Προς το περιεχόμενο

Νέα έκδοση για τα Windows Live Essentials


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

το "appear offline to this person" ειναι το παλιο "block contact"

Πολυ απλα οσους ειχες κανει block τωρα η επιλογη θα λεει "appear online to this person"

 

χμ

 

μα μπηκα σαν appear offline , και δεν μπορουσα να μιλησω σε κανέναν και σε ολους μου εβγαζε αυτην την επιλογη.

 

φρικαρε και μου τους εβγαλε ολους Blocked?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 171
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στο beta μου έχει βγάλει και μένα ψιλοκολλήματα. πχ σε μια φάση μου εμφάνιζε όλες τις επαφές οφλαιν. μόνο όσες έμπαιναν μετά από το login μου της εμφάνιζε ότι ήταν μέσα. επίσης ενώ έχω κάμερα, και την αναγνωρίζει στον οδηγό ρύθμισης, όταν πατάω στην κάμερα μου λέει να αγοράσω κάμερα. όταν πατάω όμως βιντεοκλήση, καλεί κανονικα. :S

επίσης δεν μας δείχνει με κάποιο τρόπο όταν έχουμε βάλει να εμφανιζόμαστε offline σε κάποιον. να ξέρουμε βρε αδερφε! να μην πρέπει να πάμε στην σχετική λίστα αλλά να φαίνονται ήδη απ την λίστα που τους έχουμε ήδη.

 

edit. επειδή το θέλω το μσν όταν το ελαχιστοποιώ να είναι στο ρολόι, είχα πατήσει στην λίστα συμβατότητας να λειτουργεί σαν vista sp2. αλλά έτρωγε άπειρα κολλήματα και το έβγαλα. σε σας δουλεύει κανονικα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι άλλο άσχετο που έχω παρατηρήσει στο msn φέτος είναι το εξής ελάττωμα:

Κατ' αρχήν, ξέρουμε όλοι ότι στις επιλογές υπάρχει ένα παραθυράκι που δείχνει ποιοί μας έχουν στις επαφές τους και ποιοί δεν μας έχουν.

Ενώ παλιά λειτουργούσε τέλεια, τώρα δε λειτουργεί σωστά. Άτομα που με έχουν στις επαφές τους δεν μου τα δείχνει, ενώ άτομα που με έχουν σβήσει, συνεχίζει και τα δείχνει! Το ξέρω καλά γιατί το έχω επαληθεύσει. Βάλαμε τους υπολογιστές δίπλα δίπλα, κάναμε τα απαραίτητα add και delete και το αποτέλεσμα είναι αυτό που σας περιγράφω.

 

Mου έχει σπασει τα νεύρα αυτό....... Τραγικό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα το messenger είναι ουσιαστικά άχρηστο. Συνδέεται και αυτόματα αποσυνδέεται, reconnect-disconnect-reconnect-disconnect...κοκ...

 

Σε κανέναν άλλον δεν εμφανίζεται αυτό το φαινόμενο?!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο beta μου έχει βγάλει και μένα ψιλοκολλήματα. πχ σε μια φάση μου εμφάνιζε όλες τις επαφές οφλαιν. μόνο όσες έμπαιναν μετά από το login μου της εμφάνιζε ότι ήταν μέσα. επίσης ενώ έχω κάμερα, και την αναγνωρίζει στον οδηγό ρύθμισης, όταν πατάω στην κάμερα μου λέει να αγοράσω κάμερα. όταν πατάω όμως βιντεοκλήση, καλεί κανονικα. :S

επίσης δεν μας δείχνει με κάποιο τρόπο όταν έχουμε βάλει να εμφανιζόμαστε offline σε κάποιον. να ξέρουμε βρε αδερφε! να μην πρέπει να πάμε στην σχετική λίστα αλλά να φαίνονται ήδη απ την λίστα που τους έχουμε ήδη.

 

edit. επειδή το θέλω το μσν όταν το ελαχιστοποιώ να είναι στο ρολόι, είχα πατήσει στην λίστα συμβατότητας να λειτουργεί σαν vista sp2. αλλά έτρωγε άπειρα κολλήματα και το έβγαλα. σε σας δουλεύει κανονικα;

 

δοκιμασε windows xp sp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης για να παει κατω δεξια στη μπαρα οταν το κλεινεις, πρεπει να το εχεις σε windows xp mode, οπως το παλιο.

αλλιως δε παει στη μπαρα....

 

ελεος!

 

στα windows 7 καμια έκδοση δεν πάει κάτω δεξιά χωρίς έστω compatibility mode

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ ήξερα ότι χρειαζόταν vista sp2 mode που είναι κ πιο "κοντά" στα 7 που έχω σαν λειτουργικό. θα δοκιμάσω και έρχομαι με εντυπώσεις.

