Προς το περιεχόμενο

Στις 28 Μαΐου το ευρωπαϊκό ντεμπούτο του iPad


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Αν και κατανταει βαρετο το ολο θεμα' date=' εκτος απο τα τσοντοσαιτ, το facebook και το youtube βασιζονται πανω στο flash, οπως επισεις και το 90% του internet, οταν με το καλο η html5 φτασει στην final εκδοση και την χρησιμοποιουν στην πλειοψηφια των site τοτε το ipad θα θεωρηται μια αξιοπρεπης συσκευη για internet browsing, μεχρι τοτε μισα πραγματα, internet browsing smartphone σε μεγαλη οθονη τπτ παραπανω.

 

Τι αφελεια να νομιζει καποιος πως ειναι πονηρος και πως 1000000 και βαλε κοσμος ειναι ηλιθιοι και προβατα.

Οση χρειαζεται για να πιστεψεις οτι μπορει να παιξει καποιος το Flight of the Bumblebee σε ενα ipad.

 

 

 

Για το facebook δεν γνωριζω, αλλα φιλε οτι εχει σχεση με το youtube to ipad εχει εφαρμογη που ειναι καλύτερη απο καθε αλλο υπολογιστή.. στο λεω απο προσωπικη εμπειρια..

αρα λοιπον οποιο βιντεάκι ειναι του youtube μπορεις να το δεις.

 

Το παιχνιδι που ειπες δεν το γνωριζω, πάντως τα νέα παιχνιδια που βγαινουν και βασιζονται στο multitouch ειναι απλως μοναδικη εμπειρία στο ipad.

 

Οπότε τι βλακείες καθεσαι και μου λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 187
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για το facebook δεν γνωριζω, αλλα φιλε οτι εχει σχεση με το youtube to ipad εχει εφαρμογη που ειναι καλύτερη απο καθε αλλο υπολογιστή.. στο λεω απο προσωπικη εμπειρια..

αρα λοιπον οποιο βιντεάκι ειναι του youtube μπορεις να το δεις.

 

Το παιχνιδι που ειπες δεν το γνωριζω, πάντως τα νέα παιχνιδια που βγαινουν και βασιζονται στο multitouch ειναι απλως μοναδικη εμπειρία στο ipad.

 

Οπότε τι βλακείες καθεσαι και μου λες;

http://www.metacafe.com/ βλεπεις?

vimeo βλεπεις?

Tι μας λες ωρε εσυ οχι εμεις. :o

Δέξου οτι ουτε τις διαφημίσεις του insomnia δεν μπορείς να δεις :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ανθρωπος επενδυει ενα ποσο χρηματων για ενα προιον ή υπηρεσία, με σκοπό στο μελλον να λαβει την αντιστοιχη ικανοποιηση. Αν λοιπον εγω το αγορασω και δεν είμαι τιποτα άλλο παρά ικανοποιημένος τελειωνει το ζήτημα. Εσυ λοιπον κάθεσαι και μου λες ότι δεν καταλαβαινεις σε τι χρησιμευει αυτο το ipod touch gigas.. και γιατι καποιος να δωσει τωσα λεφτα για να μπαινει απλως στο ιντερνετ.

Δεν ειμαστε ολοι το ιδιο, δεν γουσταρουμε να κανουμε ολοι τα ιδια πραγματα και δεν αντουμε την ιδια ευχαριστηση ο καθενας απο το καθετι. Δεν καταλαβαινεις λοιπον γιατι το αγοραζω γιατι δεν εισαι εγω. Τοσο απλο ειναι.

 

 

Sent from my iPod touch using Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σου ειπε κανεις το αντιθετο.

Να λες ομως και τα καλα και τα κακα.

Ποσο δυσκολο ειναι να πεις οτι θα μέτραγε περισσότερο αν η μαμημενη εταιρία apple δεν εκανε κουταμάρες και έπαιζε το φλας στο ipad?

Ποσο?

Υπαρχουν φαν μποις που δεν θα το πάρουν γιαυτό τον λογο και μονο τωρα εσυ μη το παραδέχεσαι δείχνεις οτι είσαι θυμα ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.metacafe.com/ βλεπεις?

vimeo βλεπεις?

Tι μας λες ωρε εσυ οχι εμεις. :o

Δέξου οτι ουτε τις διαφημίσεις του insomnia δεν μπορείς να δεις :o

 

 

Το site φιλε πρωτη φορα το βλεπω και δεν με ενδιαφερει, και στο insomnia μπαινω απο το app και με βολευει καλυτερα απο το κανονικο sait. Αρα απο οτι φαινεται το ipad για εμενα ειναι οτι πρεπει.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σου ειπε κανεις το αντιθετο.

