Προς το περιεχόμενο

Simplyelectronics.com εμπειρίες


captainf2008

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν ξέρω πόσο αληθεύουν τα παραπάνω..εγώ παρήγγειλα το blackberry playbook με 189€, επειδή το φθηνότερο που έβρισκα σε Ελληνικά καταστήματα ήταν 280€ (έφθανε και 320). Έλεγε παράδοση σε 7-14 εργάσιμες. Σε 2 εργάσιμες με ενημέρωσαν ότι έφυγε. Σε πέντε εργάσιμες (σήμερα) το έχω στα χέρια μου και από το πρωί μάλιστα... και δεν μένω σε κεντρική πόλη (όπου είχε φθάσει σε 4 εργάσιμες).

Ήταν κανονικότατα συσκευασμένο και ΤΕΛΕΙΟ. Είπαμε να βοηθήσουμε τις Ελληνικές επιχειρήσεις, όχι όμως και να αγοράζουμε στην διπλή τιμή!!

by the way το blackberry playbook ΓΑΜΑΕΙ (sorry για την μεταφορά) .. ότι καλύτερο μπορούσα να φανταστώ... οθόνη, χειρισμός, κατασκευή, απόδοση σε video, παιχνίδια, εφαρμογές γραφείου ... δεν μπορώ να βρω ένα μειονέκτημα... ειδικά για κάποιον που έχει κινητό blackberry χρησιμοποιείς την ίδια σύνδεση 3g, δουλεύει το κινητό και σαν πληκτρολόγιο, σαν remote control, το συνδέεις με hdmi με οθόνες.. ακούω διάφορες μπούρδες ότι η RIM δεν έχει πλέον ανταγωνιστικά προϊόντα, ωστόσο με 189€ τέτοια συσκευή... βλέπω ότι σέβεται απόλυτα τους πελάτες της και μπράβο. μάλλον στο marketing δεν πάει καλά

 

Για δωσε λινκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α οκ

 

http://www.simplyelectronics.net/subcat.php

 

 

άσε δεν το παίρνει.. πηγαίνεις computing - tablet και βάζεις φίλτρο στο brand blacberry

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

παρρηγγειλα απο σιμπλυ ελεκτρονικς κε σιμερα πιρα τρακινγ κοδικο.βλεπο οτι το δεμα μου ξεκινισε απο χονγ κονγ σημερα.θελω να ρωτησο σχετικα με το τελωνειο.καπιος απο εσας ποθ πηρε απο εκει πραματα,πληρωσε τελονειο.ι τιμι κοστους ιταν 4.325 ευρο.λετε να πλιροσο κανα ιπερογκο ποσο στο τελονειο?μια φοτογραφικι μιχανι κε 2 φακους πηρα...στο σιτε του σιμπλυ ελεκτρονικς λεει παντως¨

 

" customers outside of Hong Kong authorise Simply Electronics to make arrangements for clearance of customs on their behalf for the products they have ordered. As importing products from overseas can be considerable work for most of our international customers, we choose to handle this process on your behalf. The purpose of this arrangement is to simplify the process of buying internationally and make budgeting easier for your purchases. Prices shown on Simply Electronics are the final total you have to pay to have the order delivered to your door, without any customs delay"

 

οποιος ξερει ας μου απαντησει κε σορρυ για τιν ορθογραφια αλλα γραφω οπος θα εγραφα γκρικλις.

 
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Και εγώ σε μια φωτό που πήρα δεν είχα κανένα πρόβλημα πέρα του ότι αργούν να έρθουν όταν είναι με απλό ταχυδρομείο και δεν χρεώνουν έξοδα αποστολής.

Οποιος δεν θέλει να περιμένει κάνα δυό βδομάδες υπάρχει η δυνατότητα να ζητήσει να του αποσταλούν με κούριερ μόνο που τότε υπάρχει χρέωση αποστολής.

