Προς το περιεχόμενο

Η Dell ανακοίνωσε δύο οθόνες Full HD IPS


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι έγινε τελικά με το καλώδιο;Σ'ένα άλλο νήμα κι ένα άλλο παιδί ανέφερε το ίδιο.Έτυχε απλώς να λείπει σε 'να κομμάτι/παρτίδα η παίζει κάτι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 409
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τι έγινε τελικά με το καλώδιο;Σ'ένα άλλο νήμα κι ένα άλλο παιδί ανέφερε το ίδιο.Έτυχε απλώς να λείπει σε 'να κομμάτι/παρτίδα η παίζει κάτι άλλο;

 

Την παρελαβα κι εγω σημερα και επισης μου λειπει το καλωδιο τροφοδοσιας απο τη συσκευασια. Ευτυχως που εκανε το καλωδιο της παλιας Eizo που ειχα. Τι γινεται ξεχασαν να βαλουν καλωδιο στις τελευταιες παρτιδες και πως τωρα θα το παρουμε;Θα πρεπει η dell να μας το στειλει. Κατα τα άλλα οι πρωτες εντυπωσεις απο την οθονη θετικες χωρις βεβαια να την έχω ψαξει πολυ ακομα. Μου φαινεται προς το παρον τεραστια σε σχεση με την 17αρα που είχα κι επισης πολυ φωτεινη ,μειωσα αρκετα τη φωτεινοτητα γιατι με κουραζε στα ματια. Θα ψαξω τωρα στα άλλα νηματα να δω τι ρυθμισεις προτεινετε να δοκιμασω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

όλες οι καινούριες οθόνες σε σχέση με τα παλιά μας 17/19αρια έχουν τρομακτικά αυξημένη φωτεινότητα

 

κλασικά την ρίχνουμε σχεδόν στο 30%, κυρίως βέβαια όπου μας βολεύει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από uniformity πώς πάει το panel;

 

Απο ομοιομορφια πως παει αν καταλαβαινω καλα. Γενικα δε βρισκω καποιο χτυπητο μειονεκτημα ,υπαρχει backlight bleeding ,ειδικα στην πανω αριστερη γωνια αλλα δεν είναι ενοχλητικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα κλασικό issue της U2311H είναι ότι η αριστερή πλευρά είναι κάπως πιο σκοτεινή απ' τη δεξιά, απ' ό,τι έχω διαβάσει και σε ξένα fora, αν όχι όλες, σχεδόν όλες το παρουσιάζουν.

 

Κι η δική μου έχει ελάχιστο backlight bleeding πάνω αριστερά, λίγο πριν τη γωνία.

Κάπου διάβασα ότι αν επέμβεις εσωτερικά και χαλαρώσεις κάποια βίδα, παίζει να διορθωθεί, αλλά λογικά εγγύηση γιοκ after that.

 

Από tinting πώς πάει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το πρωτο που αναφερεις δε μου φαινεται να έιναι καποια πλευρα πιο σκοτεινη ,σε ότι έχω δει ως τωρα τουλαχιστον. Οσον αφορα το tinting σε λευκο φοντο δεν παρατηρω κατι ιδιαιτερο. Αυριο ομως θα κανω περισσοτερες δοκιμες και με πιο καθαρο μυαλο θα πουμε περισσοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Α01 rev που εχω δεν εχω παρατηρήσει ούτε tinting ούτε κάτι άλλο παράξενο , άλλος με το τελευταίο rev έχει παρατηρήσει κατι;

 

sent from my HTC Magic using tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με το Α01 πάντως έχω μπόλικο, περίπου όπως φαίνεται στο video από πάνω, κάπου στο 5:15.

 

Δεν έχεις καθόλου δηλαδή;

θα το δοκιμάσω με τελείως σκοτεινό δωμάτιο για να είμαι και σίγουρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο tinting αναφερομουν !!! εγω δεν εχω εντυπωση κατι τρανταχτο στην οθονη μου καθως την χρησιμοποιω για δουλεια γραφειου , που και που για καμια ταινια και σπανια για gaming .

 

ελπιζω οταν παρω τον νεο gaming υπολογιστη μου που θα ειναι μετα γενικης χρησεως η οθονη να μην εχω καποιο προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μαύρο φόντο γίνεται εύκολα αντιληπτό το tinting.

 

Επίσης έχεις παρατηρήσει μήπως η αριστερή πλευρά είναι ελαφρώς πιο σκοτεινή απ' τη δεξιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...