Να λες ομως και τα καλα και τα κακα.

Ποσο δυσκολο ειναι να πεις οτι θα μέτραγε περισσότερο αν η μαμημενη εταιρία apple δεν εκανε κουταμάρες και έπαιζε το φλας στο ipad?

Ποσο?

Υπαρχουν φαν μποις που δεν θα το πάρουν γιαυτό τον λογο και μονο τωρα εσυ μη το παραδέχεσαι δείχνεις οτι είσαι θυμα ομως.

 

Έδω φιλε γινεται εμφανες πως ή εισαι ανημερωρος για τους λογουs που η apple δεν βαζει το flash ή εισαι στοκος και δεν καταλαβαινεις τα απλα επιχειρηματα του steve εισαι εισαι ενας απο τους κλασικους προπαγανδιστες που ολα ειναι ψεμματα και παντου απο πισω ειναι τα εμπορικα συμφεροντα της apple.. :)

 

Sent from my iPod touch using Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όσο για το αλλο, κανεις δεν σου 'ζήτησε' αμα γουστάρεις και μπορεις, το παίρνεις, αλλιως όχι. Είναι τόσο απλο που και ένα πενταχρονο το καταλαβαινει..

 

αυτή τη καραμέλα με το "δεν σε πίεσε κανένας να πάρεις" και "άμα δεν γουστάρετε μην γράφετε εδώ μέσα" καλό θα είναι να την κόψετε σιγά- σιγά...

 

Πολλοί από μας αναλύουμε τα σκεπτικά μας και τους λόγους για τους οποίους θεωρούμε ότι δεν πρέπει/ θέλουμε να πάρουμε μία συσκευή και ρίχνουμε στο τραπέζι κάποιες σκέψεις που ίσως κάποιοι δεν έχουν σκεφτεί γιατί μπορεί να τους συνεπήρε ο ενθουσιασμός της καινούρια συσκευής...

 

Όσο χαζό είναι να λες "δεν σε πίεσε κανείς να το πάρεις" άλλο τόσο χαζό είναι να νομίζεται ότι ασκούμε πιέσεις σε αυτούς που θέλουν να το πάρουν για να κάνουν το αντίθετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το facebook δεν γνωριζω, αλλα φιλε οτι εχει σχεση με το youtube to ipad εχει εφαρμογη που ειναι καλύτερη απο καθε αλλο υπολογιστή.. στο λεω απο προσωπικη εμπειρια..

αρα λοιπον οποιο βιντεάκι ειναι του youtube μπορεις να το δεις.

 

Το παιχνιδι που ειπες δεν το γνωριζω, πάντως τα νέα παιχνιδια που βγαινουν και βασιζονται στο multitouch ειναι απλως μοναδικη εμπειρία στο ipad.

 

Οπότε τι βλακείες καθεσαι και μου λες;

 

Μονο που ο υπολογιστης δεν χρειαζεται εφαρμογη για να δεις video στο youtube.

 

Για μια συσκευη που προοριζεται να μπαινει στην τσεμπη σου, δεν ειναι καν πρακτικο να ανοιγεις fullsites. Το κινητο μου ανοιγει το youtube οπως το βλεπω και στο PC μου, αλλα ειναι καλυτερα με μια εφαρμογη το ομολογω. Οπως επισεις και το facebook ανοιγει κανονικοτατα, αλλα προτιμαω μια εφαρμογη μονο για chat και ανανεωση status, γιατι σε 3''-4'' δεν ειναι πρακτικο το fullsite. Ομως το ipad δεν ειναι μια συσκευη τσεπης, εχει 9'' οθονη και πολυ μεγαλυτερη αναλυση απο το καθε smartphone, αρα μονο με fullsites θα συμβιβαζομουν, οχι με εφαρμογες και μισες σελιδες.

 

Επισεις και τα παιχνιδια οντως ειναι πολυ ωραια για κινητο και mp3 player οχι ομως για μια συσκευη που προοριζεται για υποκαταστατο laptop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έδω φιλε γινεται εμφανες πως ή εισαι ανημερωρος για τους λογουs που η apple δεν βαζει το flash ή εισαι στοκος και δεν καταλαβαινεις τα απλα επιχειρηματα του steve εισαι εισαι ενας απο τους κλασικους προπαγανδιστες που ολα ειναι ψεμματα και παντου απο πισω ειναι τα εμπορικα συμφεροντα της apple.. :)

 

Sent from my iPod touch using Insomnia.app

 

Δεν χρειαζεται να το πας σε προσωπική επίθεση.