Και βέβαια υπάρχει και το θέμα της εγγύησης που προσωπικά δεν με πολυαπασχολεί λόγω του ότι εχω αγοράσει αρκετά πράγματα με ελληνική εγγύηση και σε λίγες ευτυχώς περιπτώσεις που την χρειάστηκα ήταν σαν να μην την είχα!Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.....μια απο τα ίδια και εγώ. Έχω χτυπήσει ένα nexus4 και είμαι σε αναμμένα κάρβουνα!!!!

τελικα η παραγγελια ακυρωθηκε (η πληρωμη εγινε μεσω pay pal) το nexus 4 ομως εφτασε κανονικα στα χερια μου αγορασμενο σε τρομερα οικονομικη τιμη απο Google Store Uk απο συναδλφο μου στο Λονδινο. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Γεια σας! Θα ηθελα να μοιραστω την εμπειρια μου απο την αγορα μια φωτογραφικης μηχανής απο το site simplyelectronics. Εψαχνα για την canon eos 650d και φυσικα την πιο χαμηλη τιμη την ειχε αυτο το site. Ημουν τυχερη γιατι εγω την πληρωσα 522 € ενω μετα την δικη μου παραγγελεια -τελευταιο κομματι-τα επομενα που ηρθαν κοστιζαν 594 €. Αφου την παρηγγειλα εντελως συμπτωματικα επεσα πανω σε forums που λεγανε για το συγκεκριμενο site οχι τα καλυτερα λογια. Πανικοβληθηκα φυσικα και αρχισα ενα καταιγισμο emails προς το site λεγοντας τους αν σιγουρα υπαρχει το προιον, γιατι δεν το εχουν στειλει ακομα, ποτε θα φυγει απο τις εγκαταστασεις τους κ.α. Δε ξερω αν εφταιγαν τα mails μου ή αν ετσι γινεται γενικα, το status της παραγγελειας μου αλλαζε καθε 4 με 5 μερες. Και οταν τους εστειλα το μνμ οτι επρεπε ήδη να εχει φυγει απο αυτους-αφου οπως λενε το πακετο φευγει μετα απο 2-4 εργασιμες μερες, τις οποιες και ειχαμε υπερβει-μετα απο 2 μερες η παραγγελεια μου ειχε φυγει με κουριερ. Απο την ωρα που εγινε η παραγγελεια μεχρι και που εφυγε περασαν 2 βδομαδες-το οριο των 2 -4 εργασιμων ημερων ειχε ξεπεραστει αλλα ειπα δε πειραζει, μιας και μου ελεγαν οτι εχουν πολλες παραγγελειες και η μηχανη που ζητησα ειχε ζητηση κκαι κατι τετοια. Τεσπα, η παραγγελεια λοιπον εφυγε 7/5/2013 και την παρελαβα μολις χθες 13/5 οπως ακριβως μου ελεγε η εταιρια κουριερ οτι θα γινει. Συνολικος χρονος απο την παραγγελεια μεχρι να ερθει το προιοιν στα χερια μου..3 βδομαδες. Οχι και ασχημα. Περα απο αυτο η μηχανη και καποια αξεσουαρ που παρηγγειλα ηταν σε αριστη κατασταση πολυ προσεκτικα πακεταρισμενα και το κυριοτερο....η μηχανη ειναι made in japan και οχι china ή taiwan kai οτι το μενου της μηχανης ειναι και στα ελληνικα-γιατι καπου διαβασα οτι καποιος απο ελλαδα που πηρε μηχανη απο ξενο site , ολα οκ, αλλα η μηχανη δεν ειχε ελληνικο μενου. Τελος δεν πληρωσα κανενα δασμο-μπορει να ετυχε βεβαια και να ημουν τυχερη! Οσον αφορα την εξυπηρετηση, δε μπορω να τους αδικησω αφου και πριν βαλω την παραγγελια αλλα και μετα, οτι ερωτησεις εκανα μου απατουνταν αμεσα. Αν δεν ειχα διαβασει τα αρνητικα σχολια οχι μονο απο ελληνικα forums αλλα και απο ξενα, σιγουρα θα ξαναεπαιρνα απο το site. Τωρα δε ξερω...ημουν τυχερη εγω...εχουν βελτιωθει αυτοι...ποιος ξερει. Εγω παντως εμεινα ευχαριστημενη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Εχω κανει αγορες απο το Simply πανω απο 2500 ευρω και ο χρονος παραδωσης ειναι απο 15-30 μερες αναλογως το προιον με εγγυηση 1 Χρονο. αξιζει πολυ η διαφορα χρηματων σε σχεση με Ελλαδα και συνεχιζω να το προτεινω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Να σας μεταφέρω και εγώ την εμπειρία μου ή μάλλον τις εμπειρίες μου από το simply electronics. Κατά καιρούς έκανα συγκρίσεις για τιμές στις οποίες πραγματικά δεν έχει αντίπαλο. Πριν κάνα δυο χρόνια είχα παραγγείλει για ένα φίλο ένα ipad. Όταν καθυστερούσε τους πήρα τηλέφωνο, μου λέει να απαντήσω σε ένα mail  που μου στείλανε. Το είδα και μου ζητούσαν λέει κάποια επιπλέον στοιχεία (π.χ. ένα λογαριασμό ή κάτι ανάλογο που να πιστοποιεί ότι είμαι εγώ). Μου φάνηκε εντελώς κουλό καθότι ρε φίλε αφού πληρώνω με την πιστωτική μου κάρτα, αυτό ακριβώς κάνει η τράπεζα. Τέλος πάντων τους έστειλα ότι ζητήσανε και το δέμα έφυγε 2-3 μέρες μετά και όλα καλά (για τον έλεγχο μου είπαν ότι τυχαία γίνεται σε κάποιους πελάτες όχι σε όλους)

