Προς το περιεχόμενο

Πιθανή αποκάλυψη του νέου iPhone


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 168
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο Νομικός Σύμβουλος της Apple ζητά επισήμως από το Gizmodo να επιστραφεί η κλεμμένη συσκευή στην Αpple:

 

http://gizmodo.com/5520479/a-letter-apple-wants-its-secret-iphone-back

 

via Daring Fireball

Επεξ/σία από paredwse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντος και στις φωτογραφίες και στο video έχει πλάκα το μηλαράκι logo Apple το οποίο μου θυμίζει Βερίκοκο :P

 

YΓ1: για κάντε ένα zoom σε αυτήν

 

βλεπεις κατι διαφορετικο απο αυτο;

 

http://www.homotron.net/images/homotron/3g-iphone-back.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μηλαράκι logo Apple το οποίο μου θυμίζει Βερίκοκο :P

 

:P

 

iPont.jpg

 

 

και μένα για διαφήμιση μου κάνει το όλο σκηνικό αλλά δεν πέφτω και από τα σύννεφα. Αλήθεια ή ψέμματα αυτά και άλλα ανάλογα όπως πχ ότι το ipad εξαντλήθηκε και καθυστερεί στην Ευρώπη δημιουργούν το αγαπημένο σούσουρο της apple...

 

Το βασικό είναι ότι σίγουρα θα έχουμε νέο iphone και θα αλλάξω το 3g μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω κι εγώ την άποψή μου.

Μου φαίνεται πολύ καλοφτιαγμένο για να είναι fake. Οπότε, πολύ πιθανό να είναι αληθινή η ιστορία σχετικά με την εύρεση της συσκευής αυτής.

Κι αν αυτή η ιστορία είναι αληθινή, τότε προφανώς είναι αληθές και το ότι η apple διέγραψε remotely οτιδήποτε υπήρχε στη συσκευή. Γι' αυτό και δεν ανοίγει.

Και αν μπορεί η apple να κάνει κάτι τέτοιο σε μία συσκευή τι θα μπορούσε να την εμποδίσει να το κάνει σε όλες τις συσκευές της; Και τι ακριβώς σημαίνει αυτό; Μήπως πως η apple ειναι ικανή να κοντρολάρει τις συσκευές της όπου κι αν βρίσκονται;

Αναρωτήθηκε κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω κι εγώ την άποψή μου.

Μου φαίνεται πολύ καλοφτιαγμένο για να είναι fake. Οπότε, πολύ πιθανό να είναι αληθινή η ιστορία σχετικά με την εύρεση της συσκευής αυτής.

Κι αν αυτή η ιστορία είναι αληθινή, τότε προφανώς είναι αληθές και το ότι η apple διέγραψε remotely οτιδήποτε υπήρχε στη συσκευή. Γι' αυτό και δεν ανοίγει.

Και αν μπορεί η apple να κάνει κάτι τέτοιο σε μία συσκευή τι θα μπορούσε να την εμποδίσει να το κάνει σε όλες τις συσκευές της; Και τι ακριβώς σημαίνει αυτό; Μήπως πως η apple ειναι ικανή να κοντρολάρει τις συσκευές της όπου κι αν βρίσκονται;

Αναρωτήθηκε κανείς;

 

χέστηκε η apple να κοτρολάρει όλες τις συσκευές... πάντως σαφώς κ αν ήθελε θα είχε την δυνατότητα, δεν είναι κάτι ιδιαίτερο.. πάντως στο πρωτότυπο/πρωτότυπα στο οποίο έχει βασιστεί όλη η μελλοντική γραμμή παραγωγής,μάρκετινγ κτλ κτλ λογικό είναι να έχει τη δυνατότητα να μπορεί να το κάνει remote control ενεργή ανά πάσα στιγμή ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Να πω κι εγώ την άποψή μου.

Μου φαίνεται πολύ καλοφτιαγμένο για να είναι fake. Οπότε, πολύ πιθανό να είναι αληθινή η ιστορία σχετικά με την εύρεση της συσκευής αυτής.

Κι αν αυτή η ιστορία είναι αληθινή, τότε προφανώς είναι αληθές και το ότι η apple διέγραψε remotely οτιδήποτε υπήρχε στη συσκευή. Γι' αυτό και δεν ανοίγει.

Και αν μπορεί η apple να κάνει κάτι τέτοιο σε μία συσκευή τι θα μπορούσε να την εμποδίσει να το κάνει σε όλες τις συσκευές της; Και τι ακριβώς σημαίνει αυτό; Μήπως πως η apple ειναι ικανή να κοντρολάρει τις συσκευές της όπου κι αν βρίσκονται;

Αναρωτήθηκε κανείς;

 

Όσοι έχουν iPhone δεν αναρωτιούνται. Η απομακρυσμένη διαγραφή των δεδομένων του κινητού όπως και το κλείδωμα της συσκευής είναι μία λειτουργία που παρέχεται σε όλους τους χρήστες MobileMe ακριβώς για να προστατέψει έναν κάτοχο iPhone από την διαρροή προσωπικών και πολλές φορές εμπιστευτικών πληροφοριών, σε περίπτωση κλοπής της συσκευής.

 

Οι υπόλοιποι αναρωτιούνται και πλάθουν θεωρίες συνομωσίας. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι έχουν iPhone δεν αναρωτιούνται. Η απομακρυσμένη διαγραφή των δεδομένων του κινητού όπως και το κλείδωμα της συσκευής είναι μία λειτουργία που παρέχεται σε όλους τους χρήστες MobileMe ακριβώς για να προστατέψει έναν κάτοχο iPhone από την διαρροή προσωπικών και πολλές φορές εμπιστευτικών πληροφοριών, σε περίπτωση κλοπής της συσκευής.

 

Οι υπόλοιποι αναρωτιούνται και πλάθουν θεωρίες συνομωσίας. ;)

 

Την οποία δυνατότητα καθώς επίσης και τον εντοπισμό θέσης της συσκευής σε περίπτωση κλοπής θα μπορούσαν να την έχουν όλα τα κινητά με δέκτη gps αλλά κανένα άλλο κινητό δεν το προσφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι έχουν iPhone δεν αναρωτιούνται. Η απομακρυσμένη διαγραφή των δεδομένων του κινητού όπως και το κλείδωμα της συσκευής είναι μία λειτουργία που παρέχεται σε όλους τους χρήστες MobileMe ακριβώς για να προστατέψει έναν κάτοχο iPhone από την διαρροή προσωπικών και πολλές φορές εμπιστευτικών πληροφοριών, σε περίπτωση κλοπής της συσκευής.

 

Οι υπόλοιποι αναρωτιούνται και πλάθουν θεωρίες συνομωσίας. ;)

 

προφανώς ο φίλος αναφερόταν στο θέμα "big brother" τύπου.. ότι μπορεί η apple ανά πάσα στιγμή να δει τι κάνεις στο κινητό σου..και να τρέξει στα αρχεία σου, τα στοιχεία σου κτλ

 

το mobile me κ η αποτελεσματικότητα/χρησιμότητα του είναι εντελώς διαφορετικό θέμα, άσχετα αν βασίζονται σε παρόμοιο τρόπο remote contro/delete κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...