Και φυσικα ειναι στα συμφέροντα της.

Και θα σου πω ενα μονο για να καταλάβεις.

Οτι το ipad ουτε μια ωρα δεν θα άντεχε να παίξει flashακια.

Ειμαι στόκος μάλλον που κόλλησε καπου σωστά τι λες?

Πείρες ενα μηχάνημα το οποιο κανει μισα πράγματα ;)

Γιαυτό ποτε δεν αγοραζεις σαν σωστος καταναλωτής την πρωτη γενια σε οτιδήποτε ητε γιατι ειναι ελαττωματικά ητε γιατι δεν θα εχουν σημαντικά πράγματα τα οποια θα τα φερει η δεύτερη γενια ητε ητε ητε.

Αρα σαν καταναλωτή δεν σε σέβομαι πήγες και ετρεξες για να αγοράσεις ενα μηχάνημα το οποιο δεν ήξερες αν θα μπει στη καθημερινότητα σου και θα το καταλάβεις συντομα αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως επειδή έχω ένα κοριτσάκι δυόμιση χρονών που μου απασχολεί όλη τη μέρα μου κάθε μέρα μέχρι τις δέκα περίπου το βράδι, επειδή δεν έχω εργασιακά σχέση πλέον με υπολογιστές, και επειδή και στο διήμερο ή στο τριήμερο θέλω λίγο να ξελαμπικάρω από ταΐσματα, αλλάγματα, ζωγραφιές, δουλειά, μαζέματα, δουλειές σπιτιού, και ξανά μανά τα ίδια κάθε μέρα, θα το πάρω... Τώρα κάτι αργόσχολα που χαβαλεδιάζουν σε ένα πληκτρολόγιο όλη μέρα και όλες οι δουλειές τους γίνονται γι' αυτούς από άλλους, δεν περιμένω να συμμεριστούν ούτε να καταλάβουν... Και δε με νοιάζει κιόλας...

 

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έδω φιλε γινεται εμφανες πως ή εισαι ανημερωρος για τους λογουs που η apple δεν βαζει το flash ή εισαι στοκος και δεν καταλαβαινεις τα απλα επιχειρηματα του steve εισαι εισαι ενας απο τους κλασικους προπαγανδιστες που ολα ειναι ψεμματα και παντου απο πισω ειναι τα εμπορικα συμφεροντα της apple.. :)

 

Sent from my iPod touch using Insomnia.app

 

1)Δεν θελω να πεσουν οι πωλησεις ''μοναδικων παιχνιδιων'' που πουλαω μεσω appstore.

2)To hardware κινητου που βαλαμε στο ipad ειναι ανηκανο να τρεξει ενα flash παιχνιδι και video με αξιοπρεπη framerate, οποτε ειναι αχρηστο (το flash).

 

Αυτα ειναι τα επιχειρηματα του jobs.

 

Και ρωταω δεν θα μπορουσε να βαλει intel ulv, 1Gb ram και macosx?

Θα μπορουσε, αλλα το macosx δεν εχει χαζοεφαρμογες που θελουν τα προβατα (και βγαζουμε πολλα λεφτα απο τα δικαιωματα αυτων), επισεις να το εξελιξουν σε touch friendly θα κοστιζε, ενω εχουν ετοιμο το iphoneOS.

 

Ulv? 1Gb ram? με τα ποσοστα που δουλευει η apple θα πηγαινε το ipad στο 1000αρικο φευγα βασικη εκδοση.

 

Οποτε παρε την τυροπιτα με τα 600Ε και πες και ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το site φιλε πρωτη φορα το βλεπω και δεν με ενδιαφερει, και στο insomnia μπαινω απο το app και με βολευει καλυτερα απο το κανονικο sait. Αρα απο οτι φαινεται το ipad για εμενα ειναι οτι πρεπει.. ;)

 

Προς δικη σου ενημερωση το metacafe ειναι ισως και πιο παλιο απο το youtube. Επειδη αυτο δεν το εχω τσεκαρει ομως... Η εφαρμογη του youtube σου επιτρεπει να δεις το βιντεο σε 720p ή δεν σε αφηνει αν επιλεξεις αναλυση; Τα λινκς στα βιντεο στα βγαζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...