Προς το περιεχόμενο

Η μεταγραφη της χρονιας


tr3quart1sta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καθως πλησιαζει το τελος της ποδοσφαιρικης χρονιας (χωρις το παγκοσμιο) μπορουμε

πλεον να αξιολογισουμε της μεταγραφες αναλογα με τις αποδοσεις τους κατα τη διαρκεια

της χρονιας και να επιλεξουμε αυτον που πιστευουμε οτι αξιζε περισσοτερο απο ολους τα

χρηματα τα οποια δαπανηθηκαν γιαυτον...

 

Εγω πιστευω πως ειναι ο Arjen Robben !! Προσφερε παρα πολλα στην Bayern, την ανεβασε

αλλο επιπεδο και αρκετες φορες πηρε και το match μονος του... πιστευω πως τα 25m τα αξιζε και με το παραπανω...!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι η πετυχημένη μεταγραφή θα έπρεπε να κρίνεται, ας πούμε, σύμφωνα με το πόσο ανέβηκε η τιμή του παίχτη.

 

Πχ ένας παίχτης που αγοράστηκε 10εκ και η τιμή του είναι πλέον 30εκ, είναι μια πετυχημένη μεταγραφή.

 

Ο Robben δε νομίζω πως ανέβασε ιδιαίτερα την τιμή του. 25 κόστισε, 25 άξιζε, για 25 έπαιξε. Ναι μεν είναι σημαντικό να σου βγουν αυτές οι μεταγραφές (γιατί αν δε σου βγούνε, την έκατσες), αλλά δε νομίζω ότι είναι και λαβράκι.

 

Εκτός αν έχει κάνει τόσο καλή χρονιά που πουλιέται άνετα τώρα στα 40εκ (δεν τον έχω παρακολουθήσει και τόσο πολύ, τη γνώμη μου λέω). :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτη τη λογικη οι παικτες ανω των 25 (εφοσον εχουν φτασει στο 100% των δυνατοτητων τους)

δεν θα μπορουσαν να θεωρηθουν η καλυτερη μεταγραφη αλλα μονο λαβρακια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ρομπε εχει πολλους τραυματισμους ...

Η πραγματικη του αξια χωρις να ειχε το συγκεκριμενο προβλημα θα ηταν μεγαλυτερη ... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτη τη λογικη οι παικτες ανω των 25 (εφοσον εχουν φτασει στο 100% των δυνατοτητων τους)

δεν θα μπορουσαν να θεωρηθουν η καλυτερη μεταγραφη αλλα μονο λαβρακια...

 

Δεν είναι έτσι. Πολλοί παίχτες αλλάζουν χέρια χωρίς να έχουν δείξει τι μπορούν να κάνουν. Ή κάνουν μεγάλη καριέρα μετά τα 25 τους. Χαρακτηριστικό παράδειγμα ο Λούκα Τόνι ή ο Ντρογκμπά, που από ένα σημείο και έπειτα ανέβασαν πολύ την τιμή τους, ενώ ήταν σε ηλικία πάνω από 25 ετών.

 

Το 100% των δυνατοτήτων δε φαίνεται πάντα σε έναν παίχτη, ακόμα κι αν το έχει φτάσει νωρίτερα. Δεν είναι μπαταρίες. :-) Παίζει ρόλο το σύστημα της ομάδας, ο προπονητής, οι συμπαίκτες, αλλά και πολλά τυχαία γεγονότα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι έτσι. Πολλοί παίχτες αλλάζουν χέρια χωρίς να έχουν δείξει τι μπορούν να κάνουν. Ή κάνουν μεγάλη καριέρα μετά τα 25 τους. Χαρακτηριστικό παράδειγμα ο Λούκα Τόνι ή ο Ντρογκμπά, που από ένα σημείο και έπειτα ανέβασαν πολύ την τιμή τους, ενώ ήταν σε ηλικία πάνω από 25 ετών.

 

Το 100% των δυνατοτήτων δε φαίνεται πάντα σε έναν παίχτη, ακόμα κι αν το έχει φτάσει νωρίτερα. Δεν είναι μπαταρίες. :-) Παίζει ρόλο το σύστημα της ομάδας, ο προπονητής, οι συμπαίκτες, αλλά και πολλά τυχαία γεγονότα.

 

διαβασε την παρενθεση... υπαρχουν και παικτες που το φτανουν και μετα τα 30...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι η πετυχημένη μεταγραφή θα έπρεπε να κρίνεται, ας πούμε, σύμφωνα με το πόσο ανέβηκε η τιμή του παίχτη.

 

Πχ ένας παίχτης που αγοράστηκε 10εκ και η τιμή του είναι πλέον 30εκ, είναι μια πετυχημένη μεταγραφή.

Με αυτήν ακριβώς τη λογική, ο πρώτος που μου ήρθε στο μυαλό είναι ο Sneijder.

Δεν είναι τόσο το ότι ανέβηκε η αξία του, όσο το ότι αγοράστηκε φθηνά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτήν ακριβώς τη λογική' date=' ο πρώτος που μου ήρθε στο μυαλό είναι ο Sneijder.

Δεν είναι τόσο το ότι ανέβηκε η αξία του, όσο το ότι αγοράστηκε φθηνά.[/quote']

 

Τζαμπατζηδες εκει στην inter προσπαθησαν να παρουν lampard με 8! M και τα 20 για πακετο deco carvalho τους φανηκανε πολλα...

 

 

Sent from my iPod touch using Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...