Προς το περιεχόμενο

Ευρυζωνική πρόσβαση για όλους υπόσχεται η Ευρωπαϊκή Ένωση


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

γιατί 200 euro το μήνα? έχεις δει σε άλλες χώρες (πχ Ισπανία) στις οποίες διατέθηκαν vdsl ή ftth τι τιμές έχουν? καμία σχέση με τα 200 που αναφέρεις...

 

όχι τα 200€ είναι αυτά που κόψαν από τον μισθό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
όχι τα 200€ είναι αυτά που κόψαν από τον μισθό μου.

 

oops my bad :-(

 

θέμα προτεραιοτήτων τότε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
συνολικά το χρόνο με δώρα επιδόματα και τα πάντα όλα, με κόψανε γύρω στα 2.000€

 

μην τα λες αυτά στο forum, θα πέσει κράξιμο λόγω ΔΥ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα μου έκοψαν γύρω στα 3500 ευρώ τον χρόνο και δεν νομίζω να θεωρούμαι υψηλόμισθος μετά απο 20 χρόνια δουλειάς αμειβόμενος με 1280 ευρώ τον μήνα, να τους ξεραθούν τα χέρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημασια εχει οτι πλεον το διαδικτυο θεωρειται ειδος πρωτης αναγκης και ετσι πρεπει να αντιμετωπιζεται απο την ευρπωη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην τα λες αυτά στο forum, θα πέσει κράξιμο λόγω ΔΥ :P

 

πλέον θα θεωρείται κακό να είσαι Δ.Υ...

και χειρότερο θα είναι να είσαι ιδιωτικός.

 

πρέπει να γίνουμε ή λαμόγια ή κομπιναδόροι. Να τα πάρουμε χοντρά μια φορά και να φύγουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ταχύτητες που λένε είναι οι ονομαστικές ή οι πραγματικές;

 

Τώρα έχω ονομαστική 24Mbit αλλά κλειδώνει το router στα 6Mbit.

 

Αν εννούν 30Mbit κατά μέσο όρο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ταχύτητα, κάποιος τυχερός θα έχει 54Mbit (για για να βγεί μέσος όρος 30 ;-) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

λογικά λένε μέσο όρο των ονομαστικών ταχυτήτων που είναι διαθέσιμες σε μια χώρα...

 

με το vdsl ή με το ftth δεν πρόκειται να έχουμε πρόβλημα στο συγχρονισμό αλλά στο throughput, με λίγα λόγια πόσα θα κατεβάζουμε από αυτά που συγχρονίζουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ.

Το zeitgeist φαίνεται από παντού. Μπαίνεις σε ένα άσχετο topic για μελλοντολογίες και βρίσκεις γκρίνια για τα χαμένα λεφτά. Λογικό, δεν λέω.

Αλλά θυμηθείτε ότι η πολλή γκρίνια φέρνει τελικά μιζέρια. Και η μιζέρια μόνο καταστρέφει. Όταν φτάσεις στη μιζέρια, έχεις σχεδόν σιχαθεί τον εαυτό σου. Not good.

 

Τώρα για όλα αυτά τα τι θα γίνει το 2323 στην ΕΕ για την ευρυζωνική πρόσβαση, δεν με νοιάζει. Καλό είναι να σκέφτεται ο κόσμος ότι πρέπει να διασφαλιστεί σε ένα πλαίσιο το δικαίωμα στο internet, αλλά όταν αρχίζουμε και μιλάμε με νούμερα...

Θυμάστε πότε θα είχαμε FFTH ή έστω FFTB στην Ελλάδα (== στην Αθήνα)? Αν το έχετε ήδη ξεχάσει (ήταν το 2012), καλά κάνατε γιατί δεν πρόκειται να συμβεί.

 

Α, αυτό με το να ξεστραβωθεί ο κόσμος, ήταν αστείο, alex_000.

Ξέρετε ποια είναι η κύρια χρήση του Internet, ε? Και ως γνωστόν, η πολλή... τυφλώνει, δεν ξεστραβώνει! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν λέει ευρυζωνική πρόσβαση για όλους τι εννοεί ότι θα έχουνε dsl και τα χωριά που είναι δύσκολο να φτάσει το dsl εκεί? γιατί υπάρχουνε περιοχές που δε πάει η τεχνολογία dsl τόσο εύκολα όπως σε άλλες λόγο πολλών τεχνικών η οικονομικών λόγων αν το κάνουνε να πηγαίνει παντού πράμα δύσκολο με την υπάρχουσα τεχνολογία καλά θα είναι αλλά πολύ χλωμό το κόβω θα μπορούσε να γίνει με ασύρματο δίκτυο να φτάνει παντού αλλά δε μπορούνε να το χρεώσουνε με συνδρομή ακόμα θα δείξη η νεκροψία στο τέλος ο καιρός γαρ εγγύς :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...