Προς το περιεχόμενο

Τελικά το πρόβλημα του iPhone 4 δεν λύνεται με αναβάθμιση λογισμικού


TheoKent

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι δυνατόν να είμαι γκαντέμης? Εμένα το shipping έγινε στις 13 Ιουλίου και περιμένω. Λέτε να είναι από την καινούρια φουρνιά ή από την παλιά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 412
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν ισχυει αυτο για την επιστρωση, τοτε προφανως εκαναν αυτο που ειχαμε αναφερει οτι ειχαν προτεινει συντακτες μεγαλων sites:

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?p=3449001#post3449001

Δε νομίζω να υπήρχε η παραμικρή διαφορά στο hardware στις πρώτες παρτίδες. Υπήρχαν μόνο περιπτώσεις που γινόταν αντιληπτό το πρόβλημα λόγω κακού σήματος (αν και οι μπάρες ήταν 5) και περιπτώσεις που δε γινόταν αντιληπτό λόγω καλού σήματος (5 μπάρες πάλι αλλά διαφορετικά db). Το τι συμβαίνει τις τελευταίες ημέρες είναι άλλο καπέλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iOS 4.0.1 Being Released Today?

 

iPhoneHellas.gr claims that iOS 4.0.1 will be released today. They cite a "reliable" source for the information. The site, itself, has been proven to be reliable in the past with this kind of information. They previously pinpointed the exact release date of iPhone OS 2.2 over a week in advance.

 

iOS 4.0.1 would presumably include only bug fixes as well as the new signal strength indicators for the iPhone. The timing of the release the day before Apple's press conference is somewhat curious.

 

Αν ισχυει οτι θα βγει σημερα το update 4.01, σε συνδυασμο μαλιστα με τις μαρτυριες οτι βγηκε η νεα παρτιδα iPhone 4 που δεν εχει προβλημα λογω ειδικης επιστρωσης,τοτε δυσκολα αυριο να υπαρξει καποιο συνταρακτικο νεο. Θα επιβεβαιωθουν οι εικασιες που καναμε για τον λογο που περασαν 13 μερες να βγει ενα τοσο απλο softwre update.(απλα περιμεναν την νεα παρτιδα που δεν θα εχει προβλημα)

Οπως σωστα ειπε και ο kirileman:

Το μόνο που εξασφαλίζει είναι περισσότερους χαρούμενους πελάτες (χωρίς πια πρόβλημα) ενώ η ίδια η Apple μπορεί να σφυρίζει αδιάφορα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Ποιο αλλο ακρο; Το παιδι ελεγε οτι εχει φαει τα χρονια του στα βιβλια για να σπουδασει αυτο το πραγμα και ερχεται ο κλασσικοτατος fanboy και του λεει οτι να'ναι. 350 ποστ μετα και αφου εχει βγει στην φορα οτι ειχε οντος προβληματ ο Iphone και στις καινουριες παρτιδες υπαρχουν αλλαγες, αρχισαν τα ιδια, οτι ηταν μεμονομενα περιστατικα κτλ κτλ κτλ. ΟΤΙ και να τους πει καποιος, βρε που να του πουνε οτι ο jobs απηγαγε την οικογενια τους, εκεινοι θα λενε οτι ειχε λογο που το εκανε και πολυ καλα εκανε :P Εχει καταντησει γραφικο το θεμα για αυτο και ολοι σχεδον την κοπανισαν απο το thread και εχουν μεινει οι 3 Iphonoφυλακες να λενε μεταξυ τους τι ωραιο που ειναι το Iphone. Και εγω αν δεν ερχοταν mail για να απαντησω στο thread θα ειχα σταματησει να ασχολουμαι προ πολλου. Το θεμα ειναι οτι με αυτα που λενε ορισμενοι περνουν στο λαιμο τους ατομα τα οποια ψαχνουν κινητο και τους στελναν τοσο καιρο σε προβληματικη συσκευη, αλλα θα μου πεις γιατι να μην το κανουν; Εκεινοι θα το πληρωσουν;

 

Όλοι εδώ είμαστε! Απλά εμείς ηρεμήσαμε πολύ πιο γρήγορα από σένα γιατί απλά καταλάβαμε τι παίζει! Σιγά μην καθόμαστε κάθε τρεις και λίγο να λέμε τα ίδια και τα ίδια κάθε φοράς που ένας εδώ μπαίνει για να πει ...τον πόνο του! Επίσης ένα φοβερό πράγμα ρε παιδί μου, όσους έστειλα εγώ να πάρουν το 4 από εξωτερικό δεν παρουσιάστηκε σε κανέναν πρόβλημα! φοβερό ε? τους πήρα στο λαιμό μου? :P

 

Και ναι στο ξαναλέω πως είμαι σίγουρος πως ένα 80% όσων αναφέρουν πρόβλημα με το 4, στην πραγματικότητα δεν έχουν! Απλά πείθονται εύκολα! :devil: Ένα 19.9% είναι σε περιοχές με προβληματικό σήμα και το 0,1 πιθανόν να έπεσε σε προβληματική συσκευή!

