου τον κόσμο.

π.χ. iphone χωρίς jailbreak=πατάτα αλλά έτσι δεν ισχύει το λεγόμενο keep it simple.

 

Μόνο στο login πείρα απάντηση και πιστεύω πως η apple παίζει πολύ πιο βρώμικο παιχνίδι από την ms και δεν την παίρνει ακόμα, φαντάσου να την παίρνει τι έχει να κάνει.

 

Το έχει πει πολλές φορές και έχω κουραστεί.

Δεν θεωρό το γεγονός του ότι θέλει να βγάλει λεφτά ξεδιάντροπο αλλά τον τρόπο σας παρακαλώ καταλάβετέ το πια! Κουράστηκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ'αρχήν, καιρός να μάθεις, έστω και τώρα, ότι δεν χρειάζεται να εισάγεις πιστωτική για να κάνεις login στο App Store.

Δικαιολογείται σε ένα βαθμό γιατί είναι λίγο "πλάγιος" ο τρόπος εγγραφής χωρίς πιστωτική, με το κατέβασμα της δωρεάν εφαρμογής και όχι από το μενού εγγραφής. Από την άλλη, είναι αυτό που έγραψα ότι αν δεν γνωρίζεις το αντικείμενο καλά, πώς και γιατί το κατακρίνεις;

 

Το συμπέρασμα είναι λοιπόν ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ και άσε με εμένα να διατυμπανίζω πόσο γαμάτο είναι;

Παραπληροφορώντας κατά την άποψή μου τον κόσμο.

Ναι, είναι γαμάτο, δοκίμασέ το και τα ξαναλέμε!...

Για ποιά ακριβώς παραπληροφόρηση μιλάς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικαιολογείται σε ένα βαθμό γιατί είναι λίγο "πλάγιος" ο τρόπος εγγραφής χωρίς πιστωτική, με το κατέβασμα της δωρεάν εφαρμογής και όχι από το μενού εγγραφής. Από την άλλη, είναι αυτό που έγραψα ότι αν δεν γνωρίζεις το αντικείμενο καλά, πώς και γιατί το κατακρίνεις;

 

Ούτε από αυτοκίνητα μπορεί να μην ξέρεις, αλλά τα κατά-κρίνεις.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δικαιολογείται σε ένα βαθμό γιατί είναι λίγο "πλάγιος" ο τρόπος εγγραφής χωρίς πιστωτική, με το κατέβασμα της δωρεάν εφαρμογής και όχι από το μενού εγγραφής. Από την άλλη, είναι αυτό που έγραψα ότι αν δεν γνωρίζεις το αντικείμενο καλά, πώς και γιατί το κατακρίνεις;

 

Γιατί, κύριε, ακόμη κι αν δεν έχουμε δουλέψει ποτέ με κάποιο προϊόν, μπορούμε να το κατακρίνουμε και μάλιστα με περισπούδαστο ύφος. Γιατί εσείς που υποστηρίζετε μία "ξεδιάντροπα καπιταλιστική" εταιρεία είστε πρόβατα, fanboys και γκέυζ ενώ εμείς είμαστε μάγκες και funboys...

 

Έτσι είναι, δημοκρατία δεν θέλατε; Φάτε τώρα μία ελευθερία της άσχετης έκφρασης που'ναι όλη δικιά σας! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί, κύριε, ακόμη κι αν δεν έχουμε δουλέψει ποτέ με κάποιο προϊόν, μπορούμε να το κατακρίνουμε και μάλιστα με περισπούδαστο ύφος. Γιατί εσείς που υποστηρίζετε μία "ξεδιάντροπα καπιταλιστική" εταιρεία είστε πρόβατα, fanboys και γκέυζ ενώ εμείς είμαστε μάγκες και funboys...

 

Έτσι είναι, δημοκρατία δεν θέλατε; Φάτε τώρα μία ελευθερία της άσχετης έκφρασης που'ναι όλη δικιά σας! :lol:

Τζούλια ζεις, εσύ μας οδηγείς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συμπέρασμα είναι λοιπόν ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ και άσε με εμένα να διατυμπανίζω πόσο γαμάτο είναι;

Παραπληροφορώντας κατά την άποψή μου τον κόσμο.

