Προς το περιεχόμενο

Οι πωλήσεις των Windows 7 φτάνουν τα 150 εκατομμύρια


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@cb_papi:Επειδή αυτή η συζήτηση πρέπει να τελειώσει κάπου,ας μην συνεχίσουμε.Έχω μια άποψη,έχεις μια διαφορετική άποψη,τα είπαμε,διαφωνήσαμε(:-D) ,δεν νομίζω ότι θα αλλάξω την γνώμη σου ή εσύ την δική μου. Το ποιος είναι καλύτερος και το ποιος προοδεύει και αλλάζει τον τρόπο που σκέπτονται οι άνθρωποι θα το δούμε στο μέλλον,γιατί και το GNU/Linux και τα Windows,προοδεύουν (κατ'εμε πιο γρήγορα και αποτελεσματικά το GNU/Linux, τέλος πάντων) και προσπαθούν να γίνουν καλύτερα.Αυτό μόνο θέλω να παραδεχτείς :-)

 

Να παραδεχτώ ότι όλα τα λειτουργικά προοδεύουν δεν χρειάζεται καν. Είναι λογικό. Να παραδεχτώ ότι το GNU/Linux προοδεύει πιο αποτελεσματικά. Όχι. Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 735
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να παραδεχτώ ότι όλα τα λειτουργικά προοδεύουν δεν χρειάζεται καν. Είναι λογικό. Να παραδεχτώ ότι το GNU/Linux προοδεύει πιο αποτελεσματικά. Όχι. Αυτά.

 

Για αυτό έβαλα τις παρενθέσεις!

Θέλω να παραδεχτείς ότι το GNU/Linux προοδεύει και είναι και αυτό μια λύση,αν δεν κατάλαβες :-)

Εγώ παραδέχομαι ότι τα Windows προοδεύουν και είναι μια λύση (όχι η καλύτερη,κατά την γνώμη μου) για κάποιους χρήστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό έβαλα τις παρενθέσεις!

Θέλω να παραδεχτείς ότι το GNU/Linux προοδεύει και είναι και αυτό μια λύση,αν δεν κατάλαβες :-)

Εγώ παραδέχομαι ότι τα Windows προοδεύουν και είναι μια λύση (όχι η καλύτερη,κατά την γνώμη μου) για κάποιους χρήστες.

 

Όπως σου είπα, όλα τα λειτουργικά προοδεύουν. Και ναι, το λινουξ είναι μια "λύση". Εγώ θεωρώ όμως σαν σωστή λύση τα Windows. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως σου είπα, όλα τα λειτουργικά προοδεύουν. Και ναι, το λινουξ είναι μια "λύση". Εγώ θεωρώ όμως σαν σωστή λύση τα Windows. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.

 

Άποψη σου.Είπα δεν θα ξαναπροσπαθήσω να την αλλάξω,όσο λάθος και αν είναι.

 

Αλλά τόσο απέχθεια πια για το GNU/Linux,και βάζεις την λέξη λύση σε εισαγωγικά;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άποψη σου.Είπα δεν θα ξαναπροσπαθήσω να την αλλάξω,όσο λάθος και αν είναι.

 

Αλλά τόσο απέχθεια πια για το GNU/Linux,και βάζεις την λέξη λύση σε εισαγωγικά;

 

 

 

Τέτοιοι του είδους σου μου έχουν δημιουργήσει τέτοια απέχθεια. Και δεν είμαι μόνος μου. Τώρα για το αν είναι λάθος η άποψή μου (μάλλον φυσιολογική θα τη χαρακτήριζα, μαζί με το 93% του πληθυσμού), σίγουρα δεν είσαι εσύ αυτός που θα το κρίνει. Πίστεψέ με.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέτοιοι του είδους σου μου έχουν δημιουργήσει τέτοια απέχθεια. Και δεν είμαι μόνος μου. Τώρα για το αν είναι λάθος η άποψή μου, σίγουρα δεν είσαι εσύ αυτός που θα το κρίνει. Πίστεψέ με.

 

Ο Γιωργος Παπανδρέου χρησιμοποιεί Macintosh-->Εμένα δεν μου αρέσουν οι πολιτικές τις Apple-->Απεχθάνομαι τον Γιώργο Παπανδρέου(και δεν τον ψηφίζω :-D)

Το αν είναι καλό ή κακό το GNU/Linux,δεν θα το κρίνεις από εμένα,αλλά από το ίδιο το GNU/Linux,δοκιμάζοντας το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Γιωργος Παπανδρέου χρησιμοποιεί Macintosh-->Εμένα δεν μου αρέσουν οι πολιτικές τις Apple-->Απεχθάνομαι τον Γιώργο Παπανδρέου(και δεν τον ψηφίζω :-D)

Το αν είναι καλό ή κακό το GNU/Linux,δεν θα το κρίνεις από εμένα,αλλά από το ίδιο το GNU/Linux,δοκιμάζοντας το.