 

Αυτα τα λενε για το evo και το 4g δικτυο, δεν ενημερωθηκες καλα μαλλον. Το κινητο σου βγαζει ανετα 2 μερες με νορμαλ χρηση...

 

Ναι καλά! Αν κλείσεις όλα τα δίκτυα κλπ προφανώς αλλά αν είναι έτσι πάρε ένα νόκια 1100 με 50ευρώ για τα τηλεφωνήματα μόνο! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ που το είχα δεν μου κρατούσε ολόκληρη μέρα πάντως... και όπως και στην περίπτωση του iphone 4 μιλάω αφού ΕΧΩ μία συσκευή και την έχω δουλέψει... αλλά τι λέω τώρα, ε; ... λεπτομέρειες

:lol: Epic!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά και το iphone τις πρώτες μέρες που του βγάζεις τα μάτια το φορτίζεις δύο φορές την ημέρα. Ας περάσουν τα μέλια και μετά βλέπουμε πόσο κρατάει η μπαταρία....

 

Και τα μάτια που του έβγαζα/βγάζω κρατάει 1 μέρα και 3/4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αnyway. Οσα παιδια το παρουν ή το εχουν παρει και εχουν προβλημα με την αλλαγη του, μια προχειρη λυση που δεν φαινεται σχεδον καθολου ειναι καλυμα στην οθονη και τα μερη περαν της κεραιας και 2 χερια με plastic. Κανει ενα μικρο film πανω στην επιφανεια που ψεκαζεις και το κανει μη αγωγιμο και σε εκεινο το σημειο αδιαβροχο. Κοστιζει ελαχιστα και ειναι ευκολο να γινει αρκει να μην το περασει καποιος 10 στρωματα γιατι θα αρχισει να φαινεται. Εγω το χρησιμοποιω για μονωση σε μητρικες και καρτες γραφικων πριν απο extreme oveclocking...

post-22974-129063106161_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πλαστικές θήκες και οι θήκες από σιλικόνη που άρχισαν να πουλάνε όλες οι εταιρείες, επηρεάζουν το σήμα του iphone 4?

 

οχι , το προστατευουν. δηλαδη, για την κεραια! για να μην χανει σημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και τα μάτια που του έβγαζα/βγάζω κρατάει 1 μέρα και 3/4

 

Εξαρτάται πως ορίζει ο καθένας το βγάλσιμο ματιων....Εγώ ας πούμε μπορεί να χρησιμοποιώ το 3G για σερφάρισμα 4-5 ώρες την ημέρα αρκετές μέρες του χρόνου οπότε είμαι αναγκαστικά με τον φορτιστή στο χέρι...Αν το 4 όταν με το καλό το πάρω εφόσον θεραπευτούν οι παιδικές του ασθένειες βγάζει και δεύτερη μέρα με τέτοια χρήση θα είμαι ευτυχισμένος άνθρωπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αφαιρέθηκαν άσχετα, trolling, flame posts που είχαν φτάσει τα πενήντα ένα (51) μόνο σήμερα. Μηνύματα από μέλη που από τη μία δηλώνουν "δεν πρόκειται να πάρω iPhone" και από την άλλη επεμβαίνουν κάθε τρεις και λίγο για να μας εξηγήσουν το πόσο κακό είναι το iPhone. Ή μέλη που μας πληροφορούν ότι οι πελάτες της Apple είναι ηλίθιοι. Λες και τους ανάγκασε κανείς να αγοράσουν το οτιδήποτε...

 

Το κακό έχει παραγίνει, ιδίως σε συγκεκριμένα threads. Σας διαβεβαιούμε ότι πλέον σε αυτά τα threads θα παρακολουθούνται όσο το δυνατόν στενότερα και οι κανόνες περί trolling και flame θα εφαρμόζονται με τη μέγιστη αυστηρότητα.

 

Θυμηθείτε: εάν δεν έχετε να γράψετε κάτι που αφορά το υπό συζήτηση θέμα, μην γράψετε τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η είδηση είναι αμφίβολης αξίας, διότι δεν παραθέτει τα ονόματα αυτών που είχαν ενστάσεις για το σχεδιασμό της κεραίας...

 

Αναφέρεται μόνο το όνομα του Ruben Caballero, ο οποίος όμως δεν εργάζεται στην apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...