Προς το περιεχόμενο

WePad: Ευρωπαική απάντηση στο iPad


21century

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν κατάλαβα καλά δεν είναι πρόβλημα απλά η nvidia δίνει προτεραιότητα στο να καλύψει τις ανάγκες μεγάλων ονομάτων πχ msi που έχει ζήτηση προτού δώσει ένα κομμάτι και στον μικρούλι Αδάμ.

 

Διόρθωση για πριν. Να το site.

http://www.notionink.in/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

21058_1315626963083_1002985677_927521_6378228_n.jpg

 

Εδω φαινεται το ipad να ειναι το ποιο αδυναμοκαι το αυτο μετα τα λιγοτερα χαρακτηριστικα απο ολα. Ακομα και η διαρκεια της μπαταριας ειναι χαμηλη σε σχεση με τα υπολοιπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Εδω φαινεται το ipad να ειναι το ποιο αδυναμοκαι το αυτο μετα τα λιγοτερα χαρακτηριστικα απο ολα. Ακομα και η διαρκεια της μπαταριας ειναι χαμηλη σε σχεση με τα υπολοιπα...

 

Όπως η μπαταρία, ας πούμε; Ή ο αποθηκευτικός χώρος; :P

 

Καλό θα ήταν να τα γράφεις αυτά όταν τα υπόλοιπα "iPad killers" καταφέρουν να γίνουν διαθέσιμα προς αγορά.

 

Τότε ίσως να μην φανείς τόσο προκατειλημμένος όσο είσαι.

Ίσως πάλι όχι... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης δεν αναφέρει οτι το Adam παίζει 1080 video ενώ το iPad μόνο 720p και με το backlight off στο Adam έχουμε αυτονομία 160 ώρες...

 

Τότε δοκίμασε να δεις 1080p με το backlight off!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά την άποψή μου ο όρος ipad killer είναι άκυρος γιατί δεν θα προλάβει το ipad να φτάσει τόσο ψιλά όσο το iphone. Μην ξεχνάμε ότι δεν μιλάμε για τηλέφωνα αλλά για κάτι από το οποίο ζητάμε περισσότερα.

Και το βασικότερο η apple τώρα δεν παίζει μόνη μπάλα απέναντι σε έναν αντίπαλο όπως τα windows mobile και symbian αλλά έχει το android το οποίο δεν μπορώ να πω ότι έχει να ζηλέψει και πολλά.

Πολύ σημαντικό ότι εξελίσεται ραγδαίους ρυθμούς, είναι γρήγορο, εύχρηστο και ανοιχτό για τα του πετάξουν τα μάτια έξω οι developers.

 

Έχοντας ένα nexus one τις google με custom rom που κάνει μέχρι και autoupdate έχω αρχίσει να εκπλήσσομαι με το λειτουργικό αυτό.

Και να σκεφτείς ότι μέχρι πριν από λίγο καιρό πήγαινα προς το hp slate. Το ipad το έπαιξα λίγο, δεν είναι καθόλου άσχημο αλλά θα ήθελα κάτι πιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wepad απομιμιση του ipad. Και για ποιο λογο να μη προτιμησει καποιος το πραγματικο και να παει στην απομιμιση? Και σε ολες αυτες τις απομιμισεις που θα βγαινουν κατα καιρους και θα τις λενε ipad killers..

 

Πηγε προχτες ενας φιλος μου και αγορασε το HTC HD 2 (ενω εγω του ελεγα να παρει iphone και δε με ακουγε).

Ηθελε καλο κινητο λεει, το εφερε στη δουλεια επαθα πλακα απο την οθονη του, εβαλα το iphone διπλα του και το iphone χλωμιασε, αν ειχε ποδια θα πηγαινε να κρυφτει σε καμια γωνια απο ντροπη.

 

Τωρα θελει να το επιστρεψει γιατι η μπαταρια του δε κραταει ουτε μιση μερα. Μου λεει οτι παιρνει ενα τηλεφωνο και πεφτει η μπαταρια στο 80%. Αναμενομενο ειναι αυτο με 1Ghz επεξεργαστη και οθοναρα πανω.

 

Λουσου το τωρα μαλακα του λεω, δεν με ακουγες να παρεις iphone . Φαε στη μαπα τωρα τα windows ηθελες να το παιξεις και ειδικος στα κινητα.

Και υποψην το HTC HD 2 κανει 750 ευρω πολυ ποιο ακριβο απο ενα iphone..

 

Τα ιδια θα γινουν και με τα tablets για να το παιξει ο αλλος ειδικος και ψαγμενος θα πηγαινει θα αγορασει οτι γυαλιζει και εχει πανω 4 usb και στο τελος δε θα δουλευει οσο σωστα θα δουλευει ενα ipad.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγε προχτες ενας φιλος μου και αγορασε το HTC HD 2 (ενω εγω του ελεγα να παρει iphone και δε με ακουγε).

