Προς το περιεχόμενο

Περίπου το μισό των εγκαταστάσεων των Windows 7 είναι 64-bit


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θες να πεις οτι δεν εχει τιποτα αλλο πανω στο pc μονο windows και 1-2 updates και κρασαρει?Καλα θα κανεις να ψαξεις το hardware σου σ αυτη την περιτωση.

 

 

Φυσικα και δεν ειναι τυχαιο,αλλα στα windows και τα updates δεν ειναι το προβλημα.

 

Αν εφταιγε το λαπτοπ δεν θα λειτουργουσε καλα οταν ηταν στην μαμησια κατασταση του κατι το οποιο δεν συμβαινει , το λαπτοπ βγαζει προβλημα μονο οταν κανω updates και οταν κανω επαναφοραπαλι τρεχει τζιτζι :-D:-D:-D .

Tο προβλημα ειναι σε ενα update του internet explorer και σε ενα προβλημα στην καρτα δυκτιου στα updates IPv4 και IPv6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ok boy.Τα 7 φταινε,καλη αναμονη του SP1.

Για την ιστορια πες μας και ποια updates ειναι αυτα που αναφερεις.

 

Δεν ξερω φιλε μου ισως να ειμαι γκαντεμης :cry::cry::cry: , ελπιζω να βγει γρηγορα το SP :-)

Οσο γιατο Update δεν ειμαι συγουρος 100% γιατη τα κανω ολα τικ δεν εχω μπει στην διαδηκασια να κανω ανανεωση ενα ενα , νομιζω ομως πως ειναι :

 

1) Συγκεντρωτική ενημέρωση ασφαλείας για τον Internet Explorer 8 για Windows 7 για συστήματα x64 (KB982381)

 

Μέγεθος λήψης: 15,2 MB

 

 

2) Ενημέρωση ασφαλείας για τις υπηρεσίες Microsoft XML Core Services 4.0 Service Pack 2 για συστήματα που βασίζονται σε x64 (KB954430)

 

Μέγεθος λήψης: 5,4 MB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε δοκιμές λόγω εργασίας το photoshop cs2 από 7 32bit σε 7 64bit είχε αισθητή διαφορά,

το cs5 32bit σε 7αρια 64bit και το cs5 πάλι σε 7αρια 64bit εκεί είναι τα τρελλά γλέντια αλλά το μόνο κακό είναι αυτό που προανέφερε ο φίλος από πάνω "τα plugins" + ότι η canon είναι ορκισμένος εχθρός των παλιών της μοντέλων σκάννερ και αρνείται πεισματικά να τα υποστηρίξει,ας είναι καλά το vuescan που έδωσε ζωή στο καλό μου lide 20

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή φάση που ο κόσμος γουστάρει τα 64-μπιτ.Όμως αν δέν κάνω λάθος, πολλά πράγματα 32-μπίτ, τα οποία χρησιμοποιούνται ακόμα απο πολλούς, λειτουργούν με emulation, έχοντας ώς αποτέλεσμα την καθυστέρηση και όχι την επιτάχυνση του συστήματος.Ωστόσο διορθώστε με άν κάνω λάθος διότι δέν το έχω ψάξει εκτενώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή φάση που ο κόσμος γουστάρει τα 64-μπιτ.Όμως αν δέν κάνω λάθος, πολλά πράγματα 32-μπίτ, τα οποία χρησιμοποιούνται ακόμα απο πολλούς, λειτουργούν με emulation, έχοντας ώς αποτέλεσμα την καθυστέρηση και όχι την επιτάχυνση του συστήματος.Ωστόσο διορθώστε με άν κάνω λάθος διότι δέν το έχω ψάξει εκτενώς.

Στην πράξη δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κανω μια ερωτηση?

 

εφαρμογες 32bit πχ παλαια παιχνιδια ειναι δυνατον να παιξουν σε 64bit win7

α! και γιατι σε διαφορα win7 64bit δημιουργουνται φακελοι (χ86) αποτελει αυτο μορφη συμβατοτητας προς τα πισω??

 

ευχαριστω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...