Προς το περιεχόμενο

LG 32LC56 και Digea


gtctsiamp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι δικοί μου έχουν την LG 32LC56. Τα ψηφιακά της ΕΡΤ τα έπιανε κανονικά αλλά τώρα της Digea τα ανιχνεύει, τα αποθηκεύει αλλά δεν έχει εικόνα και ήχο.

Specs δεν βρήκα στο site της LG παρά μόνο εδώ http://www.twenga.co.uk/prices-32LC56-LG-LCD-TV-152780-0 όπου λέει πως έχει DVB-T. Ο DVB-T δεν είναι ο mpeg4?

Έχει κανείς καμία άποψη?:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω στην ιδια τηλεοραση το ιδιο προβλημα εχω!

ενω στα καναλια της ερτ δουλευει κανονικα στις digea μου γραφει 'υπηρεσια HD' σαν screensaver

υπαρχει καμια λυση η χρειαζομαι αποκωδικοποιητη?

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Γεια χαρα σε ολους παιδια!

Εχω και εγω την LG 32LC56 και στις 19-11-2010 ερχεται το ψηφιακο στην Αλεξανδρουπολη.Απο οτι ρωτησα σε ενα καταστημα κωτσοβολος για την συγκεκριμενη τηλεοραση που ειπαν οτι το DVB T που εχει η τηλεοραση (και βγαινει πρωτο στο input για οσους την εχουν) ειναι το mpeg2....!Και οτι για να δουμε ψηφιακο (mpeg4) με την συγκεκριμενη πρεπει να παρουμε καρτα PCMCIA και να την βαλουμε Και ετσι θα εχουμε και ενα τηλεκοντρολ!Διαφορετικα παιρνουμε αποκωκοδικοποιητη και εχουμε δυο τηλεκοντρολ.

Το θεμα ειναι ομως οτι με μια γρηγορη ματια στην τηλεοραση ειδα οτι δεν εχει υποδοχη PCMCIA...Οποτε μονοδρομος ο αποκωδικοποιητης?!?!?

Κανω λαθος??? Βοηθειστε λιγο παιδια οι πιο σχετικοι....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...