Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά πείτε τον καλύτερο dialer για Android.

Pixel phone pro μετά από ψάξιμο χρόνων. Δοκιμάστε πως ψάχνεις από το dialer όνομα κ θα καταλάβετε γιατί είναι αναντικατάστατος.

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω κάτι γιατί με προβληματίσατε με το dialer replacement:

είναι άλλη εφαρμογή ο dialer και άλλη εφαρμογή οι επαφές, σωστά;

 

αν ναι,γιατί στα συγκριτικά που βρήκα γκουγκλάρωντας, η κάθε εφαρμογή πάει να κάνει την διαφορά στο πως και πόσο εύκολα διαχειρίζεται νέες και παλιές επαφές.

 

αν όχι, τα dialer apps, συγχρονίζονται επίσης με gmail, για backup των επαφών μας ή ακολουθούνε άλλη μέθοδο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, αν θέλετε μπορείτε να κατεβάσετε το παιχνίδι Pin Mania που

έφτιαξε ένας φίλος και το τελείωσε χθες

 

Θα το βρείτε στο playstore εδώ:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.carbonpeople.pinmania

 

Μερικές εικόνες από το παιχνίδι:

 

01.png02.png

ΥΓ: 3 αστέρια παίρνετε μόνο αν δε χάσετε καμία ζωή στο level που παίζετε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, αν θέλετε μπορείτε να κατεβάσετε το παιχνίδι Pin Mania που

έφτιαξε ένας φίλος και το τελείωσε χθες

 

Θα το βρείτε στο playstore εδώ:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.carbonpeople.pinmania

 

Μερικές εικόνες από το παιχνίδι:

 

01.png02.png

ΥΓ: 3 αστέρια παίρνετε μόνο αν δε χάσετε καμία ζωή στο level που παίζετε.

απλό και εθιστικό, όπως θα έπρεπε να είναι κατ'έμενα τα παιχνίδια στα κινητά μας.

5 αστέρια από εμένα και καλή συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα μια πολύ ενδιαφέρουσα εφαρμογή που λέγεται reverse. Ουσιαστικά Τράβας ενα βίντεο και στο αντιστρέφει ! Πχ αν κόψεις ενα χαρτί θα φαίνεται σαν να το ενωνεις.

το έχω εδώ και καιρό μέχρι που το έχουν μάθει όλα τα φιλαράκια μου και δεν μπορώ άλλο να τους δουλεύω με τα μαγικά μου κόλπα !!;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μιας και (δεν) το εφερε η κουβεντα...

 

Πριν λιγες μερες ειχα μια συζητηση με ενα φιλο για το ποσο αναγκαιο ειναι το antivirus σε ενα κινητο που δεν εχει γινει root και δεν παιρνει apk απο αριστερα και δεξια παρα μονο απο το play store. Η γνωμη μου ειναι "παντελως αχρηστο" αλλα μου ειπε πως το avast του καποτε επιασε κατι.

Το εχει να τρεχει μονιμα και παραλληλα εχει και το malwarebytes! Και αυτα σε ενα διπυρηνο με 512ΜΒ μνημης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι έπιασε κάτι δεν σημαίνει ότι πρέπει να είναι ιός..... Ρώτησε τον αν έχει ακουστά το false alarm ......

 

Η γνώμη σου είναι σωστή και συμφωνώ μαζί σου περί anti virus 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον οι εφαρμογές που βάζεις είναι απο το Google Play Store δεν χρειάζεται να βάλεις antivirus. Επίσης το Android ως linux λειτουργικό σύστημα δεν είναι ευπαθές όσο άλλα λειτουργικά συστήματα. Τέλος, κάθε εφαρμογή και υπηρεσία που τρέχει στο κινητό σου δουλεύει σε δικό του προστατευμένο περιβάλλον (sandbox) και δεν επηρεάζει άλλα τμήματα του συστήματος.

Και ενα ωραιο link εδω: http://www.greeceandroid.gr/dev/1465-my-android-device-is-slow

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιξαμε μεγαλο κεφαλαιο μου φαινεται! Για τα facebook, messenger και skype ηξερα πως ειναι κακογραμμενες εφαρμογες, αλλα το cm? Αυτο και αν ειναι δημοφιλες μεταξυ των χρηστων που εχουν κινητα με μονο 4GB εσωτερικης μνημης.

Ομοιως και το viber, αλλα για αλλο λογο και υπαρχει για ολες τις πλατφορμες. Στα wp μου το εχω μονο για μια στο τοσο που θα με παρουν φιλοι απο εξωτερικο. Και το ανοιγω εκεινη τη στιγμη, δεν τρεχει ποτε απο μονο του.

 

Για το greenify τι γνωμη εχετε? Κανει δουλεια ή τζαμπα ποροι? Στα wp υπαρχει δινεται στο χρηστη η δυνατοτητα να επιλεξει ποια/ποιες εφαρμογες θα τρεχουν απο πισω. Μακαρι να υπηρχε και στο android κατι τετοιο, εστω και με εφαρμογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιξαμε μεγαλο κεφαλαιο μου φαινεται! Για τα facebook, messenger και skype ηξερα πως ειναι κακογραμμενες εφαρμογες, αλλα το cm? Αυτο και αν ειναι δημοφιλες μεταξυ των χρηστων που εχουν κινητα με μονο 4GB εσωτερικης μνημης.

Ομοιως και το viber, αλλα για αλλο λογο και υπαρχει για ολες τις πλατφορμες. Στα wp μου το εχω μονο για μια στο τοσο που θα με παρουν φιλοι απο εξωτερικο. Και το ανοιγω εκεινη τη στιγμη, δεν τρεχει ποτε απο μονο του.

 

Για το greenify τι γνωμη εχετε? Κανει δουλεια ή τζαμπα ποροι? Στα wp υπαρχει δινεται στο χρηστη η δυνατοτητα να επιλεξει ποια/ποιες εφαρμογες θα τρεχουν απο πισω. Μακαρι να υπηρχε και στο android κατι τετοιο, εστω και με εφαρμογη.

Εγω αυτα που λεει το link τα εχω βγαλη και εχω δει τεραστια διαφορα.

Πηγαινει σαφος καλυτερα το κινητο μου.

Το Greenify το ειχα αρκετο καιρο(σχεδων απο τοτε που βγηκε).

Αλλα επειδη θελω να δοκιμαζω εχω βαλει τωρα το Servicely.

Εχω δει αισθητα καποια βελτιωση δεν μπορω να πω..... θα δειξει το μελλον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...