 

Το έχω δοκιμάσει. Και οι 2 το ίδιο είστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω δοκιμάσει. Και οι 2 το ίδιο είστε.

 

Προς Θεου!

α)Μην με βάζεις μαζί με τον Georgakis :mad::-D

β)Εγώ δεν είμαι το GNU/Linux,ούτε καν προγραμματίζω στο GNU project :-D

γ)Εγώ βλέπεις,δεν έχω επιθετικό ύφος,μην έχεις και εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς Θεου!

α)Μην με βάζεις μαζί με τον Georgakis :mad::-D

β)Εγώ δεν είμαι το GNU/Linux,ούτε καν προγραμματίζω στο GNU project :-D

γ)Εγώ βλέπεις,δεν έχω επιθετικό ύφος,μην έχεις και εσύ.

 

α) ..ΟΚ

β) ..ΟΚ

γ) Από κάποια στιγμή και μετά γίνεσαι ενοχλητικός.. πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α) ..ΟΚ

β) ..ΟΚ

γ) Από κάποια στιγμή και μετά γίνεσαι ενοχλητικός.. πολύ.

 

 

Και εσύ αλαζονικός,αλλά ας μην το συζητήσουμε γιατί στα τελευταία 10 post είμαστε εντελώς off-topic :-)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακολουθώντας τη συζήτηση, επιβεβαιώνεται για άλλη μια φορά αυτό που ανάφερα αρκετά πιο πριν :

 

Oι οπαδοί του linux είναι εξαιρετικά κουραστικοί, εκνευριστικά επίμονοι και ενίοτε γραφικοί.

Ο φανατισμός και συνεπώς και η εθελοτυφλία τους είναι πολύ μεγαλύτερη από ότι σε αντίστοιχους οπαδούς windows.

Και φυσικά πολύ δύσκολα μπορούν να πείσουν έτσι διότι απωθούν τους άλλους με την συμπεριφορά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και εσύ αλαζονικός,αλλά ας μην το συζητήσουμε γιατί στα τελευταία 10 post είμαστε εντελώς off-topic :-)

 

Να σου πω ότι δεν ξέρω τι πραγματικά σημαίνει αλαζόνας.. Μου έδωσες αφορμή να το κοιτάξω στο λεξικό. Να και κάτι καλό που βγήκε απ'τη συζήτηση (το μόνο).

 

Θα συμφωνήσω και με τον από πάνω μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακολουθώντας τη συζήτηση, επιβεβαιώνεται για άλλη μια φορά αυτό που ανάφερα αρκετά πιο πριν :

 

Oι οπαδοί του linux είναι εξαιρετικά κουραστικοί, εκνευριστικά επίμονοι και ενίοτε γραφικοί.

Ο φανατισμός και συνεπώς και η εθελοτυφλία τους είναι πολύ μεγαλύτερη από ότι σε αντίστοιχους οπαδούς windows.

Και φυσικά πολύ δύσκολα μπορούν να πείσουν έτσι διότι απωθούν τους άλλους με την συμπεριφορά τους.

 

Άποψη σου,είπα δεν θα ξαναπροσπαθήσω να αλλάξω την γνώμη κανενός.

 

Αλλά μην αποκτάς γνώμη από μερικούς για όλους!:-)

Υπάρχουν οπαδοί της Microsoft που είναι πιο κουραστικοί και πιο ενοχλητικοί από εμένα, πίστεψέ με

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν οπαδοί της Microsoft που είναι πιο κουραστικοί και πιο ενοχλητικοί από εμένα, πίστεψέ με

 

Στο insomnia; Σορρυ κι όλας, αποκλείεται. Εσύ είσαι τοπ και στους λινουξαδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι εσύ προσπαθείς να πείσεις τους άλλους έχοντας λάθος συμπεριφορά.

 

Κανείς δεν είναι πρόθυμος να ακούσει κάποιον που αποπνέει φανατισμό και επιμονή και

που δεν δείχνει να κατανοεί/σέβεται τις επιλογές των άλλων.

Και δυστυχώς οι περισσότεροι οπαδοί του linux (και εσύ μαζί απ' ότι φαίνεται) είναι τέτοιοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...