Προς το περιεχόμενο

φακοι επαφης....!


Dhmhtrhs16

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ρώτησα αν με τοους συγκεκριμένους optix night and day κοιμάται ο ίδιος :)

 

Κι εγώ με τους κανονικούς φακούς κοιμάμαι αν είμαι τελειώς κομμάτια ή κανά μεσημέρι αν βαριέμαι, αλλά δεν παθαίνω τίποτα... Απλά είναι επικίνδυνο για το μάτι όταν γίνεται συχνά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως κοιμαμαι με αυτους και το ξυπνημα δεν εχει καμια σχεση με τους κανονικους φακους, δεν ειναι ξερο το ματι ουτε τιγκα στην τσιμπλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις,εγώ π έχω περίπου 0.75 κ στα δύο μπορώ να βάλω φακούς?Ή είναι λίγο για φακούς?Κυρίως για το βράδυ τους θέλω γτ δν βλέπω την τύφλα μου.. :Ρ

 

Οι τίμες στα πόσα γιούρα κυμαίνονται??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρώτησα αν με τοους συγκεκριμένους optix night and day κοιμάται ο ίδιος :)

 

Κι εγώ με τους κανονικούς φακούς κοιμάμαι αν είμαι τελειώς κομμάτια ή κανά μεσημέρι αν βαριέμαι, αλλά δεν παθαίνω τίποτα... Απλά είναι επικίνδυνο για το μάτι όταν γίνεται συχνά...

 

 

Εμενα μου εχει πει ο οφθαλμιατρος οχι...κ εχω διαβασει οτι αμα κοιμηθεις θα σηκωθεις και θα βλεπεις φολα...κ θα τριβεις τα ματια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια μιλαμε για αλλους φακους! οι night and day ειναι για 1 μηνα non stop. Δεν τους βγαζεις το βραδυ, αν τους βαλεις 1 ιουνιου θα τους βγαλεις 1 ιουλιου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο θεματάκι, εγώ νόμιζα ότι οι φακοί επαφής είναι πολύ ευαίσθητοι και πρέπει να είσαι πολύ προσεκτικός γενικότερα κλπ Τελικά, μάλλον το αντίθετο συμβαίνει B)

 

Οι μάρκες έχουν διαφορές μεταξύ τους ; Ή απλά να 'χουμε εταιρίες να κάνουμε ανταγωνισμό ; Πάντως περισσότερο ακούω τους Bausch & Lomb: Optima..

 

Τέλος, αυτό που λέει η black widow είναι θέμα σοβαρό ; Δηλαδή μετά από πολλή ώρα στον υπολογιστή ή στην τηλεόραση τσούζουν τα μάτια και ξεραίνονται οι φακοί ;

 

 

Εγώ πάντως δεν μπορώ να τους φορέσω ακόμα γ@μώτο γιατί μου είπαν οφθαλμίατρος και πωλητής ότι δεν κάνει από τώρα γιατί είμαι ανήλικος και τα μάτια αναπτύσσονται ακόμη...:-(

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα τωρα δεν το σκεφτομαι για αυτους τους φακους day and night...γιατι σιγουρα οπως ειδα ειναι ακριβοι...και ιδιατερα με αστιγματισμο που εχω...εδω πληρωσα 6 ζευγαρια μηνιαια 170 ευρω...αυτοι φαντασου ποσο θα κανουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φακοι με μυωπια (πολυ μυωπια οχι μαλακιες) και αστιγματισμο σε μαλακους βγαινουν;

 

 

βεβαια...οσο θες ...εγω πχ εχω 4 στο ενα 5 στο αλλο με αστιγματισμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φακοι με μυωπια (πολυ μυωπια οχι μαλακιες) και αστιγματισμο σε μαλακους βγαινουν;

 

Σωστή :lol:

 

---------- Προσθήκη στις 09:09 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 09:08 ----------

 

βεβαια...οσο θες ...εγω πχ εχω 4 στο ενα 5 στο αλλο με αστιγματισμο

 

Για μεγάληηηη μυωπία λέμε...Τόσο είχα στις αρχές γυμνασίου :P

 

Έχετε τίποτα να προτείνετε σε μηνιαίους φακούς κανονικούς ( όσο καλοί και να είναι οι φακοί που λέει ο Toufas, ανατριχιάζω στην ιδέα να αφήσω τους φακούς 1 μήνα συνεχόμενα στο μάτι, για διακοπές θα είναι ό,τι πρέπει όμως)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστή :lol:

 

Για μεγάληηηη μυωπία λέμε...Τόσο είχα στις αρχές γυμνασίου :P

 

 

ημουν σιγουρη οτι ελαχιστοι θα καταλαβεναν τι παει να πει μεγαλη μυωπια...

 

για 10+ ενοω ρε παιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ημουν σιγουρη οτι ελαχιστοι θα καταλαβεναν τι παει να πει μεγαλη μυωπια...

 

για 10+ ενοω ρε παιδια

 

Δε πας να κάνεις laser καλύτερα να πα στα διάλα ; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...