 

εσάς όταν επιλέγετε να λειτουργήσει μεσω συμβατότητας, σας έχει παρουσιάσει κανα κουλό πρόβλημα; εμένα πχ δεν δουλευε το tabbed chatting.

 

έχει κανείς άλλος πρόβλημα με την ενσωματωμένη webcam του; ενώ την αναγνωρίζει στον οδηγό, όταν πατάω πχ για να ανοίξω μόνο εγώ κάμερα, μου λέει ότι δν έχω κάμερα κ να αγοράσω μία. ενώ η βιντεοκλήση λειτουργεί κανονικά! :S

 

που μπορούμε να στέλνουμε feedback για τα bugs που βρίσκουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η microsoft δεν μπορούσε να κρατήσει κοντά τα χέρια της.

Μετά την εγκατάσταση των windows live essentials είδα στον firefox δυο νέα plugins, φτιαχμένα από την microsoft.

 

1. Default Manager 2.2

2. Search Helper Extension 1.0

 

Τυχαίο; Δεν νομίζω. Σαν επίσημα spyware/trojan μου μοιάζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα windows 7 καμια έκδοση δεν πάει κάτω δεξιά χωρίς έστω compatibility mode

 

μα ηλιθιο δεν ειναι αυτο?

δηλαδη φτιαξανε το μσν να ειναι παντα ενεργο?

 

καποια αλλα προγραματα πανε μονα τους στη μπαρα κατω δεξια χωρις xp mode.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol.καθώς έψαχνα σχετικά με τα bugs του messenger, βρήκα στο windows live solution center το εξής!

 

Καλημέρα χχχχχχχχ,

 

Στη νέα έκδοση του Messenger δεν υπάρχει η επιλογή μόνο για κάμερα, μπορείς να χρησιμοποιήσεις μόνο βιντεοκλήση.

 

Εάν θέλεις να απομονώσεις τον ήχο, μπορείς να πιέσεις σίγαση (mute) στην κάμερά σου.

 

Ευχαριστώ.

.

τι κουλό είναι αυτό; τόσο δύσκολο τους ήταν να αφησουν την επιλογή να στείλεις μόνο κάμερα; :S

 

όπως επίσης το άλλο κουλό που δεν μπορείς να αλλάξεις όνομα. πρέπει να πας λέει στο live account σου κλπ κλπ. εγω που και δοκίμασα, πάλι το ίδιο μου έβγαζε. ελεος. τι παιδικά λάθη είναι αυτα;!;!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα το messenger είναι ουσιαστικά άχρηστο. Συνδέεται και αυτόματα αποσυνδέεται, reconnect-disconnect-reconnect-disconnect...κοκ...

 

Τελικά βρήκα ότι το πρόβλημα οφειλόταν στο antivirus, και πιο συγκεκριμένα στο AVG9.

 

Για να βοηθήσω, αν κάποιος άλλος έχει παρόμοιο πρόβλημα, από το κεντρικό μενού, μπαίνεις στο Online Shield, ανοίγεις το tab Instant Messaging και ξετικάρεις το MSN. Μετά από αυτό, όλα καλά με το messenger.

 

 

Και κάτι άσχετο, επειδή χρησιμοποιώ αρκετά το Live Writer, η καινούρια έκδοση, αν και είναι εμφανώς ακόμα beta, είναι πολύ πιο εύχρηστη και κάνει το blogging πολύ πιο εύκολο και πλήρως customizable.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως επίσης το άλλο κουλό που δεν μπορείς να αλλάξεις όνομα. πρέπει να πας λέει στο live account σου κλπ κλπ. εγω που και δοκίμασα, πάλι το ίδιο μου έβγαζε. ελεος. τι παιδικά λάθη είναι αυτα;!;!

 

Δεν είναι κουλό, είναι η "facebookοποιηση" που λέγαμε?

Πλέον, όλα public και στο μσν, με privacy settings που ξεπερνάει και αυτά του facebook στην πολυπλοκότητα.

 

Σκέφτομαι σοβαρά πλέον, να πάω μια βόλτα από miranda, pidgin ή trillian

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά ναι, αν κ εγώ είχα προνοήσει κ είχα ψάξει τις ρυθμίσεις απ την αρχή. το θέμα είναι ότι αν σας φαινονται απλά πολυπλοκες οι ρυθμισεις του φβ, τότε απλά να ξέρετε οτι δεν ειναι τιποτα σε σιγκριση με αυτες του live spaces!!! μα ακόμα δεν έχω βρει πως μπορώ να σβήσω τελείως το λογαριασμό!! πως το λένε ρε αδερφε! δεν γουσταρω να έχω σελιδα στο spaces. τι να κανουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...