Την 2η φορά παράγγειλα ένα φακό για την φωτογραφική μου μηχανή μαζί με ένα φίλτρο, απεστάλει 2-3 μέρες και μετά από συνολικά 7-8 μέρες μου ήρθε και αυτό.

Την 3η φορά (πριν κάνα μήνα) αφού μου χάλασε η φωτογραφική μου αποφάσισα να αγοράσω μια CANON EOS 70D (μόνο σώμα). Η τιμή 798 ευρώ! Την παράγγειλα, έχοντας όμως πολλούς ενδοιασμούς γιατί ενδιάμεσα είχα διαβάσει πολλές κακές κριτικές για το site. Μετά από καμιά εβδομάδα αφού δεν πήρα confirmation mail ότι έφυγε το δέμα μου έστειλα mail. Μου απάντησαν ότι μπορεί να πάρει μέχρι και 10 εργάσιμες λόγο μεγάλης εμπορικότητας του μοντέλου. Για να μην σας τα πολύ λέω καθόμουν σε αναμμένα κάρβουνα. Έστειλα περίπου 7-8 mail. Το δέμα έφυγε μετά από 20 περίπου μέρες από την μέρα που το παράγγειλα και ήρθε μετά από 5-6 μέρες. Όλα καλά.

Συμπεραίνω ότι απλά γράφουν ότι έχουν στοκ για να μην χάσουν πελάτες και περιμένουν να έρθουν τα εμπορεύματα για να τα στείλουν. Σίγουρα γράφουν πολλές π@π@αριές για να δικαιολογηθούν άλλα στο τέλος θα πάρεις αυτό που παράγγειλες. Πάντως με τέτοια διαφορά στις τιμές δεν με νοιάζει να περιμένω λίγο παραπάνω.

Υ.Γ. Η Δικιά μου φωτογραφική είχε και Ελληνικό μενού!

Υ.Γ. 2  η φωτογραφική μου στάλθηκε από Ολλανδία οπότε δεν είχα και φόβο για τελωνείο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...