Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα με το ιντερνέτ


xrhstos07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά καλησπέρα έχω πάλι ένα περίεργο πρόβλημα, ενώ έχω ίντερνετ κανονικά το msn μου δουλευει δεν μου συνδέετε με καμία σελίδα στο ίντερνετ λέει ότι ύπαρχη σφάλμα (αυτό μόνο από τον λαγαριασμό μου δλδ χρήστος, γιατί όταν μπενω από τον λογαριαμσω guest συνδέομαι κανονικά) τη βλακια έχω κάνει πάλι ξέρει κάποιος ??? *δουλεύω τον mozzila

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς να δοκιμάσεις ένα reinstall το browser αρχικά και αν δεν στρώσει το άμεσος επόμενο βήμα σου είναι ένα scan με το αντί-virus που έχεις στο pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έκανα μια αναζήτηση αλλά δν βρήκε τίποτα αλλά πως το εξήγης ρε φίλε να δουλεύη κανονικά ο μοζζιλα στον λογαριασμό guest κ στον δικόμου να μην μπενει καθόλου?? της 3 τελευτέες μέρες μου αργούσε παρά πολύ να συνδεθή καμία φορά έγραφε σφάλμα στην σελίδα πάταγα ανανέωση κ συνδεότανε αλλά τώρα τίποτα :-(:-(:-(:-(

 

---------- Προσθήκη στις 19:23 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 19:14 ----------

 

έκανα μια αναζήτηση αλλά δν βρήκε τίποτα αλλά πως το εξήγης ρε φίλε να δουλεύη κανονικά ο μοζζιλα στον λογαριασμό guest κ στον δικόμου να μην μπενει καθόλου?? της 3 τελευτέες μέρες μου αργούσε παρά πολύ να συνδεθή καμία φορά έγραφε σφάλμα στην σελίδα πάταγα ανανέωση κ συνδεότανε αλλά τώρα τίποτα :-(:-(:-(:-(

ενώ τώρα που προσπαθώ να μπω μου βγάζει αυτο το μήνυμα (Ο διαμεσολαβητής αρνείται συνδέσεις Άρνηση σύνδεσης κατά την προσπάθεια επικοινωνίας με το διαμεσολαβητή που ρυθμίσατε. Ελέγξτε τις ρυθμίσεις του διαμεσολαβητή και προσπαθήστε ξανά.

* Ελέγξτε αν είναι σωστές οι ρυθμίσεις του διαμεσολαβητή.

 

* Επικοινωνήστε με το διαχειριστή του συστήματος σας για να βεβαιωθείτε ότι ο διαμεσολαβητής

λειτουργεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε μια εγκατάσταση ξανά το Μοζήλα την τελευταία έκδοση και δοκίμασε.

ίσως κάτι έχει χάσει και δέ σε αφήνει να συνδεθείς.Άν πάλι εξακολουθεί να μήν μπαίνει κοίτα για spyware malware κτλ με το spybot search and destroy ,κάνε και ένα CCleaner για τίποτα προβλήματα στο registry .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου anger κατέβασα τον μοζζιλα το ξανά πέρασα αλλά τίποτα πάλι τεσπα θα δοκιμάσω να κάνω αυτά που μου είπες παρακάτω όχι ότι τα ξέρω όλα αυτά πως να τα κάνω αλλά θα το προσπαθήσω :P ευχαριστώ για την βοήθεια:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξε τον Firefox. Πήγαινε στο μενού Tools > Options... > καρτέλα Advanced > υποκαρτέλα Network > κλικ στο κουμπί Settings...

 

Κανονικά θα πρέπει εκεί να βλέπεις ως επιλεγμένη τη ρύθμιση Use system proxy settings (εδώ και μερικές εκδόσεις του Firefox, αυτή είναι η default επιλογή). Άλλαξέ τη σε No proxy και ξαναδοκίμασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...