Προς το περιεχόμενο

Κυκλοφόρησε ο Opera Mini browser για iPhone


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προφανώς κάνετε Πλάκα έτσι ...

Πεστε μου ότι κάνετε Πλάκα...

 

Καμία σχέση στο scrolling / Zooming με αυτά που μας έχει συνηθησει η Apple. Παει ψιλό-Χαλια στο 3Gs μου.

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

 

This....

Δεν υφίσταται phone web browser χωρίς pinch&zoom

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 106
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Προφανώς κάνετε Πλάκα έτσι ...

Πεστε μου ότι κάνετε Πλάκα...

 

Καμία σχέση στο scrolling / Zooming με αυτά που μας έχει συνηθησει η Apple. Παει ψιλό-Χαλια στο 3Gs μου.

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

 

This....

Δεν υφίσταται phone web browser χωρίς pinch&zoom

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα ειναι ´´απαισιό´´ .ουτε zoom ,τις ιστοσελιδες τις εχει με διαφορετικο σχημα (αλλου αντα αλλου οι γραΜματοσειρα)και απο μακρια τα γραμματα ειναι σαν μουτζουρες..περιμενω update γι αυτα που εγραψα!!!

 

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα ειναι ´´απαισιό´´ .ουτε zoom ,τις ιστοσελιδες τις εχει με διαφορετικο σχημα (αλλου αντα αλλου οι γραΜματοσειρα)και απο μακρια τα γραμματα ειναι σαν μουτζουρες..περιμενω update γι αυτα που εγραψα!!!

 

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά εμένα προσωπικά δεν μαρεσε και πολύ... :/ έχω λατρεψει το zoom τ safari, ελπίζω να το φτιάξουν αυτό... Πάντως από user interface και από ταχύτητα σκιζει... Μην ξεχνάμε ότι είναι η 1η εκδοση όμως εχουμε πολλααααααα να περιμένουμε από την μαμά Apple. =D

 

Sent from my iPod touch using Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά εμένα προσωπικά δεν μαρεσε και πολύ... :/ έχω λατρεψει το zoom τ safari, ελπίζω να το φτιάξουν αυτό... Πάντως από user interface και από ταχύτητα σκιζει... Μην ξεχνάμε ότι είναι η 1η εκδοση όμως εχουμε πολλααααααα να περιμένουμε από την μαμά Apple. =D

 

Sent from my iPod touch using Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κρίνεται ακόμη ως πλήρης browser.

 

Αδυναμία σε pinch zoom σε αρκετές σελίδες. Ακόμη και σε αυτές που το κάνει, δεν είναι απαραίτητα παραμετροποιήσιμο και λειτουργικό όπως του safari.

 

Δυσκολία ως αδυναμία σε επιλογή drop down menus, bullet menus κοκ τον καθιστά δύσχρηστο ως άχρηστο ανάλογα τη σελίδα.

 

Λιγότερο φυσικό scroll από του safari, αλλά τουλάχιστον κάνει δουλειά.

 

Στα θετικά η start page και η λειτουργία find in page.

 

Γρηγορότερος συνολικά ο opera αλλά αδιάφορο αν δεν μπορείς να κάνεις την δουλειά σου.

 

Σαν συμπέρασμα από την νυν έκδοση, κρατάμε τον opera mini ως υποψήφιο εναλλακτικό browser αλλά βρίσκεται μακριά ακόμη από την αντικατάσταση του safari, στο iPhone.

 

Μακάρι να βελτιωθεί στο λειτουργικό κομμάτι πρωτίστως ώστε να υπάρχει ανταγωνισμός μεταξύ safari.

 

Συγχαρητήρια πάντως που μπήκε στο apple store, έστω και λειψός, μόνο ανοδική μπορεί να είναι η πορεία του από εδώ και στο εξής.

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
μου άρεσε πολύ πιο πολύ από τον safari

 

Έλα σοβαρέψου! :P

 

Έχεις προσέξει ότι σελίδες που μέχρι τώρα μπορούσες να διαβάσεις text χωρίς να ζουμάρεις, με τον opera βλέπεις μόνο ...κάτι γραμμούλες που μοιάζουν με κινεζικο κείμενο???

 

Deleted μετά από 5 λεπτά χρήσης!

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί τις φωτογραφίες σε σχέση με το safari τις φορτώνει με αρκετά χειρότερη ποιότητα? Σαν να έχουν λιγότερα χρώματα. Στις ρυθμίσεις έχω βάλει image quality HIGHT.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...