Προς το περιεχόμενο

καινουρια οθονη


sirboux

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://compraonline.mediaworld.it/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=20000&storeId=20000&productId=2055658&langId=-1&category_rn=1509

 

(σορρυ για τα ιταλικα αλλα ειμαι στην ιταλια και μονο αυτη την οθονη βρικα)

 

καλησπερα...

σημερα μου χαλασε η οθονη του υπολογιστη και πρεπει να παρω καινουρια γρηγορα εχω μεινει χωρις υπολογιστη,παλι καλα εχω το κιν και σας γραφω...

το προβλημα μου ειναι οτι δεν ξερω απο οθονες...θελω full hd

ξερω οτι full hd=1920χ1080

βρηκα μια αλλα δεν ξερω σιγουρα αν ειναι hd

περιμενω απαντηση σας ευχαριστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης δεν είναι HDCP...

Οπότε μόνο για monitor στο PC μπορείς να την έχεις. Αν θελήσεις να συνδέσεις PS3 και γενικότερα συσκευές που είναι HDCP, δεν γίνεται...

 

Τα λεφτά που μπορείς να δώσεις αυτά είναι μόνο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης δεν είναι HDCP...

Οπότε μόνο για monitor στο PC μπορείς να την έχεις. Αν θελήσεις να συνδέσεις PS3 και γενικότερα συσκευές που είναι HDCP, δεν γίνεται...

 

Τα λεφτά που μπορείς να δώσεις αυτά είναι μόνο?

 

 

μονο για υπολογιστη την θελω δν εχω psp και τετοια...δν ειναι τοσο τα λεφτα ειναι οτι σε τετοια αναλυση μονο αυτη βρισκω οι αλλες κανουν πανω απο 250-300...το θεμα που με απασχολει ειναι θα βλεπω full hd οταν θα παιζω παιχνιδια η οταν βλεπω ταινειες με αυτη την οθονη???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι οτι σε τετοια αναλυση μονο αυτη βρισκω οι αλλες κανουν πανω απο 250-300...το θεμα που με απασχολει ειναι θα βλεπω full hd οταν θα παιζω παιχνιδια η οταν βλεπω ταινειες με αυτη την οθονη???

Ναι, Full HD θα είναι...

Από ποιότητα απεικόνισης πολύ μέτρια πράματα με D-Sub...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

d-sub(κινεζικα χεχε)

αν δειχνει full hd ποσο μετρια θα ειναι?λες να φαινεται χαλια???δεν περιμενω να ειναι super αλλα να

δειχνει καλα τουλαχιστον...

απο οθονες ειμαι ασχετος μονο απο εσωτερικα του pc ξερω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

d-sub, είναι αναλογική σύνδεση

DVI + HDMI είναι ψηφιακή με τη δεύτερη να υποστηρίζει και ήχο.

 

Τι δουλειά σου θα τη κάνεις και με μάλιστα πολύ λίγα χρήματα, αλλά με πολύ μέτρια ποιότητα απεικόνισης.

 

Υπάρχουν οθόνες από 120Ευρώ ως 700+ στις ίδιες ίντσες...

Γιατί λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστος...

αυριο το πρωι θα παω να την παρω και επι την ευκαιρια θα δω αν υπαρχει καμια αλλη στα ιδια spec με την διαφορα να εχει HDMI γιατι απο οτι καταλαβα αυτο κανει την διαφορα...

(εκτος και δεν καταλαβα καλα)

χιλια ευχαριστω για την βοηθεια:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κάνει μόνο αυτό τη διαφορά.

Παίζουν πολλά ρόλο, όπως για παράδειγμα το Panel της.

Δεν στο ανέφερα πιο πριν γιατί τα ακριβά Panel είναι πολύ ακριβά πραγματικά και δεν σε βλέπω να θέλεις να δώσεις τόσο χρήμα.

Στη δική σου περίπτωση, που δεν θέλεις να χαλάσεις πολλά λεφτά, ναι, το αν έχει ή όχι DVI (όχι απαραίτητα HDMI), μετράει αρκετά.

Θεωρητικά...

Το αναλογικό σήμα (D-Sub), εύκολα αλλοιώνεται, από τη ποιότητα του καλωδίου, από κοντινές συσκευές που είναι κοντά στο καλώδιο και του κάνουν παρεμβολές, κλπ...

Το ψηφιακό σήμα (DVI και HDMI), δεν αλλοιώνεται.

 

Πρακτικά...

Το DVI και HDMI, δείχνει πιο καθαρά, το D-Sub είναι σαν να έχεις μία μεμβράνη στην οθόνη.

Πιο κρυστάλλινο είναι το ψηφιακό τέλος πάντων και καλύτερο και αν μπορέσεις να προσπαθήσεις να το έχει η οθόνη.

Αν πάλι δεν έχεις τα χρήματα, δεν χάλασε και ο κόσμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα μηπως βρεις αυτη http://www.plaisio.gr/Peripherals/PC-Monitors/Monitors/LG-23-W2361V-PF.htm

την εχω και ειμαι ευχαριστημενος για τα λεφτα της!

κοιτα εδω μηπως σε βολευει http://shopping.kelkoo.it/ctl/do/search?siteSearchQuery=V2361&fromform=true

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...