π.χ. iphone χωρίς jailbreak=πατάτα αλλά έτσι δεν ισχύει το λεγόμενο keep it simple.

 

Μόνο στο login πείρα απάντηση και πιστεύω πως η apple παίζει πολύ πιο βρώμικο παιχνίδι από την ms και δεν την παίρνει ακόμα, φαντάσου να την παίρνει τι έχει να κάνει.

 

Το έχει πει πολλές φορές και έχω κουραστεί.

Δεν θεωρό το γεγονός του ότι θέλει να βγάλει λεφτά ξεδιάντροπο αλλά τον τρόπο σας παρακαλώ καταλάβετέ το πια! Κουράστηκα...

 

Άστο βρε Nomedor, δεν θα βγάλεις άκρη... έτσι είναι το σύστημα... Εκθειάζουν και Θεοποιούν τα καλά και ταυτόχρονα υποβαθμίζουν και γελοιοποιούν τα κακά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ όλα αυτά από μέλος που υποστηρίζει στην υπογραφή του (αλλά, απ' ότι φαίνεται, μόνον σε αυτή...) το ελεύθερο/ανοιχτό λογισμικό. Γιατί προφανώς το flash είναι ανοιχτό λογισμικό.

Δυστυχώς ήδη η σοβαρότητα αρχίζει να υποχωρεί...

 

Πάλι μου επιτίθεσαι χωρίς να σε έχω χαρακτηρίσει εγώ κάπως αλλά δε βαριέσαι.

Υπόδειγμα υποτίθεται ότι πρέπει να είσαι.

 

Άμα πιστεύεις ότι θα δίνω λεφτά όταν παίζω παιχνιδάκια σε flash στο διαδίκτυο ή όταν βλέπω βίντεο σε flash τότε δεν παίζει να σου αλλάξω εγώ τη γνώμη. Άσε που αν θυμάμαι καλά η υπογραφή μου λέει "προτιμάτε".

Anyway δεν έχει νόημα.

 

PS: Σορι που ασχολήθηκα λίγο με την πατάτα σας με έκανε να ξεράσω και έφυγα με ελαφρά. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Πάλι μου επιτίθεσαι χωρίς να σε έχω χαρακτηρίσει εγώ κάπως αλλά δε βαριέσαι.

Υπόδειγμα υποτίθεται ότι πρέπει να είσαι.

 

Άμα πιστεύεις ότι θα δίνω λεφτά όταν παίζω παιχνιδάκια σε flash στο διαδίκτυο ή όταν βλέπω βίντεο σε flash τότε δεν παίζει να σου αλλάξω εγώ τη γνώμη. Άσε που αν θυμάμαι καλά η υπογραφή μου λέει "προτιμάτε".

Anyway δεν έχει νόημα.

 

Χαίρομαι που, απ' όοοοολα όσα σου απαντώ, δεν έχεις να πεις τί-πο-τα. :-D

 

Μένεις μόνο σε μία παρατήρησή μου που καταδεικνύει ότι άλλα γράφεις για τη γενική κατανάλωση (στην υπογραφή σου) κι άλλα όταν μπαίνεις, ως ταύρος εν υαλοπωλείω, στα threads της Apple. Και φυσικά μπαίνεις μόνο και μόνο για να αναδείξεις τα κακώς κείμενα - κατασκευάζοντας και κακώς κείμενα όταν δεν σου αρκούν τα ήδη υπάρχοντα. Γιατί αλλιώς δεν θα είχες σκοπό να μπεις, συσκευή της Apple δεν έχεις. Οπότε μπαίνεις μόνο για να τσακωθείς...

 

Και μετά την όποια κριτική μου για την αναντιστοιχία μεταξύ της δημόσιας θέσης σου περί ανοιχτού/ελεύθερου λογισμικού και της πολλαπλώς κραυγάζουσας θέσης σου υπέρ του κλειστού, του κλειστότατου Flash, την αναγορεύεις σε... προσωπική επίθεση. :lol:

 

Η ένδεια επιχειρημάτων που σε διακρίνει αρχίζει να γίνεται διασκεδαστική. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι οσοι γουσταρουν τρελα τα apple περνανε μια περιοδο μισους? Βομβαρδιζουν αγρια τα τοπικς και λογικα αλλαζουν λογαριασμο για να μην γινουν ρεζιλι επειτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...