Προς το περιεχόμενο

Problem with Win ME setup...


netter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

I NEED HELP !!!!!!

 

Λοιπόν αντιμετωπίζω το εξής προβλημα: Έχω κάνει format στον δίσκο και καθαρή εγκατασταση των Windows ME. Όταν προσπάθησα να εγκαταστήσω το Office 2000 η διαδικασία διεκόπη και παρουσίασε error : Windows Installer {το ονομα του παραθυρου που εμφανιστηκε}

The I/O operation has been aborted because of either a thread exit or an application request.

Kai πλεον με κάθε επανεκκινηση μου εμφανιζε μπλε οθονη με το message: Windows protection error.You need to restart your computer.System halted.

Ta Windows εμπαιναν μονο σε Safe Mode...

Ξανακάνω format λοιπόν και επανεγκατάσταση των Win ME(english version) kai ενω στην προηγουμενη εγκατασταση μπορουσα τουλαχιστον να εγκαταστησω διαφορα αλλα προγραμματα (π.χ. Winamp, Power Dvd, Kazaa.... ενω ΟΧΙ τα Partition Magic,Office,Norton Systemworks) τωρα ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΤΙΠΟΤΑ... και εμφανιζοταν το εξης μηνυμα:

"Nullsoft Install System v1.45 ERROR

Installer CRC invalid"

Και πλεον δεν μπορω να εγκαταστησω τιποτα...

Έχει κανεις καμμια ιδέα???

[Καποιος μου ειπε και για ελλατωματικο επεξεργαστη...]

 

Please..I don't want to hear about Win XP...I don't want any new eXPeriences...

 

PC: Intel P4 1.7Ghz, mobo ABIT, Graphics TNT2 64 MB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nullsoft Install System v1.45 ERROR

NullSoft δεν είναι η "εταιρία" που βγάζει το Winamp? Μήπως παίζει κάτι με αυτό?

(και για να πω την μαλ@#$%@#κία μου - Media Player rulez!)

Edit: αν έχεις πάνω από 192mb RAM. τότε ναι, βάλε XP!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν αρχίζουν να σκάνε errors σε διαφορετικά και άσχετα σημεία που άλλοτε δούλευαν τότε κακά μαντάτα για την μνήμη σου. Υπάρχει περίπτωση να έχει χτυπήσει η μνήμη του μηχανήματος σου (συνέβη σε μένα 2 φορές). Πάρε δοκιμαστικά από ένα φίλο σου μνήμη, βγάλε την δική σου και δοκίμασε με αυτή να κάνεις τα installations. Αν όλα πάνε καλά τότε είσαι για μνήμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...