Ηθελε καλο κινητο λεει, το εφερε στη δουλεια επαθα πλακα απο την οθονη του, εβαλα το iphone διπλα του και το iphone χλωμιασε, αν ειχε ποδια θα πηγαινε να κρυφτει σε καμια γωνια απο ντροπη.

 

Τωρα θελει να το επιστρεψει γιατι η μπαταρια του δε κραταει ουτε μιση μερα. Μου λεει οτι παιρνει ενα τηλεφωνο και πεφτει η μπαταρια στο 80%. Αναμενομενο ειναι αυτο με 1Ghz επεξεργαστη και οθοναρα πανω.

 

Λουσου το τωρα μαλακα του λεω, δεν με ακουγες να παρεις iphone . Φαε στη μαπα τωρα τα windows ηθελες να το παιξεις και ειδικος στα κινητα.

Και υποψην το HTC HD 2 κανει 750 ευρω πολυ ποιο ακριβο απο ενα iphone..

 

 

Πες του φίλου σου να πάρει το Samsung Omnia II να βρει την υγειά του.Με AMOLED οθόνη ή ακόμα καλύτερα το Samsung Wave.

Μπροστά στην οθόνη του wave σίγουρα το iPhony φαίνεται ποοοοολυυυυυ χλωμό...:lol::lol::lol:

 

 

Τα ιδια θα γινουν και με τα tablets για να το παιξει ο αλλος ειδικος και ψαγμενος θα πηγαινει θα αγορασει οτι γυαλιζει και εχει πανω 4 usb και στο τελος δε θα δουλευει οσο σωστα θα δουλευει ενα ipad.

 

[ame=

]http://www.youtube.com/watch?v=57oE4ta8mP8&feature=player_embedded[/ame]

 

:lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκυρο παράδειγμα αλλά και πάλι το HD2 δεν είναι τόσο τραγικό όσο το παρουσιάζεις. Ίσα ίσα, λίγο που το δούλεψα μια χαρά μου φάνηκε με το sence.

Και ναι, άμα θες 4.3 ίντσες οθόνη θα σου ρουφάει την μπαταρία.

 

Αλλά και πάλι windows mobile =|= android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας κυκλοφορίσουν πρώτα τα υπόλοιπα και βλέπουμε...

Πάντως και πάλι η Apple χρησημοποιείται ως σημείο αναφοράς και θέτει τον πήχη πολύ ψηλά... Αυτό μόνο καλό είναι είται τελικά αγοράσουμε ipad ή κάποιο άλλο...

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wepad απομιμιση του ipad. Και για ποιο λογο να μη προτιμησει καποιος το πραγματικο και να παει στην απομιμιση? Και σε ολες αυτες τις απομιμισεις που θα βγαινουν κατα καιρους και θα τις λενε ipad killers..

 

Πηγε προχτες ενας φιλος μου και αγορασε το HTC HD 2 (ενω εγω του ελεγα να παρει iphone και δε με ακουγε).

Ηθελε καλο κινητο λεει, το εφερε στη δουλεια επαθα πλακα απο την οθονη του, εβαλα το iphone διπλα του και το iphone χλωμιασε, αν ειχε ποδια θα πηγαινε να κρυφτει σε καμια γωνια απο ντροπη.

 

Τωρα θελει να το επιστρεψει γιατι η μπαταρια του δε κραταει ουτε μιση μερα. Μου λεει οτι παιρνει ενα τηλεφωνο και πεφτει η μπαταρια στο 80%. Αναμενομενο ειναι αυτο με 1Ghz επεξεργαστη και οθοναρα πανω.

 

Λουσου το τωρα μαλακα του λεω, δεν με ακουγες να παρεις iphone . Φαε στη μαπα τωρα τα windows ηθελες να το παιξεις και ειδικος στα κινητα.

Και υποψην το HTC HD 2 κανει 750 ευρω πολυ ποιο ακριβο απο ενα iphone..

 

Τα ιδια θα γινουν και με τα tablets για να το παιξει ο αλλος ειδικος και ψαγμενος θα πηγαινει θα αγορασει οτι γυαλιζει και εχει πανω 4 usb και στο τελος δε θα δουλευει οσο σωστα θα δουλευει ενα ipad.

 

τι εννοεις απομιμηση; Γιατι εχει βγει επισημα στην αγορα για να βγουν και οι απομιμησεις. Εδω και χρονια υπαρχουν λαπτοπ που γυριζεις την οθονη και γινοναι tablet. Με την λογικη σου το ipad ειναι απομιμηση αυτων τον laptop. και οσων αφορα τη σωστη λειτουργια του ipad, ας λυσουν τα προβληματα με το wifi και με τις θερμοκρασιες που το καλοκαιρι στην ελλαδα οταν εισαι εκτος σπιτιου θα σου κλεινει και τα λεμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...